Skocz do zawartości

Hitec Optima 7 temperatura


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, TomTech napisał:

Odbiornik taki jak FS-iA6B posiada w sobie przetwornicę na układzie  MT3608

 

Aż z wrażenia sprawdziłem - FS-IA6B ma wszystkie masy i wszystkie plusy spięte razem na krótko, jak każdy inny odbiornik.

Nie ma tam żadnego wbudowanego BECa. Jak podasz na jedno gniazdo 6V, to wszystkie mają 6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Aż z wrażenia sprawdziłem - FS-IA6B ma wszystkie masy i wszystkie plusy spięte razem na krótko, jak każdy inny odbiornik.

Nie ma tam żadnego wbudowanego BECa. Jak podasz na jedno gniazdo 6V, to wszystkie mają 6V

Kolega ma racje że piny są połączone, to do czego służy układ SB6286 odpowiednik MT3608 wbudowany w odbiornik? Bez tego układu odbiornik działa, teraz nie mogę znaleźć gdzie to wyczytałem do czego on jest i jaki zamiennik. A i spaliłem SB6286 gdy zrobiło mi się zwarcie na kablu serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TomTech napisał:

Kolega ma racje że piny są połączone, to do czego służy układ SB6286 odpowiednik MT3608 wbudowany w odbiornik? Bez tego układu odbiornik działa, teraz nie mogę znaleźć gdzie to wyczytałem do czego on jest i jaki zamiennik. A i spaliłem SB6286 gdy zrobiło mi się zwarcie na kablu serwa.

 

Nie mam pojęcia do czego on tam służy.

Wiem tylko, że ten odbiornik nie ma wbudowanego BECa i gdzie nie podepnę dowolnego napięcia, to mam to samo napięcie na innych pinach.

Tak samo, których pinów nie zewrę miernikiem, to mam pełny kontakt. Dodatkowo jak go rozbiorę, to widać, że wszystkie masy mają jedną ścieżkę i wszystkie plusy mają jedną ścieżkę.

Zachowuje się jak każdy inny odbiornik.

Jak mówię nie widziałem odbiornika z wbudowaną przetwornicą do zasilania serw, a już na pewno nie jest nim FS-IA6B

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten scalak to faktycznie przetwornica STEP-UP o wydajności 2A.

Odbiornik może działać nawet jak on jest uszkodzony bo wejście i wyjście są technologicznie połączone cewką za którą jest jeszcze dioda Shotky,

Przez odbiornik rozumiem część "radiową" bo to dla niej ma zapewnić stabilne zasilanie o właściwym napięciu nawet przy zasilaniu z 1S (3,7V), ten układ pracuje od 2V do 24v na wejściu.

Jako BEC dla serw byłby za słaby.

Nie mam takiego odbiornika ale jeżeli koledzy piszą ze sprawdzali i wszystkie plusy i wszystkie minusy są na wspólnych szynach to nie ma opcji by ten układ miał cokolwiek wspólnego z zasilaniem serw, one dostaną to co podłączycie na wejście/szynę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już śpieszę z wyjaśnieniami.

Tak , Jurek trochę te serwa biorą z nimh aku jak podepnę. Widać na nadajniku jak napięcie maleje jak pracują.

 

Tu jest wszystko jak to podpinam: 

Ta pierwsza wersja to podpięte nimh I zworka do gniazda SPC bo inaczej obwód nie jest zamknięty.20240219_071031.thumb.jpg.146ac82905623dd47305ce4c703c7fba.jpg

I opcją dwa gdzie podpinam regulator tam gdzie był nimh I w miejsce zworki daje napięcie z Lipo żeby mi pokazywało ile mam prądu jeszcze.20240219_071059.thumb.jpg.846f08c9e6fbe0f270220aba683dbfe5.jpg

I teraz tak, dlaczego tak podpinam? A no bo pierwsza wersja służy mi na testy i ustawienia modelu gdzie nie chce mi się podłączać wszystkiego I wtedy mi daje ciepło do odbiornika. W sumie to nawet mam 6 serw podpiętych.

I wersja dwa gdzie już wszystko mam w modelu I latam no i wtedy odbiornik nic  zimny.

Dodam że BEC z regulatora daje mi na serwa i odbiornik stałe napięcie 5.2V i może to stąd że pod pakietem nimh jest cieply. Ale właśnie dlaczego tak się dzieje????

A, no tak powiecie A lataj pan I ustawiaj na lipo aku ,no ok ale ja chce wiedzieć czemu mi grzeje na nimh. 

Sprawdziłem też inny odbiornik Hitec minima6 I to samo zjawisko. Cieply na nimh lekko A na lipo nic. Tylko wtedy zworki nie podpinam bo tam jej niema. Ale to inny temat i odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje się na Ni-MH prawdopodobnie dla tego że Hitec wykombinował wyższe napięcie zasilania dla części radiowej i telemetrii,i na Ni-MH (z tego co na zdjęciach to widziałem 4 ogniwa) pracuje przetworniczka,

jak pracuje to i się grzeje, na lipo przy wyższym napięciu przetwornica prawdopodobnie się nie uruchamia,

to i ciepła nie generuje.

Piszę prawdopodobnie bo nie mam dostępu do takiego odbiornika by to pomierzyć i odpowiedzieć ze 100% pewnością. Ale moje doświadczenie pół wieku z elektroniką  mi tak podpowiada 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ksdl napisał:

Przez odbiornik rozumiem część "radiową" bo to dla niej ma zapewnić stabilne zasilanie o właściwym napięciu nawet przy zasilaniu z 1S (3,7V), ten układ pracuje od 2V do 24v na wejściu.

Tylko scalak od części radiowej jest zasilany 3,3V z osobnego stabilizatora LDO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to więcej pomysłów nie mam. Tak jak pisałem takiego odbiornika nie mam a Kaszpirowski nie jestem. Jeżeli tam nie ma przetwornicy to powinno być wręcz odwrotnie. Bardziej powinien się nagrzewać przy wyższym napięciu zasilania.

Jak któryś z kolegów przyniesie podobny wynalazek to z ciekawości sobie zerknę do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.