Skocz do zawartości

Profil skrzydła Junkers CL.1 skala 1:8


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuję odpowiedniego profilu do modelu samolotu WWI Junkersa CL.1 o wadze ok. 1.1 kg

Warunek to grubość skrzydla min. 10% (chciałbym aby model spełniał regulamin ACES i mógł brać udział w zawodach w razie potrzeby)

Model ma będzie wykonany w skali 1:8 w technice żeberkowej i oklejony folią, ew. miejscami skorupa z balsy. Statecznik poziomy i pionowy w formie płaskiej płytki grubości ok. 5mm.  Model powinien wykonywać podstawową akrobację.

 

Wiem, że przeważnie stosuje się do tego typu modeli profil Clark Y ale pytanie, czy nie ma lepszego profilu, który można by było wykorzystać?

Aha, nie mam frezarki CNC, więc żeberka albo będę wycinał sam albo zlecę wycięcie aby zwiększyć dokładność.

 

Chodzi o poniższy samolot:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Junkers_CL.I#/media/Plik:Junkers_J_10.jpg

https://pl.wikipedia.org/wiki/Junkers_CL.I

 

Rozpiętość samolotu: 12,05m    modelu: 1,50m

Długość samolotu: 7,90m           modelu: 1,00m

Wysokość samolotu: 2,65m       modelu: 0,33m

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moim zdaniem Clark Y to dobry pomysł.

Patrząc na jakieś tam rysunki widać, że miał profile o zmiennej grubości.

Normalnie Clark Y ma niecałe 12% - to może być na końcówce, natomiast u nasady można pogrubić np. do 13,5%

Na tym zdjęciu z Wikipedii widać, że miał zwichrzenie, ale jakie to można sprawdzić - mogę Ci pomóc w tej kwestii.

 

Ja mam frezarkę CNC - mogę wyciąć - mieszkam  w Niepołomicach.

 

 

 

Zrzut ekranu 2023-06-29 o 11.31.24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 19:35, Irek M napisał:

Mam plany J.2 może byśmy się dogadali

 

Cześć Irek. Zgodnie z regulaminem ACES  ..." Model musi być makietą lub półmakietą samolotu wojskowego, który brał udział w bitwach pierwszej wojny światowej od sierpnia 1914 do listopada 1918."... a model samolotu, który mi proponujesz nie brał udziału w walkach z tego, co czytałem. Druga sprawa, że CL.1 mam w planach już od dawna więc trzeba zamiar zrealizować.  Niezależnie od wyżej opisanych przyczyn dziękuję Ci ofertę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.