Skocz do zawartości

Volantex ASW 28 pomoc przy złożeniu


maleaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim ! 

 

Kupiłem swoj pierwszy model latający ASW 28 od firmy Volantex w wersji PNP. Zakupiłem do niego akumulator 2700 mH Soaring od Gens Ace, ładowarkę i aparaturę FlySky. Mam mały problem z poskładaniem modelu - wszystko już mam gotowe, ale do modelu załączono 4 pojedyncze dźwignie od serwomechanizmów i dwie podwójne... Po przykręceniu 2 pojedynczych dźwigni do serw przy sterach, zostały mi dwie pojedyncze i 2 podwójne dźwignie do klap i lotek... Mógłby mi ktoś doradzić jak zalozyc te podwójne dźwignie? Dla mnie to wygląda jakby ktoś zamienił części w zestawie, bo wydaje mi się że powinno być 6 pojedynczych dźwigni, nie mam pojęcia jak miałyby być założenie te podwójne... Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodziło, w zestawie są 4 elementy z jednym ramieniem i dwa z podwójnym, których nie da się założyć do żadnego serwa. Też tak myślałem żeby to obciąć, ale nie byłem pewny czy może w jakiś magiczny sposób trzeba założyć te podwójne. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbyłem dziś mój pierwszy lot ;) było na prawdę super, w emocjach po 5 minutach postanowiłem wylądować, dość mocno wiało no i zaryłem dziobem w ziemię. Co ciekawe, śmigła przetrwały, ale ułamał się plastikowy zawias, do którego są przykręcone. Kojarzycie może, gdzie mogę zakupić cały "dziób" do tego modelu? Zamówiłem jednego z Bangbooda, no ale cena 70 zł i dostawa za dwa-trzy tygodnie i zastanawiam się czy nie dostanę czegoś w Polsce, żeby wcześniej polatać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że nie jestem odosobniony. W moim dopiero wsadzenie pakietu w otwór na górze kadłuba za kabiną nad bagnetami dało wyważenie bez doważania ogona.

A jak ostatnio chciałem włożyć 2 razy większy pakiet, to zmieścił się tylko na podłodze kabiny i wtedy prawie 100g na ogon trzeba było dodać :(

Czy ktoś z właścicieli tego modelu ma jakiś patent na zgrabne umocowanie ciężarka na ogonie bez dziurawienia kadbluba?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga próba lotu (nawet nie lot) i gorsze zniszczenia... Poprosiłem znajomego żeby rzucił model, nie wiem czy to kwestia że dałem za mało mocy czy za mało wychyliłem ster wysokości czy znajomy za lekko rzucił, ale szybowoec od razu po wyrzucie runął w ziemię dziobem w dol (był dobrze wyważony)... Kołpak jest cały, ale jakimś cudem pękł ten styropianowy zawias od steru kierunku... Da się to jakoś naprawić? Jak to potrakuje klejem cyjanowo akrylowym to będzie działać czy tylko na sztywno można tak przykleić? Teraz czekają mnie loty bez steru kierunku do czasu aż przyjdzie nowy statecznik czy macie na to jakieś magiczne patenty? ;) Jutro piękny weekend i chciałem strasznie polatać :(

16651537445343570960879893544603.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy! Dopiero uczę się nowego hobby :) przykleilem to na klej CA Joker Średni (strasznie dlugo schnie skubany), to jest dobry klej? Nie mam do niego żadnego aktywatora. Dodatkowo zamierzam wzmocnić połączenie kilkoma plasterkami taśmy łącząc ster ze statecznikiem w razie jakby klej puścił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.