Skocz do zawartości

Polska drożyzna vs sprzet od pana Wuu


eze

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam temat w zwiazku z bardzo przytlaczajacymi portfel cenami w polsce.Jako ze polak nieglupi kombinowac umi.Prosze o to co znalazlem

 

Prosze bardzo silniczek asp fs 80 4 takcik 20 dolarow pyk

 

http://www.alibaba.com/product-free/11511802/Brand_New_In_Box_Asp_Fs.html

 

http://www.alibaba.com/product-free/104530857/Futaba_R6014FS_14Ch_2_4GHz_FASST.html

 

http://www.alibaba.com/product-free/104957811/Futaba_7C_7_Channel_2_4GHz.html

 

Futabka 12 kanalow prosze bardzo pyk i jest

 

http://www.alibaba.com/product-free/104881633/Futaba_12FGA_12_Channel_2_4GHz.html

 

http://www.alibaba.com/product-free/104957807/Futaba_12FGA_12_Channel_2_4GHz.html

 

 

tutaj za 400 $

 

futabka 10 kanalowa pyk i jest 300 $

 

http://www.alibaba.com/product-free/104957828/Futaba_10C_10_Channel_2_4GHz.html

 

pozniej dozuce jeszcze kilka smakolykow.

 

Aha no i niedziekowac po to jestem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak czytalem juz 2 tyg temu.To sa przykladowe aukcje Mozna znalesc sprzet ktory partycypuje w 1 sztuce i kupic go po bardzo dobrej cenie .Ze wszystkimi mozna sie dogadac do mnie leci wlasnie futabka 14 za 950 $ z przesylka

 

Cena w polsce podazje ok 6 000 zl kilka sztuk w polsce ja mam za 2500 kafla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To niestety nie jest takie piekne, jak z pozoru wygląda.

Faktycznie za Futabę FC 10, chcą 560 USD za 1 szt, a przy zakupie 1000 szt. chcą już tylko tylko 299 USD za 1 szt. Tyle tylko, że to są ceny FOB (Free on Board), czyli sprzedający zobowiązuje się do dostarczenia towaru na wskazany przez kupującego statek, tu w porcie Soekarno-Hatta. Reszta, to już koszty kupującego.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle powiedzialem bo faktycnzie sprawdzilem dolar jest teraz po 3,48 ja kupilem troche dolarow po 2,30 2,50 juz wczesniej ze wzgledu na wyjazd wakacyjny do usa (Kurcze nawet niewiedzialem ze dolar zaczol taniej

)I troche zostalo na koncie ze wzgledu na to iz niemoglem kupic tego czego oczekiwalem ze kupie dlatego teraz postanowilem kupic apke>Co do papierkowej roboty to wszystko jest zalatwiane przez kumpla ze wzgledu na brak paypala gdyz na swoim rachunku bankowym w mbanku niemoge go miec przynajmniej na standardowej karcie .Prawdopobnie mozna miec z konta maklerskiego ale niechcialo mi sie w to bawic .Co do cla i vatu to zobaczymy jak to ustrojstwo dojdzie .

 

Co do wypowiedzi powyzszej .Sorka ale niezakladalem tego tematu po to zeby jakis polaszek z koziej wulki zarabial na rodakach bo kupi po 2 $ a sprzeda po 100 wpolsce na allegro.Wlasnie taki trend chce zlikfiwodac

 

Apstrachuje to do sytuacji gdzie chcialem kupic ladowarke turnigy 6 ktora w polsce przy kursie dolara 2zl u allegrowych cwaniakow kosztowala 220 zl i nadal sie utrzymuje bo sprzedac niemogą.A na HC mozna bylo taka kupic za 37$ czyli 74 zl + koszty przesylki.I taki zaprzeproszeniem idiota biznesmen chcial przygarnac 100 zl lekka roczka .Ale niestety nakupil i sie niesprzedalo i teraz lezy i sie kurzy.To jest typowo polski biznes czyli zajeb..... cene i czekac na frajera zamiast zrobic dobra cene i sprzedac z malym zyskiem 20 sztuk.To jest biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś

 

silniczek asp fs 80 4 takcik 20 dolarow pyk

Minimum Order Quantity: 20

 

przy 20 szt masz taką cene !

 

popatrz dalej :D

 

A czy to jest ważne ile sztuk? Niech będzie nawet 1000 to i tak cena zawiera koszty produkcji, zarobki, opłaty etc.

 

Jest błędem twierdzenie że drogie musi być dobre. To nie koszty produkcji regulują cenę a całkiem inne historie...

 

Tyle tylko, że to są ceny FOB (Free on Board), czyli sprzedający zobowiązuje się do dostarczenia towaru na wskazany przez kupującego statek, tu w porcie Soekarno-Hatta. Reszta, to już koszty kupującego.

PP

 

Nie zawsze to jedyna opcja a jedynie przy większych zamówieniach. Na Alibaba jest wielu sprzedawców i akurat z tymi co osobiście korespondowałem była również możliwość wysyłki lotniczej którą wyliczano - podobnie jak kupując w HobbyCity. Oczywiście rozmawiałem o zakupie 1 szt. Przykładowo napiszę że wysyłkę 2,5m modelu (model na silnik benzynowy) wyceniono na ok 246$. Wysyłka pod wskazany adres do Polski :) Nie twierdzę że całość wówczas wyglądała ciekawie cenowo (koszt modelu 220$) ale możliwość była. Oferowano także wysyłkę statkiem - ale to chyba kontener by trzeba było zamówić. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tamtejszego rynku jak poszperac na tej strocne to mozna znalesc naprawde fajne zeczy za banalne pieniadze np serwa niewiadomo jakies jakosci ale po 1$ zza sztuke przy ilosci 20 sztuk=20$ moze byc ciekawe .Nikomu niekaze nic zamawiac to tylko propozycja i z mojej strony grzecznosc ze dalem namiary na strone >Zyjemy w wolnym kraju mamy wybor przeplacac lub sprowadzac z zagranicy i miec jeszcze w portfelu troche kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie koszty produkcji regulują cenę a całkiem inne historie

A właśnie ostatnio otarłem się o taką zmowę cenową.

Dystrybutor pewnego towaru (ma wyłącznośc na Polskę, bez magazynu u nas - zamówiony u nich towar idzie prosto z zagranicy) pokazał mi ceny dla sprzedawcy i katalogowe.

75% marży i nie można dać grosza upustu, bo zerwą kontrakt.

Czyli w praktyce: muszę sprzedawać drogo, bo nie dostanę towaru :(

 

Edit

Zapomniałem dodać - chodzi o towar z Czech, czy na pewno tam produkowany - śmiem wątpić, pewnie sporo podzespołów (albo i całość) idzie z Azji z logiem czeskiego zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo przykre to co mowisz wierze ci ze tak jest bo sam slyszalem podobna historie .Ale czasy komuny juz zniknely i mamy wolny swiatowy rynek i kazdy kupuje tyle ile chce i za ile chce uiszczajac przy tym oplaty celne oraz vat i jestes czysty wedlug prawa.

 

Swego czasu we wczesniejsze wakacje kupilem monitor 22 cale neca za 350 $po 2zl dolar za przesylke zaplacilem ok 120$ i jakies clo .Po 2 tyg mialem paczke u siebie i monitor wyszedl mnie jakies 1100 1200 zl juz niemapietam dokladnie .Taki sam monitor w polsce kosztowal na allegro 2400 zl Czysty zysk.Chodzilem z usmiechnieta mordą tydzien czasu z powodu tego ze komus niedalem zarobic 1000 zl i mam monitor wielkosci telewizora przed sobą .

 

Aha i tu niechodzi o jakies cwaniactwo .Tylko o to ze gdyby ten cholerny monitor kosztowal 1500 zl to ja bym niebawil sie w sprowadzanie bo zawsze jest jakies ryzyko ze niedojdzie czy cos no ale niektore ceny spedzaja sen z powiek przecietnego zjadacza chleba .A na to pozwolic sobie niemoge za srednia krajową brutto.Kumpel odradzal mowil ze gwarancji niebedzie a po cholere mnie gwarancja przeciez jak sie zepsuje to kupie drugi za 1200 zl i wyjdzie mnie tyle co w polsce bym zaplacil.I jakos sie niezepsul dziala do dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy komuny juz zniknely i mamy wolny swiatowy rynek i kazdy kupuje tyle ile chce i za ile chce uiszczajac przy tym oplaty celne oraz vat i jestes czysty wedlug prawa.

I to jest właśnie najważniejsze.

Jako konsumenci mamy wolny wybór: praktycznie cały świat jest do dyspozycji.

 

A swoją drogą, jak to jest z tymi cenami, że mogą być aż takie różnice :roll:

W końcu do tego silniczka za 20$ nikt nie dokłada :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otarlem sie o te modele ale problemem bedzie transport teg ustrojstwa do polski ze wzgledow gabarytowych podejzewam ze sa w podwujnych kartonach.

 

Od tego sprzedawcy co podałem wszystko wyślą do Polski - nie pytałem jednak ile to kosztuje.

 

W końcu do tego silniczka za 20$ nikt nie dokłada :lol:

 

No o tym pisałem wyżej że nikt nie dokłada. To i tak nie jest cena prosto z fabryki i już przez co najmniej jedne łapy przechodzi. Jeszcze takich łap trochę czyli za każdym razem marża, cła, Vaty, koszty transportu, jeszcze inne koszty o których nie wiemy i.... wychodzi cena w sklepie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja również proponuje zamówienie grupowe silnika ASP 80 FS, jestem skłonny zakupić trzy sztuki sztuki.

 

EDIT:

 

Zmieniłem ilość sztuk z 2 na 3... dobrego nigdy za wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.