Jump to content

Tiger Moth - makieta.


MareX

Recommended Posts

Koledzy! Poszukuję wszelkich fotek czy planów samolotu Tiger Moth, niezbędnych do zrobienia b. dokładnej makiety. Jeśli ktoś z Was takowe posiada, proszę o udostępnienie czasowe, celem skopiowania. Wszelkie informacje i fotki znalezione w necie są już analizowane. Chodzi o jak największą dokumentację. Każde "trzy grosze" z Waszej strony w tej sprawie będzie b. mile widziane. Z góry za pomoc dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Nie wiem czy to Cię zadowoli, ale coś znalazłem: http://www.profili2.com/eng/plans.asp (jest wyszukiwarka więc łatwo znaleźć)

 

Tu jest trochę planów, ale ze względu na brak dobrej "segregacji" nie szukałem dokładnie: http://corsair.flugmodellbau.de/files/bauplan/Bauplan.htm

 

Jakaś stronka mi tu wpadła: http://www.tigermothworld.com/index.htm

 

No i coś jest tu: http://www.k12.nf.ca/sptech/projects/aviation/tigermoth.htm

 

Marku, a czy Google nie mamy? :geek: :D

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Pawełku, ja już napisałem, że wszelkie informacje z netu, są szczegółowo analizowane, co może sugerować uważnemu czytelnikowi, że net jest przeze mnie już od dłuższego czasu "przepatrywany" z google na czele. :P Pisząc ten post miałem na myśli wszelkie papierowe, zdjęciowe, książkowe czy inne takie materiały, zawierające szczegóły konstrukcyjne samolotu, aby mieć jak najpełniejszą dokumentację do planowanej budowy makiety. Z tym czytaniem wpisów to zupełnie oddzielna bajka i może kiedyś coś na ten temat skrobnę, ale nie chciałbym się tu zrobić "starym pierdołą co robi koła"/chociaż już pewnikiem jestem takim dziadem, co się wymądrza :oops: /. Tak więc, proszę kolegów o wyrozumiałość i tolerancję. I oczywiście bardzo dziękuję Pawle za szczere chęci!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak, dokładnie, serdeczne dzięki za pamięć i pozdrowienia. Właśnie odebrałem na pocztę jakieś plany do TM od Przemka, ale jeszcze tego nie rozzipowałem. Zobaczę to i jakby co, to sie odezwę. Mówiąc prawdę z ręką na sercu , te plany to nie dla mnie , ale dla Henia z Sosnowca, który się zaparł, że zrobi extra jego makietę. Jeszcze lepszą niż to RWD6, który na moje oko laika, a nie sędziego modelarskiego , jest b. dobry. A przy okazji , oczywiście, może i ja bym kiedys do takiego modeliku podstartował :P

Link to comment
Share on other sites

Fajna stronka i plany także.Ten Neuport 18 to nic innego jak mój DUKE bez dolnego płata! :D Pewnie w swoim przyjdzie mi takie skrzydełko dorobić :wink: Może Irek tu trafi i też te plany obejrzy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ponieważ jest już gotowy wątek /tu ogromna prośba do Kuby: jeśli się dało by Kuba, to proszę przenieś ten wątek do "spalinek", bo jako plany , temet jest już nie aktualny/, to będę go drążył, gdyż niespożyty Heniu przystąpił do realizacji kolejnego modelu. Tym modelem będzie makieta TM w skali 1/3,3 i tak w finale ma on wyglądać:

gtmh964k.jpg

Prace rozpoczęte, ale najpierw jeszcze raz przegląd zgromadzonej dokumentacji, rzyt okiem , aby sobie przypomnieć i poukładac kolejność:

TIGER%20MOTH%20007.jpg

TIGER%20MOTH%20005.jpg

TIGER%20MOTH%20002.jpg

Tutaj juz pierwszy rezultat i jeszcze jeden widoczek na tą część modelu:

TIGER%20MOTH%20009.jpg

Czekamy więc Heniu na dalsze foty z postępu prac, chociaż jak twierdzi Pan Modelarz, tym razem nie będzie tak szybko, bo model jest robiony jako makieta zawodnicza ze wszystkimi szczegółami - buzerami, widocznymi niestety tylko na ziemi i na ziemi też urzędują sędziowie sportowi :D

Link to comment
Share on other sites

Tamacik załatwiony :)

 

 

i jeszcze jedno !! !!

 

HENIU PROSZE DO NAS DOŁĄCZYC I NIE ŚCIEMNIAĆ BRAKIEM CZASU !!

Woje prywatne śledztwo wykazało że ten czas który tracisz na pisanie m@ili i czytanie naszych wypocin możesz poświęcić na pisanie tu!! A jednocześnie odciążysz Marka. W razie kłopotów to masz m@ila do mnie to pomoge z wstawianiem zdjęć czy rejstracją !!

Link to comment
Share on other sites

Tak Marcinie juz do was dołączyłem. Gorsza sprawa będzie z siedzeniem przy komputerze i pisaniem. Komputer wciąga tak samo jak modele,iwtedy nie będzie czasu na klejenie. Teraz kilka fotek z dalszych postępów klejenia Tiger Moth,do porównania wielkości statecznika tego modelu jest położony kontownik 25cm. Pozdrawiam Heniek

Link to comment
Share on other sites

Siedział wczoraj nasz Drogi Heniu przy kompie do godz. 0.30 /zamiast kleić Tigerka :D/i nijak nie mógł sam zamiescić fotek, chociaż b. sie starał i też szedł krok za kroczkiem, tropem wyznaczonym przez Przemka :D Rano o tym długo i zawile pogadaliśmy i mamy nadzieję , że Kuba coś zaradzi Heniowi... :D A póki co, ja jeszcze raz zamieszczam fotki Henia:

tigermoth014bf3.jpg

tigermoth016vl4.jpg

tigermoth017uv0.jpg

tigermoth018gc7.jpg

Jak sami widzicie, siedzi człowiek tyle czasu przy kompie, a model sam mu się buduje...To usterzenie poziome, to jak skrzydełka całe w niejednym innym modelu :D

Link to comment
Share on other sites

Marek napisał : siedzi człowiek tyle czasu przy kompie ,a model sam mu się buduje. Marku byłeś u mnie w modelarni i chyba widziałeś tam w kącie,siedzącego Chińczyka który za 1 dolara dziennie zasuwa przy budowie modeli.Ja nie miałbym tyle czasu do klejenia modeli,gdyż muszę doglądać jeszcze w firmie jak się kręci.

Link to comment
Share on other sites

Fakt. Taki ten Chińczyk malutki /jak to Chińczyk/, że prawie go w kącie nie dostrzegłem :D , a poza tym , po co miałem demaskować Henia, jako tego krwiopijcę , wyzyskiwacza, tak eksploatującego bez litości biednego Chińczyka... :evil: Ale skoro sam sie przyznał...

Link to comment
Share on other sites

Widzieliście wczesniej moje prace klejenia stateczników do Tiger Moth.Zaczynam zawsze przy każdym modelu od najproszczych elementów do najtrudniejszych.Stateczniki juz są z grubsza wyszlifowane i czekają na oklejenie . Wczoraj kupiłem w kastoramie dwie półki świerkowe i zrobiłem nową deskę montazową.Stara była zbyt mała do robienia Tiger Moth. Nowa deska ma wymiary 200cmx60 i wystarczy do zrobienia każdego modelu który mam zamiar jeszcze zrobic.Dzisiaj zacząłem kleić płaty, pierwsza poszła połówka górnego płata,planuje w tym tygodniu zrobic wszystkie cztery połówki płatów.

Teraz dołanczam fotki z kilkudniowej pracy.

Pozdrawiam,Henryk S.

tigermoth067ha4.jpg

tigermoth072yw7.jpg

tigermoth070oh1.jpg

tigermoth073zm4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Super Heniu! :D Widzę , że skutecznie udało Ci sie foty wsadzić. Tak więc teraz już tylko będę z zazdrością oglądał postępy prac nad tym ogromniastym modelem. I widzisz - wcale forum nie zajmuje tak wiele cennego czasu... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czy centropłat będzie czymś pokryty? Lub czy będą jakoś wzmocnione żeberka w których jest osadzenie rurek na bagnety? Rozumiem, że konstrukcja będzie "olinkowana", ale obawiam się czy samo wklejenie rurek w balsę wystarczy...

Link to comment
Share on other sites

Pawełku żeberko pierwsze i czwarte jest to balsa 4mm +sklejka lotnicza 1,5mm ,sama balsa byłaby za słaba. Płaty będą połączone zastrzałami i nie linkami tylko duralowymi płaskownikami jak ma orginał.Przesyłam kilka fotek,teraz będą widoczne wzmocnienia zeberek.

 

POZDRAWIAM HENRYK S.

zapon005aa6.jpg

 

zapon009au9.jpg

zapon007tl8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.