Jump to content

OTM SOKÓŁ


Grzesiek
 Share

Recommended Posts

Witam otrzymałem zupełnie za free motorek nówke od dobrego kolegi.Silnik nowka zakonserwowany badziewiem CCCP.Tak się zestarzał ten smar-olej ze zbetoniał.Silnik rozebrałem i umyłem, i wszystko było by ok jak by nie zaczeła odchodzić jakaś farba z karteru.Pod spodem jakiś wosk czy hgw coś tam,a pod tym dopiero prawdziwy odlew alu.Oto kilka fotek.

20220424_153710.jpg

20220424_153629.jpg

20220424_153544.jpg

Link to comment
Share on other sites

Grzegorz- nic zaskakującego. Jakość wykonania ruskich motorków jest ogólnie znana- marna. Miałem dwa takie sokoły- jeden chodził dobrze, super łatwo zapalał, ale przeżył kilka lotów w uwięziówce i pękł wał. Drugi żył dłużej, ale dlatego, że trudno zapalał, a jak już, to się mocno przegrzewał, nie pomogło przedłużone docieranie. Sam pomysł tej młotkowej farby... no niech już pozostanę jednak przy tych lepszych wspomnieniach, bo mimo wszystko latać było trzeba no i czasem się udawało, nawet z takim napędem.

Link to comment
Share on other sites

No i motor umyty i wstępnie poskładany.Ale jest problem z przeciwtłokiem jest poprostu nieszczelny.Czy ktoś posiada taki przeciw tłok?Jesli tak proszę na PW

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Grzesiek napisał:

i wszystko było by ok jak by nie zaczeła odchodzić jakaś farba z karteru

 

Ktos go machnal srebrnym Hammeritem 😉

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.