Skocz do zawartości

Tiger Moth - makieta.


MareX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 5 tygodni później...
a czy model posiada klapy?dobrzebybylo zintegrowac je ze skrzelami. mam tak w makiecie rwd9 1:6(jesli pamiec mnie nie myli)

 

 

Tiger Moth jako samolot nie ma klap tylko sloty,więc model jako makieta nie może mieć klap.

Nie wiem dokładnie o jaki model Ci chodzi może o RWD6 o którym wspomniał Kazik R.

Więc RWD6 posiada sloty i klapy razem sprzężone tak jak było w prawdziwym samolocie.

Jeżeli chodzi o RWD6 to jest tu na Forum,wejść Różne i w mateczniku pasjonata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger Moth jako samolot nie ma klap

oj.. :oops:

Nie wiem dokładnie o jaki model Ci chodzi

 

chodzi mi o rwd9 pewnie wszystkim znajomego Wiesława Schiera.plany w autocadzie dostepne sa na modelarz.com(te pierwsze od gory)

ja mam oryginalne a nie sciagniete(naklad tylko 10000szt) 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nic nie wiem o co Ci chodzi pytasz w temacie o Tiger Moth, czy posiada klapy i ze dobrze byłoby połączyć że skrzelami. Piszesz że masz tak w RWD9 i nawet dokładnie nie pamiętasz co masz. Z pytania o klapy przechodzisz na temat planów RWD9 to nie jest temat o planach,o planach pisz sobie w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dawno w tym temacie nic się nie działo,prawie poszedł w zapomnienie.Nadchodzi zima długie wieczory i powoli zacząłem coś dłubać.zastanawiałem się jak przykleić folie do podłużnic które były na równo z wręgami, według planu.Przykleiłem od spodu i z boku na podłużnice balsę 1mm co widać na zdjęciu to jaśniejsze od listew sosnowych.Teraz będę miał do czego przykleić folie.

tigermoth10padziernik00me7.jpg

 

Zrobiłem tablice przyrządów kabiny,osłony napędów skrzeli i drzwiczki,są to drobiazgi ale pochłaniają dużo czasu,tak wyglądały rano.

tigermoth10padziernik01bo6.jpg

tigermoth10padziernik00ee8.jpg

 

Dzisiaj udało mi się pomalować kabinkę,drzwi i zamontować tablice zegarów,tak się prezentują w modelu.

tigermoth10padziernik02ti6.jpg

tigermoth10padziernik01tk6.jpg

tigermoth10padziernik02tw2.jpg

 

Teraz muszę przyspieszyć prace nad Tiger Moth,gdyż planuje w tej zimie rozpocząć nową makietę w skali 1:3 o rozpiętości 3666mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary w skali 1:3,3 kupiłem w sklepie www.toni-clark.com są to zdjęcia i wytłoczki zegarów z przezroczystej foli.Wycięte zegary malowałem lakierem nitro na czarno , imitacje śrubek popielate.Tablica jest zrobiona,sklejka 1mm oklejona popielatą matową folią samoprzylepną.Mocowanie kompasa wykonane z cienkiej blaszki.

 

Można też kupić zegary w Czechach,ale jest gorsze wykonanie niż toni-clarka widać to na fotce.

tigermoth10padziernik02aj9.jpg

 

Kiedyś był Polski producent zegarów,były wykonane podobnie jak Czeskie nie wiem z jakich lat pochodzą,jest tam stara cena 700zł.Spotkałem je w sklepie w Katowicach i kupiłem wszystkie 16 kompletów była to śmieszna cena po 2zł.za komplet skala 1:4.Tak wyglądają Polskie zegary w Prząśniczce i RWD6.

tigermoth10padziernik03bn8.jpg

47hu4.jpg

tigermoth10padziernik02ty4.jpg

 

Pawełku o nowym projekcie dopiero coś napisze przed zakończeniem prac nad Tigrem.Teraz opracowuje plany budowy modelu w skali 1:3 z planów samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prace nad Tiger Moth pomału dobiegają końca.Poskładałem cały do kupy,aby zmierzyć długość naciągu płata. Naciągi w samolocie nie były z linek tylko z płaskownika.Ja zrobiłem z rurek mosiężnych spłaszczonych.Na końcach dałem śruby,jedna z gwintem lewym a druga z prawym. Tak wykonane naciągi są zarazem śrubami rzymskimi jak w prawdziwym samolocie.

tigermoth1listopad20070gh8.jpg

 

Osłonę silnika tez dokończyłem,zrobiłem wloty i mocowania do kadłuba,gotowa do malowania.

Oprócz tego zrobiłem dużo różnych drobiazgów,które pochłaniają wiele czasu i czekają na montaż po oklejeniu.

tigermoth1listopad20070gz1.jpg

tigermoth1listopad20070nd4.jpg

tigermoth1listopad20070gz1.jpg

tigermoth1listopad20070gc7.jpg

 

Mam prośbę do kolegów z forum aby mi pomogli poszukać zdjęć,malowania samolotu kolor biało czerwony.Mam kilka zdjęć w takim kolorze i wzorze,ale są to malowania modelu nie samolotu.

Fotka z wzorem malowania jest na pierwszej stronie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.