Skocz do zawartości

[P] Flyer braci Wright


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

wszystkie te strony mam :). Jest masa informacji, ale żadnych konkretów :). Jedyne co sie przyda to te 3rzuty - 3/4linków nie działa :P.

No..

Conajwyzej to sie przyda - na sam początek :).

http://www.geocities.com/aerohydro/mfm/1903wrightflyerplan1.jpg

http://www.geocities.com/aerohydro/mfm/1903wrightflyerplan2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutki... - wolałbym jednak coś latającego, chociażby na gume :).

EDIT: Chociaż według powiedzenia: "na bezrybiu i rak ryba" warto chyba poprosić Cię o te plany :). Jeszcze czekam na plany Flyera od Fokkera. Może zbierając kilka różnych planów/rysunków uda sie coś konkretnego zbudować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W.Schier "Samoloty w historii i miniaturze", są tam niezłej jakości rysunki oryginału (A4), poza tym nieco wskazówek, dotyczących budowy latającej makiety (dobór profilu , napędu, rozwiązania konstryukcyjne itp). Jeżeli nie masz możliwości wypożyczenia książki, to daj znać na PW, mogę przesłać ksero.

Swoją drogą to bardzo ambitne zadanie planujesz, bo model podobnie do oryginału będzie bardzo trudny w pilotarzu - mała stateczność poprzeczna i podłużna.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikołków tym kręcić nie chcę, a jeśli model zbuduje w miare duży (chociaż te 1,5m) to myśle aż tak źle nie będzie ;). Fakt, lekko nie będzie ale sądze że sobie poradze :).

Co do rysunków, jest akurat wystawiona książka na allegro, ale sobie ją własciciel ceni, bo wystawiona jest za 39zł :\. Jeśli cena ksera i wysyłki będzie podoba to sobie kupie oryginał - przy okazji poczytam inne ciekawostki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest akurat wystawiona książka na allegro, ale sobie ją własciciel ceni, bo wystawiona jest za 39zł

Karolu- zapewne już zauważyłeś zależność, że jak coś mieści się w grupie:"modelarskie" to i cena jest odpowiednio wyższa.

Niektóre antykwariaty wystawiają na Allegro książki modelarskie w innych kategoriach. Zobacz te propozycje: link 1 , link 2 - trafiają się tańsze :roll: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie w pozycji z 1 linku jest bardzo dużo n/y Flyer ale z 1903r. Wiele rysunków i szczeg. konstrukcyjnych oraz opisana budowa wersji swobodnie latającej. Plany o których mówiłem to własnie rysunki i opis budowy z tej książki.

Jedna ze stron:

flyero.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że sobie ją kupie :). Za 28zł będe miał pełnoprawną książke i wszystko ładnie opisane :).

Wydaje mi się że nie będzie ciężko przerobić go na wersje silnikową (napewno będą to dwa odzielne silniki - nie sądze żebym bawił sie łańcuchy i przekładnie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - Flyer I przeleciał 40m... Szkoda, że nigdzie nie ma udostępnionych planów Flyera III, myśle że nadawałby się bardziej pod zrobienie go jako model RC. Co mi tam, zrobie sobie wolnolatającą "makiete" Flyera I skoro nie ma nic o Flyerze III :P. Zwłaszcza że o "jedynce" jak widać jest sporo więcej danych niż o trójce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede swojego robil "na polke", ale kusi mnie zrobienie silnikowego, tak rozpietosci cos pow 1 metra, jeden silnik, pszekladnia pasowa i 2 smigla. problemem sa tylko obroty.. Podejzewam ze silnik Flyera rozwijal predkosc obrotowa ok 1200 o/min ciezko to bedzie odwzorowac.. Z kąd taki wolnoobrotowy silnik wziasc.

Bo wsadzic dwa mocne silniki, tak zeby to latalo 3D, moim zdaniem, nie ma sensu.

 

Baxter

P.S.

Moj z zestawu Guillowsa ma 60cm rozpietosci. Dokumentacja jest dokladna, przeskalowac zawsze mozna, jest tam tez profil plata. Model do latwych w budowie nie nalezy. Jest bardzo delikatny, plat nie ma sztywnosci wlasnej, a utrzymywany jest za pomoca szeregu naciagow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeśli można, poprosiłbym o te plany tego Guillow'a. Szkoda, że tak ciężko byłoby go przerobić na RC - pięknie by wyglądał w wersji latającej :). Zawsze można w wersji swobodnie latającej (no ale z racji że on taki niestabilny taka wersja tez chyba byłaby nieporozumieniem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika Flyer 1903 - moc 12KM i 77(82)kg. Swoją drogą "samolot" - prawidłowo to raczej maszyna latająca - miał stosunkowo b. duze obciążenie powierzchni - 72,5kg/m2. model przy rozp. 1230mm(1:10) powinien mieć masę od 300 do 500g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.