Skocz do zawartości

Wykonanie silnika.


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że rozmowa dotyczy pojedynczych sztuk a nie jakiejś produkcji seryjnej ,bo to inna para kaloszy .CNC jest znane już od dawna najpierw na kartach perforowanych. I myślę że COX-y  były wcześnie robione tą techniką .Pamiętam tylko skądś info z lat 70 że hale produkcyjne COX a były klimatyzowane ze stałą temperaturą i wejściem przez śluzę , I dzięki temu osiągnęli 100% wymienność części .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, symon5 napisał:

A tak z ciekawości któryś z kolegów zrobił samodzielnie jakiś silnik spalinowy , czy tylko tak z opowieści ta wiedza ?

Zrobił.

Nie wiem,czy Wiesz, ale Kol. Bogdan Grabowski z Torunia, genialny silnikowiec wykonał serię silników wyczynowych 15 cm do FSR

Nawet się kiedyś zastanawiałem, czy nie używać tych silników w moich łódkach.

Być może uda mi si zdobyć taki silnik do mojej kolekcji.

Negocjacje cały czas są prowadzone.

A.C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kolejny silniczek home-made. 

Zwróćcie koledzy uwagę na jakiej tokarce jest wykonywany. To najlepszy dowód na to, że przy odpowiednio dużej dozie determinacji i cierpliwości nawet na takim maleństwie można wykonywać poważne zadania.

 

 

 

jka znajdę następne odcinki to umieszczę...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.