Skocz do zawartości

Eclipson Model 3D


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Autsajder1983 napisał:

Proponują tu serwa MG90S, zostać przy nich czy polecacie jakieś inne??

Te serwa to kiepski wybór, w sumie to chyba nie miałem bardziej zawodnych serwomechanizmów niż MG90S, pierwsze wrażenie robią pozytywne , dobry udźwig , metalowa przekładnia, ale elektronika w tych serwach jest bardzo słaba , w piankowej extrze 1,2m elektronika wypaliła dziurę w obudowie serwa, serwa nie podołały nawet w krzyżaku , padały jedno po drugim , w krzyżaku zamontowałem jakieś turnigy w podobnym budżecie i te działały bez problemu az w końcu też zdechły ale to po 1,5 roku a nie po 1,5 dnia.

Montował bym coś innego, nie ważne co i za ile , wszystko będzie lepsze od MG90S

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Noworocznymi Życzeniami pomyślności i niesłabnącego zapału dla Ciebie i pozostałych uczestników naszego Forum !

Do tak pięknego modelu włożyłbym prawdopodobnie Corony 843 lub ich odpowiedniki z naklejką Turnigy. Niewykluczone, że szarpnął bym się na Blue Bird 126.... Ale Corony 919 czy 929 powinny wystarczyć ?

Skusiłem się i zamówiłem "90 D". Czekam na dostawę. Jeszcze nie miałem z nimi do czynienia i nie mogę z czystym sumieniem ich polecić. 

Pozdrawiam - Jurek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jerzy Markiton napisał:

włożyłbym prawdopodobnie Corony 843

Ja chyba też poszedł bym w tym kierunku, miałem używałem, i to dobry produkt w przyjaznych pieniądzach, co prawda dostały luzów w wszystkie możliwe strony , ale chodziło to niezawodnie, i nalot też miały nie kiepski.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wskazanie serw.

Zamówię Corony, niestety trzeba będzie poczekać na dostawę. Może macie jakieś źródełko w Polsce?? :)

 

Na dzień dzisiejszy kadłub wydrukowany.

Musze wybrać się do sklepu po pręty węgle itp.

Drukowałem z LW PLA, od 3DLabPrint niestety biały się skończył a jak na razie niedostępny, trzeba będzie poczekać.

Dwa pierwsze segmenty oraz części wymagające większej wytrzymałości z PLA+ od ESUN (gorąco polecam).

 

IMG_20230103_175651277.thumb.jpg.b287a1c53153692b393576437aa5bb6c.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Autsajder1983 napisał:

Czy macie jakąś sprawdzoną firmę która robi wydrukuje, wytnie naklejki z pliku??

Odezwij się do forumowicza Graffi_25 , robi naklejki na modele ze swojej oferty to pewnie zrobi i te z twojego pliku, a naklejki są naprawdę dobrej jakości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu pojawił się filament i skończyłem drukowanie skrzydeł:

 

IMG_20230203_193702408.thumb.jpg.4d50f973771ca56ef740aebfc765a8f2.jpg

 

Posklejałem już większość zdjęcia niebawem :)

Trochę problematyczne przy montażu skrzydła okazały się "tunele" w których wsuwa się rury węglowe wzmacniające skrzydło.

Spasowane są bardzo ciasno i musiałem delikatnie je  przeszlifować.

Poza tym wszystko pasuje idealnie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tip ode mnie: istnieje filament LW-PLA-HT (high temperature)
https://colorfabb.com/lw-pla-ht-white

Ze zwyklym LW-PLA trzeba uwazac mocno w lato - nie zostawiac na sloncu i w samochodzie na parkingu. Do prostych modeli, gdzie nie wkladamy dziesiatek godzin w budowe OK.
LW-PLA-HT drukuje sie chuj**o strasznie - duzo stringowania, slabo przylega - trzeba sporo czasu poswiecic na obrabanie po druku i jest drogi.
Ale do wiekszych modeli, w ktore wklada sie duzo pracy - moim zdaniem warto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam endera i zauważyłem kilka ciekawostek:

LW przylega u mnie czasem nawet za bardzo. Muszę trochę zmieniać offset Z aby wydruki dały się oderwać bez uszkodzenia.

Drukuje na szkle, Pla zawsze Hegron :)

Twój "Bambus" jest o wiele mądrzejszy od endera, może sam dostosowuje offset z do materiału i tu coś nie za bardzo jest ustawione w profilu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ender to bardziej sprzet do zabawy w "zrob to sam" niz narzedzie do pracy ;) (moja opinia)
Tak, Bambu przed kazdym wydrukiem robi 2minutowa kalibracje pozycji stolu i wszystkich nierownosci, plus sam ustawia offset pod uzyty material.
PLA i LW-PLA dobrze przylegaja, bo jak stol jest nagrzany do 50-60 stopni to jest to temperatura w jakiej sie topia.  Przy LW-PLA-HT z definicji to nie wystepuje, dlatego klej trzeba stosowac zeby sie trzymalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.