Skocz do zawartości

Tiger Moth - makieta.


MareX

Rekomendowane odpowiedzi

Heniu! Mówisz, że to białe jest z laminatu... To kiedy i z jakiego laminatu to robiłeś? A te druty 5 mm to w czym giąłeś? W paluszkach? Przecież mówiłeś, że Ci imadło "strzeliło"... Coś mi się zdaje, że to jednak tartaczek :roll:?

Powiem więcej - mam pewność Waćpan, że z tartaczka to robisz... Ha, ha szydło z wora zawsze wychodzi :lol: Przeanalizowałem dokładnie Twoje fotki. No to powiedz teraz więcej, co to za firma, gdzie to dostałeś i dlaczego takie drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Może tym razem uda mi sie krótka relacja z czwartkowej wizyty u Henia:

IMG_0358.jpg

 

IMG_0361.jpg

Widok kadłubka w dwóch rzutach i nast. elementy podwozia:

IMG_0362.jpg

IMG_0360.jpg

Te wszystkie metalowe "szpargały" miały być wg producenta i ceny za zestaw, wykonane jako "gotowce" do zamontowania. A póki co, Heniu sam to wycina, dopasowuje i spawa... Tam na tym Zachodzie też są normalni naciagacze :?

IMG_0363.jpg

Widok na już gotowe skrzydełka TM poprzez pryzmat kółeczkam "Prząśniczki" /Olo! Heniu Ci sie nisko kłania i "dziekuje" za zrealizowany kontakt w spr. tego modelu :wink:/

IMG_0364.jpg

I prawie to samo, tylko w druga stronę :D. No i to by było na tyle w tym wątku, zapraszam do głównego wątku Henia - "W mateczniku pasjonata" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek juz mnie uprzedził i wystawił kilka fotek z dalszej budowy Tiger Moth.Tiger Moth jest w formie tartaku Toni Clarka,ten zestaw nie jest warty tej ceny.

Myslałem że w tej cenie będzie pełna makieta i wszystkie elementy takie jak podwozie,płoza,orczyki,dzwignie sterów i lotek,zastrzały i ich mocowania i wiele innych elementów będą wykonane.

Były wykonane tylko żeberka,wręgi,z laminatu centropłat i osłona silnika.

Pozostałość to deski sosnowe i balsowe,sklejka,druty,rurki i blacha,do wycinania samemu, gieńcia i spawania.

Toni Clark sprzedaje też oddzielnie plany różnych modeli i pojedyncze elementy z zestawu,gdybym wiedział wcześniej kupiłbym tylko plany,osłone silnika i centropłat.

 

www.toni-clark.com

 

Jeszcze kilka fotek z dalszej budowy Tiger Moth.

tigermoth145va0.jpg

Tak wygląda materiał na podwozie,orczyki,i dzwignie sterów.

tigermoth146gy0.jpg

Tak na zastrzały.

tigermoth157ey3.jpg

Tak wygląda podwozie i płoza z tego materiału.

tigermoth159bh0.jpg

Wykonane i zamocowane orczyki steru wysokości i kierunku.

tigermoth161zc9.jpg

tigermoth162ho8.jpg

Sprawdzenie konta zaklinowania płata.

tigermoth154ay3.jpg

tigermoth152wa1.jpg

tigermoth155ig0.jpg

tigermoth156mk7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak patrzę Heniu na Twoją piękną robotę i zazdroszczę Ci prostych planów. Teraz rozumiem. Myślę, że bardziej by Ci odpowiadał plan, który ja niedawno zakupiłem. Tam jest milion dupereli narysowanych, a stopień komplikacji samej konstrukcji jest wielokrotnie większy. Model jest tych samych wymiarów. Ja z kolei nie mam zacięcia do redukcji. Robiąc ten model będę zapewne wiele rzeczy upraszczał. Ale to dopiero melodia przyszłości. Najpierw muszę pokończyć inne zaczęte prace.

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku J. tez będziesz robił Tiger Moth i nic się nie chwalisz.

Ja wczesniej poszukiwałem planów na forum przez Marka S. lecz nic z tego nie wyszło.

Marku te plany które masz bardzo by mnie interesowały,

napisz gdzie zakupiłeś.

Konstrukcjia moja jest prosta ale wszystkie wymiary są zachowane w skali,teraz mogę wykonczyć tymi wszystkimi duperelami.

Marku gdyby Cię interesowały moje plany Tiger Moth jest ich pięc arkuszy,po zakonczeniu budowy będziesz je miał.

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2007 Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku gdyby Cię interesowały moje plany Tiger Moth jest ich pięc arkuszy,po zakonczeniu budowy będziesz je miał.

Heniu, chętnie skorzystam. Oczywiście mogę też udostępnić swoje plany. Link do sklepu umieściłem gdzieś na początku tego wątku. W międzyczasie przyszedł do mnie zamówiony plan. Jest kilka ogromniastych arkuszy. Są tam również rozrysowane sloty, o których wspominałeś. Mój Tiger Moth zacznie powstawać dopiero jesienią tego roku. Jeśli chcesz skorzystać z tych planów to mogę podesłać do skopiowania (nie mam w pobliżu ksero wielkoformatowego).

Również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta minęły i wziąłem się za robote,dzisiaj pospawałem podwozie i zmontowałem.Słyszałem że nadchodzą mrozy to Tigrowi już ubrałem buty ,żeby miał ciepło w nogi.Tak to na dzien dzisiejszy wygląda.

 

tigermoth168eo7.jpg

 

tigermoth166is7.jpg

 

tigermoth173gv9.jpg

 

tigermoth179fm0.jpg

Porównanie wielkości Tiger Moth z SE5a.

tigermoth180fl5.jpg

 

tigermoth169rz7.jpg

 

tigermoth182dr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Heniu, ładnie! Uważam jednak, że stanowczo powinieneś skorzystać z propozycji Marka J. zwolnić zdecydowanie tempo budowy tego "malutkiego ptaszka" i zająć się tymi szczególikami, których co prawda w locie nie widać, ale na ziemi są bardzo istotne, ZWŁASZCZA :wink: dla komisji sędziowskiej. Latać już masz czym, dwie "dziewicze" makiety stoją, to zrób im do towarzystwa jeszcze trzecią, ale taką, żeby ogladającemu ją sędziemu "kapcie spadły", nie mówiąc o szczenie... :D Gdzie Ci się w końcu śpieszy? Do wiosny daleko, choć jak powiedziałeś - zima już była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marcinku jesteś pierwszym pilotem,gdyby Tomek się zgodzi będzie drugim. Dobrze Marcinku że Ty się zgodziłeś,będzie mnie wtedy taniej kosztowała budowa.Tego silnika o ciągu 2900kg nie sprzedawaj, będzie pasował do tego trzyosobowego samolotu.

 

Trzyosobowego bo mnie tez z sobą zabieżecje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.