Skocz do zawartości

LiPo klamstwa producentow i dobre metody uzywania


Andrzej Klos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrznek po amunicji do przechowywania lipoli używam od  lat. Najpierw z uszczelką ale po obejżeniu właśnie filmików na Youtub uszczelkę

wyciągnołem. Dodatkowo skrzynki z naładowanymi lipolami trzymam na zewnątrz . Skrzynki są wodoszczelna nawet bez uszczelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2023 o 22:53, dariuszj napisał:

Przy mrozach i olejach jakie kiedyś były olej był gęsty jak smoła i ciężko było zapalić. 

Sam pamiętam czasy jak ludzie w zimie do ciągników wlewali gorącą wodę do układu chłodzenia, a na noc spuszczali.

Ale nie mogła być za gorąca, bo potrafił trzasnąć...

Ja pod silnikiem mojego maluszka który nocował pod chmurką zostawiałem na zimową noc karton z kuchenką elektryczną podłączoną do przedłużacza który szedł do domu. Rano po wstaniu podłączałem go do do gniazdka, a po śniadaniu kiedy czas było jechać do pracy silnik był już cieplutki i odpalał bez fochów.

A poza tym woziło się z sobą puszkę eteru w sprayu, tak na wszelki wypadek kiedy nie było jak podgrzać.. image.gif.897152bcc45741a511abb1d4fc11a0a2.gif

image.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze do dyskusji. Jeśli akumulatory są zimne (np. po wyjęciu z lodówki albo z nieogrzewanego garażu) nie powinno się ich rozładowywać blisko ich "maxC".  Jeśli planujecie duże prądy to akumulator należy podgrzać przed lotem. Ma to dramatyczny wpływ na trwałość akumulatora. W ten sposób traktowane akumulatorki odwdzięczą się wielosezonową trwałością. Heatboxy są używane często w zawodniczych konkurencjach gdzie z akumulatorków 1.3-1.5 Ah wyciąga się się po 200-300A. Ja rekreacyjnie latając podgrzewałem aku na grzejniku i z 1.4  wyciągałem bez zadyszki >180A. Panthery (8s 1.4) są twarde i nie mają utraty pojemności, chociaż często nadużywałem czasu silnikowego. Czytałem że 15-20 min. w 40oC powinno wystarczyć. Podobno nawet pojedynczy strzał z nieogrzewanymi aku potrafi je nieodwracalnie uszkodzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2023 o 16:42, Amadeusz_Modelarz napisał:

Wspominał ktoś o torbach ochronnych do lipo, ale ja używam chyba dość unikatowej rzeczy, a mianowicie skrzynkę na amunicję. 

 

Jak uzywasz tej skrzynki, wyciagnij z niej uszczelke (szkoda ciac). Inaczej w razie uszkodzenia pakietu moze byc "bum".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mr.jaro napisał:

 

Jak uzywasz tej skrzynki, wyciagnij z niej uszczelke (szkoda ciac). Inaczej w razie uszkodzenia pakietu moze byc "bum".

 

Wiem, obejrzałem kilka filmików na yt i to jest dobre rozwiązanie. 
Dzięki wszystkim którzy o nim napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.