Skocz do zawartości

Pompa próżniowa vevor 1


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was używa na potrzeby laminowania pompy vevor 1. Taki wynalazek jak poniżej:
 

 

322,12 zł  42% zniżki | VEVOR 1-stopniowa chłodnicza pompa próżniowa z/bez miernik uniwersalny 1.8CFM-12CFM czynnik chłodniczy klimatyzacja konserwacja HVAC
https://a.aliexpress.com/_ExjGrPz

 

zastanawiam się nad zakupem tej właśnie pompy do tego zawór ciśnienia (elektroniczny) aby moc próżniowo laminować. Pompa z lodówki niestety okazała się uszkodzona a nie chce mi się w tej chwili bawić w szukanie kolejnej. Może ktoś akurat używa i może coś więcej napisać, jakieś spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2023 o 13:28, mar_io napisał:

Dzięki wielkie, a na jakich przewodach masz to poskładane?? dostępne jest kilka rozmiarów 

https://allegro.pl/oferta/przewod-pneumatyczny-poliuretanowy-pu-8-x-5-5-13246109706?reco_id=bb89cdf2-d796-11ed-9aa5-4ed7edde90fd&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, odgrzebię trochę temat bo przyszedł czas u mnie na zrobienie pompy. 
 

Chce zrobić taki sam układ jak pokazał Lucjan. Elementy już mam puki co zobaczę jak to pójdzie na agregacie z lodówki jeśli będzie słabo to kupię (lub od razu kupie) taki sam kompresor jak u Lucjana. Chciałbym jednak zapytać o dwie rzeczy:

- jakich używacie worków próżniowych (zwykle jak do ubrań zamykane na suwak) czy może jakieś inne i do tego uszczelki z silikonu czy czegoś innego?

- jakie stosujecie złączki „grzybki” do podłączania węża przez folię? Czy ktoś drukował ? Czy kupujecie gotowe? 
 

dzięki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem pompę na lodówkowcu i jest całkiem dobrze. 

Worki stosuję z rękawa foliowego i zgrzewam lutownicą między dwiema listewkami. 

Do podłączenia węża robiłem ssawki z płytki laminatowej pokrytej miedzią ( do płytek drukowanych) lutując do tego rurkę mosiężną.

Prosto i tanio. Poniżej wrzucam mój dawny wątek jak robiłem pompę , tam jest trochę zdjęć gdyby Ciebie to interesowało.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.