Skocz do zawartości

F1A Modele swobodnie latające


mac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie związane z klasą modeli F1A. Sporo czasu minęło od momentu kiedy się tym interesowałem. Jedyna mechanizacja jaką stosowałem to był hak i wyłącznik czasowy do determalizatora ;) Teraz znalazłem taki film na yt i nie bardzo wiem o co chodzi. Może ktoś podpowiedzieć gdzie można zgłębić wiedzę na temat współczesnych modeli F1A ? Czy jest to jeszcze popularna klasa czy "gatunek na wymarciu" w związku z ciągłymi ograniczeniami przestrzeni powietrznej? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na F1A Modele swobodnie latające

F1A ma się dobrze. Jest jedną z najpopularniejszych kategorii zawodów sportowych rozgrywanych w Aeroklubie Polskim. Wiele modelarni i klubów sportowych wciąż się specjalizuje w modelach wolnolatających, szkolą sporo młodzieży, startują w zawodach itd.

Polecam stronę: http://freeflight-krosno.vxm.pl/ i kontakt z autorem. Michał jest jednym z najlepszych aktualnie zawodników w kraju, więc z pewnością ma wiedzę o wszelkich nowinkach technicznych stosowanych w modelach F1.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2023 o 11:30, mac napisał:

klasa czy "gatunek na wymarciu" w związku z ciągłymi ograniczeniami przestrzeni powietrznej? 

 

Myślę,że masz sporo racji. na wielu lotniskach już jest problem z lataniem wolnolotkami bo albo są porobione pasy startowe albo ruch jest tak duży i jest problem.

Pozostają ścierniska ( ale są przecież krótko) i prywatne tereny. Ale z linku wstawionego przez Czarka widać ,że jescze niektórzy działają i bardzo dobrze bo klasy F1 to klasyka modelarstwa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.