Skocz do zawartości

Bindowanie odbiornika R9SX z modułem R9M w nadajniku Horus x10s


jetfan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, nie mogę zbindować odbiornika R9SX z modułem R9M w nadajniku Horus x10s z modułem IRSM i Edge ‘Centurion’ 2.10.1

Moduł R9M oraz odbiornik R9SX są po flashowaniu w wersji LBT ACCESS. Próbuję zbindować odbiornik: wybieram opcję ‘Bind’ w setup modułu i włączam zasilanie odbiornika R9SX z wciśniętym przyciskiem F/S. Puszczam przycisk, wyłączam i włączam zasilanie odbiornika i… nic się nie dzieje. Próbowałem wielu kombinacji – bez rezultatu. Co robię źle? Nie znalazłem rozwiązania w sieci ale może ktoś już się z tym uporał?

 

P.S. Zdjęcia wstawiły się w przypadkowej kolejności...

IMG_9861.jpeg

IMG_9860.jpeg

IMG_9864.jpeg

IMG_9863.jpeg

IMG_9862.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin napisał:

Ja co prawda R9 z frsky ale tam przed bindowaniem jeszcze jest "register" - może tędy droga?

 

Na ostatnim zdjęciu widać jak wygląda menu, jest 'Bind' a 'Register' brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego zestawu ale instrukcja pisze.

Dzięki protokołowi FrSky ACCESS moduł nadajnika/nadajnika może powiązać odbiornik bez użycia przycisku „F/S”.
Wykonaj poniższy krok, aby zakończyć procedurę rejestracji i wiązania:
1. Ustaw nadajnik/moduł nadajnika w status [Reg].
1.1 Dla przykładu Taranis X-Lite Pro i R9M Lite Pro włącz nadajnik, przejdź do MENU-MODEL SETUP-STRONA 2, wybierz
Zewnętrzny tryb RF R9MLP ACCESS, a następnie wybierz [Reg.].
2. Podłącz akumulator do odbiornika, przytrzymując przycisk F/S na odbiorniku. 
    Zaświeci się CZERWONA i ZIELONA dioda LED na odbiorniku
być włączone, wskazując status [Reg]. 
Wybierz [ENTER] na nadajniku, CZERWONA dioda LED i ZIELONA dioda LED na odbiorniku zaczną migać,
a nadajnik wyświetla komunikat [Rejestracja ok].
3. Wyłącz odbiornik.
4. Przesuń kursor, aby wybrać odbiornik 1 [Bind].
5. Podłącz akumulator do odbiornika, ZIELONA dioda LED na odbiorniku zaświeci się, wskazując stan [Bind]. 
 Wybierz RX inadajnik wyświetli komunikat [Powiązanie pomyślne].
6. Wyjście z nadajnika [Bind], ZIELONA dioda LED będzie migać, 
     CZERWONA dioda LED będzie wyłączona, wskazując normalną pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Bodzioch napisał:

Dla przykładu Taranis X-Lite Pro i R9M Lite Pro

 

Hmmm.

Wygląda na to, że Edge niejednakowo wspiera moduły R9M na różnych nadajnikach.

Akurat w zacytowanym X-Lite Pro (i także np. w X9D+ 2019) można wybrać różne tryby modułu R9M, w tym te obsługujące ACCESS. I wtedy faktycznie jest opcja do rejestracji odbiornika w nadajniku i późniejsze bindowanie jest bez F/S.

Ale nie wiedzieć dlaczego akurat w Horusach można wybrać tylko podstawowy R9M, gdzie nie ma opcji rejestracji - w takiej sytuacji pozostaje pewnie klasyczny sposób bindowania. Tylko że dokumentacja odbiornika opisuje tylko bindowanie przez wcześniejszą rejestrację i kółko się zamyka 😐 Czyżby nie dało się zbindować tego odbiornika inaczej?

Może spróbuj bindowania przez włączenie zasilania odbiornika, ale bez przycisku F/S - byłoby to nielogiczne, ale może akurat.

Albo może Edge coś źle obsługuje moduł R9M w trybie podstawowym - może spróbuj bindowania nie przez menu nadajnika, tylko przy pomocy przycisku na tyle modułu R9M:

 

1. Select No Telemetry or Telemetry mode, then power on R9M 2019 while holding its F/S button, Green LED will be on and Red LED will be flashing. [F/S oczywiście na tyle modułu]
2. Connect the battery to the receiver while holding its Bind button. The Red LED on it will flash, indicating the binding process in completed.
3. Reboot the R9M 2019 [czyli wyłącz i włącz nadajnik] and the receiver. The flashing of the GREEN LED on the receiver indicates it is receiving commands from the transmitter.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio zrobiłem wpis sugerujący bindowanie z określoną częstotliwością, ale go wywaliłem, natomiast w instrukcji obsługi EdgeTX 2.10.0 jest taki zapis:

 

"R9M Access Uwaga: Aby tryb R9M ACCESS był widoczny na liście rozwijanej trybów , port szeregowy AUX1 lub AUX2 musi być skonfigurowany jako Moduł zewnętrzny na stronie Sprzęt ."

 

https://manual-edgetx-org.translate.goog/color-radios/model-settings/model-setup/internal-external-rf?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc&_x_tr_hist=true

 

W Companion:

image.png.008e50800e4f6ebcda686d2823882a86.png

image.png.19601cfe044b93a5feaa9604035b954d.png

 

Czyli wychodzi, że R9M i UE to pracuje w ACCST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym systemie (ja mam Taranisa z OpenTX) nie da ustawić wyjścia w nadajniku na moduł sygnałem PPM i bindować z poziomu modułu tak jak jest w Taranisie? Wpinałem różne moduły 2,4GHz z wejściem PPM i działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bodzioch napisał:

A w tym systemie (ja mam Taranisa z OpenTX) nie da ustawić wyjścia w nadajniku na moduł sygnałem PPM i bindować z poziomu modułu tak jak jest w Taranisie? Wpinałem różne moduły 2,4GHz z wejściem PPM i działają.

 

Tego nie wiem, natomiast na 100% moduł R9M 2019 jest przeznaczony dla X10S Express. Moja wersja X10S (bez Express) posiada inny procesor, który nie ma odpowiednio szybkiego portu RS dla gniazda zewnętrznego. To wyjaśnienie ze sklepu gdzie kupiłem moduł zewnętrzny. Pytałem również na forum github edgetx o radę gdzie otrzymałem info, że moduł R9M 2019 można uruchomić w moim nadajniku ale wymaga to ingerencji w płycie głównej tzn należy połączyć kabelkami dwie pary pinów. Ponieważ jednak nie mam doświadczenia w tego typu przeróbkach i nie chcę uszkodzić nadajnika więc odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.