Skocz do zawartości

Mig-7 - relacja z budowy


zibidic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu leży mi troche balsy odłogiem i postanowiłem sobie wystrugać jakiś modelik. Wybór padł na miga-7, gdyż robiłem takiego już 2 lata wczesniej tyle, że umiejętności wtedy były kiepskie to leży poprzednik na szrocie.

Co do danych modeliku to: rozpiętość 1180mm, długość 90cm

napęd mvvs 3,5cm, 2xserwo standard na lotki i wysokość i 2xmicro na gaz i kierunek

Skrzydła tym razem robie konstrukcyjne

Na razie tak to mniej więcej wygląda:

kadłub w tej chwili waży 150gr

 

 

aa004846c316b9c1m.jpg

 

03c0bee8e4649882m.jpg

 

7bda564ae53f13cfm.jpg

 

a tu już prawie gotowe skrzydełka

d32d9c0f493f3c3bmed.jpg

 

i przymiarka

4bc83535bf4dcf89med.jpg

 

waga całości w tej chwili 300gr

 

Zastanawiam się czy biała folia będzie dobra bo akurat taką mam, co prawda myślałem o srebrnej. Poprzednik wyglądał tak:

 

4040603089177ffcmed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no generalnie tak, :ble: chodzi o to aby cały model poniósł jak najmniejszy szwank.

 

obejrzałem sobie dokładniej fotki skrzydła i coś mi nie pasuje, jak wygłąda skrzydło po zamocowaniu lotek, jeśli lotki są do samego kadłuba to gumy odpadają, bo lotki będą zawadzać o kołek i gumy a przy zsunięciu sie z kołka zniszczą lotki :(

 

a co do skali, Andrzej ma (miał :(:( ) miga 7 z cyberfly i skrzydło miał coś koło tej rozpiętości tylko kadłub z zupełnie inną kabiną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej wersji też tłumik był do dołu i w dodatku bez podwozia i było ok.

W tym podwozie będzie i wzmocnienia ze sklejki-3 i sosny -10 są wklejone tylko nie było kiedy fotek porobić :D

 

EDIT:

Dorobiłem mocowania skrzydeł do kadłuba

 

1013229.jpg

w800.png

 

1013231.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik do dołu to bardzo kiepski pomysł.

Nie wszystkie lądowania zawsze wychodzą.

W przypadku kapotażu lub najmniejszym zawadzeniem nosem o ziemię, tłumik masz w kadłubie - nie wspominając o skrzydłach.

 

A tak wygląda kadłub nawet z przednim podwoziem...

crash.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że to serwo to takie sobie ale na chwilę obecną nie mam innego tej wielkości a było w szybowcu przy lotce i spisywało się. Tu będzie przy sterze kierunku ale jak wpadnie coś grosza to może się zmieni na lapsze :wink:

 

Okleiłem góre kadłuba wstępnie 1mm i dam jeszcze jedną warstwe oraz zrobiłem schowek na akumulatorki

 

1013238.jpg

w800.png

 

1013239.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyważenia to z akumulatorkami pod pilotem jest w sam raz. Gdybym dał z przodu to musiałbym jakiś ołów wrzucić na tył. Silnik narazie zostanie jak jest bo chciałem go troche pod maską schować, może po oblocie się coś zmieni zobaczymy.

Zrobiłem stery ogona, zostało jeszcze tylko wkleić łącznik i można oklejać.

 

1013240.jpg

w800.png

 

EDIT:

lotki i popychacze zrobione, maska też się już robi, coraz bliżej końca :D

 

1013246.jpg

w800.png

1013247.jpg

w800.png

 

1013248.jpg

w800.png

 

EDIT: 25-03

Maska już prawie na wykończeniu jeszcze tylko drobne malunki i polerka :D

 

1013251.jpg

w800.png

 

1013253.jpg

w800.png

 

1013254.jpg

w800.png

 

EDIT: 26-03

 

Maska już pomalowana, miałem małą wpadkę na koniec malowania bo spadła mi maska w piach i pół roboty od nowa miałem :evil: ale w końcu jest dobrze. Jeszcze tylko pare drobnych elementów i może do soboty bedzie gotowy. Dzisiaj zabrałem się za budowe Vacum, bo bez kabiny latać to nie bardzo :D

 

1013256m.jpg

w800.png

 

EDIT: 27-03

 

Vacum już zbudowane, jeszcze tylko troche dziurek trzeba dowiercić :evil: i można się zabrać za kabinke :D

 

vacum.jpg

w800.png

 

EDIT: 06-04

 

Szybka już gotowa zrobiłem dzielone Vacum tak, żeby nie marnować zbyt dużo folii na małe kabinki a do tłoczenia większej wystarczy, że odkręcę przegrode

 

1013259.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.