Skocz do zawartości

Mosquito Graupner po nowemu.


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyczyn niezależnych ( na które nie mam wpływu)  musiałem zarzucić wszelkie prace przy modelach i wzmacniaczach. Jednak żeby nie stać w miejscu postanowiłem przypomnieć sobie CAD-a i odgrzebać zarzucony  projekt sprzed kilku lat. 

 Mosquito grupnera to model sprzed niemal czterech dekad. Postanowiłem go wskrzesić w formie powiększonej do 3000mm ( z 2500mm) Dodałem lotki, zmniejszyłem wznios i tyle. Rysowanie prawie na ukończeniu.  

33.jpg

37.jpg

Bez tytułu38.jpg

mosquito spr1.jpg

mosquito spr2.jpg

mosquito spr3.jpg

mosquito spr4.jpg

mosquito spr5.jpg

mosquito spr6.jpg

mosquito2pom.JPG

STATECZNIK 3D.jpg

STATECZNIK 3D1.jpg

mosquito7.JPG

39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

51 minut temu, SlawekADW napisał:

Z przyczyn niezależnych ( na które nie mam wpływu)  musiałem zarzucić wszelkie prace przy modelach i wzmacniaczach. Jednak żeby nie stać w miejscu postanowiłem przypomnieć sobie CAD-a i odgrzebać zarzucony  projekt sprzed kilku lat. 

 Mosquito grupnera to model sprzed niemal czterech dekad. Postanowiłem go wskrzesić w formie powiększonej do 3000mm ( z 2500mm) Dodałem lotki, zmniejszyłem wznios i tyle. Rysowanie prawie na ukończeniu.  

33.jpg

37.jpg

Bez tytułu38.jpg

mosquito spr1.jpg

mosquito spr2.jpg

mosquito spr3.jpg

mosquito spr4.jpg

mosquito spr5.jpg

mosquito spr6.jpg

mosquito2pom.JPG

STATECZNIK 3D.jpg

STATECZNIK 3D1.jpg

mosquito7.JPG

Bardzo ciekawy projekt :).

Aż poszukam jak to lata .

Daj znać jak będzie dalszy los projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym się pogniewać.

 Mój ma być bardzo podobny, ale trochę zmieniona konstrukcja. Aktualnie walczę z kadłubem..

 

edycja:

Narysowałem wręgi centralnej części kadłuba. Półka będzie miała mocowanie serw i odbiornika a jej reszta ażurowana.

42.jpg

kadł spr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki z kadłubem ciąg dalszy. Niby niewiele narysowane ale często jest tak że dorysowanie następnego elementu pociąga za sobą zmianę kilku poprzednich. Tak czy inaczej, narysowałem  półkę pakietu i regulatora i kilka innych rzeczy których nie ma sensu pokazywać na tym etapie.

kadł spr1.jpg

43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 19:22, Ares napisał:

Tutaj film jak lata oryginał: 

Mam ndzieje Sławku ,że się nie pogniewasz ,że wrzucam do Twojego wątku.

 

ORYGINAŁ TO TEŻ CHYBA DO KOŃCA NIE JEST BO NA PIERWSZEJ WRTĘDZE KADŁUBA ZAMOCOWANY JEST OUTRUNER A ORYGINAŁ MA W TYM MIEJSCU O ILE PAMIETAM JAKIEŚ 25 MM, JUMBO BYŁ MOCOWANY Z TYŁU WRAZ Z PRZEKŁADNIĄ I DOPIER DŁUBI WAŁ Z PRZEKŁADNI NAPĘDZAŁ ŚMIGŁO. 

POZA TYM ORYGINAŁ W STOSUNKU DO PROJEKTU SŁAWKA MA TRAPEZOWE SKRZYDŁO BEZ USZU I LOTEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja ma dokładnie taki sam obrys. Ze względu na zastosowanie lotek zmniejszylem znacznie wznios. Co do napędu to się zgadza, w oryginale był 540 z przekładnią. W dzisiejszych czasach zastosowanie takiego napędu nie ma żadnego rozsądnego uzasadnienia. U mnie również będzie outrunner.

 Na screenach widać że obrysy są zgodne z oryginałem.

53.jpg

54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt dobrze jest widać na poniższych screnach. Mocowanie płata do kadłuba też przerobiłem na śruby poliamidowe. Nie chcę robić kopii tylko model dostosowany do własnych potrzeb a mam potrzebę posiadania lotek...

skrzydło spr 2.jpg

skrzydło spr3.jpg

skrzydło spr4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, witold_pi napisał:

ORYGINAŁ TO TEŻ CHYBA DO KOŃCA NIE JEST BO NA PIERWSZEJ WRTĘDZE KADŁUBA ZAMOCOWANY JEST OUTRUNER A ORYGINAŁ MA W TYM MIEJSCU O ILE PAMIETAM JAKIEŚ 25 MM, JUMBO BYŁ MOCOWANY Z TYŁU WRAZ Z PRZEKŁADNIĄ I DOPIER DŁUBI WAŁ Z PRZEKŁADNI NAPĘDZAŁ ŚMIGŁO. 

POZA TYM ORYGINAŁ W STOSUNKU DO PROJEKTU SŁAWKA MA TRAPEZOWE SKRZYDŁO BEZ USZU I LOTEK

Zgadza się , pisząc oryginał miałem na myśli ogólnie odwzorowany z planów model bez dużych przeróbek. Odnośnie napędu jak już napisał Sławek nie ma sensu zakładać silników z tamtych czasów bo obecne bezszczotki mają wszystko to czego brakowało silnikom elektrycznym tamtej epoki.

9 godzin temu, SlawekADW napisał:

Nie przewiduję klap. Zbędna komplikacja konstrukcji.

Sławku co prawda to nie wyczynowy termik ale zachęcam do zrobienia klap. Może się jednak skusisz? Przy lataniu to bardzo pomaga a ustawiając buterfly do lądowania można bardzo precyzyjnie lądować czego nie osiągniesz żadną inną metodą.

No ale oczywiście to Twoja decyzja a model bez klap też będzie fajny i praktyczny.

Ogólnie fajna robota i ciekawy projekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie to latało. Może po zrobieniu tego modelu w takiej wersji pojawi się chęć do przerobienia skrzydła na klapy. Zobaczymy.

 Skończyłem statecznik pionowy. Oczywiście będzie zaokrąglony a ster zeszlifowany w klin.

pion 3d1.jpg

pion 3da.jpg

stat.jpg

pion 3dz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.