Jump to content

Folie z HK podróbki oracover.

mar_io
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was ostatnio kupował folie z HK i może powiedzieć coś o ich trwałości oraz o samym porównaniu w stosunku do oracoveru jeśli chodzi o oklejanie. Ceny poszły do góry oracoveru i przy zakupie większej ilości folii robi się dużą różnica. Głównie chodzi mi o kolory żółty,czerwony,biały i czarny.

1 godzinę temu, mar_io napisał:

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was ostatnio kupował folie z HK i może powiedzieć coś o ich trwałości oraz o samym porównaniu w stosunku do oracoveru jeśli chodzi o oklejanie.

Ja ostatnio zimą kupowałem folie w HK, a folii oracover używam jak mi potrzeba metr czy dwa metry to wtedy kupuje w sklepie.

Dobrze się okleja folią z HK , wydaje mi się że lepiej kryje niż oracover , a żółta folia z HK na pewno mniej przebija niż oracover.

Jedynie co się zmieniło w folii z HK to od strony kleju folia jest powleczona warstwą folii zabezpieczającej , i jakoś takie upierdliwe było zrywanie warstwy ochronnej , kiedyś ta warstwa sie tak mocno nie trzymała.

Ogólnie to w niczym folia z HK nie ustępuje oracover a jeśli chodzi o prześwitywanie  to jest nawet lepsza, ale oracover Scale to już jest inna liga , ta kryje doskonale i bije na głowę i folię z HK i standardowy oracover razem wzięte, niestety również w kwestii ceny.

• Upvote 2

a czy kojarzycie folię oracover albo jakąś od chińczyka, która jest przeźroczysta jak taśma klejąca? Mam z Hobbykinga transparentną, ale po naklejeniu jest matowo-mleczna. Szukam czegoś takiego jak na drugim zdjęciu.
IMG_20220716_080319.thumb.jpg.5c0e4ac44f3d383217f6dd2395871cc0.jpg

gpma1552-wingservos-lg.thumb.jpg.31a228c5a3f5f24a94a59bf3f056afcc.jpg

Mam wątpliwości czy ta folia z Napolskim... nadaje się na pokrycie takiego modelu balsowego. Jest delikatna. Kleiłem  ją na styropian i pochodne. Lubi się odkleić chociaż traktowałem j żelazkiem. No chyba ze to źle zrobiłem. Mogę podesłać kawałek do testu.

55 minut temu, RobRoy napisał:

Mam wątpliwości czy ta folia z Napolskim... nadaje się na pokrycie takiego modelu balsowego. Jest delikatna. Kleiłem  ją na styropian i pochodne. Lubi się odkleić chociaż traktowałem j żelazkiem. No chyba ze to źle zrobiłem. Mogę podesłać kawałek do testu.

Zgadza się,to jest folia do pokrywania depronu,epp,do balsy się nie nadaje.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.