Skocz do zawartości

Jaki nadajnik kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

http://www.nastik.pl/spektrum-dsm2-p-2115.html

 

Parametry nadajnika

 

* Zakres pasma częstotliwości: 2,400-2,4835 GHz

* Modulacja: DSM2

* Ilość kanałów: 7

* Programy: samolot i heli

* Pamięć: 20 modeli

* cyfrowe trymery

* Zasięg: pełny zasięg

* Akumulator: 1500mAh NiMH

 

:D odbieram to w ten sposób , że jest tryb samolotowy i heli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX7 nie ma trybu glider, ma co prawda 10 mikserów programowanych czyli można sobie doprogramować, ale to nie to samo. Również brakuje wskaźnika wychylenia klap (wyłącznik klap jest 3 pozycyjny) co raczej nie przyda się w szybowcach bardziej wypasionych. Podłączenie lotek róznicowo na oddzielne kanały wymaga funkcji flapperon, i wtedy w ogóle klapy takie oddzoelne trzeba zmiksowac z jakimś innym kanałem i na innym przełączniku bądź rockerze. Miałem taki problem z cessną, że albo lotki nie różnicowo albo klapy na innym kombinowanym kanale.

Generalnie do szybowców raczej nie polecam, zdaje się że radia z dedykowanymi programami glider radzą sobie lepiej.

Poza tym, to jakościowo i funkcjonalnie bardzo dobre radio, i ma sporo różnej klasy i wielkości odbiorników, a pasują także odbiorniki JR więc jest spory wybór, no i ceny odbiorników jak dla mnie akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję co do nadajnika jakiego kupię. Hitec Aurora 9 2.4 GHz koszt 1800zł kupię go w czerwcu wtedy będę mieć raczej 1800zł. Bardzo ucieszyła mnie ta funkcja jeżeli bym latał na odbiorniku Hitec 2.4GHz to mam wbudowany miernik wysokości na której jestem aktualnie, po drugie znam już się trochę na programowaniu nadajników Hitec więc będzie łatwiej mi go ogarnąć .

 

Dziękuję wam za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe czy będzie współpracowała z odbiornikami innych firm

Oczywiście, że nie będzie.

 

Bardzo ucieszyła mnie ta funkcja jeżeli bym latał na odbiorniku Hitec 2.4GHz to mam wbudowany miernik wysokości na której jestem aktualnie

Chyba po dokupieniu modułu GPS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System telemetrii - napięcie akumulatora odbiornik oraz informacja o słabym sygnale z odbiornika. Powyższe funkcje dostępne są standardowo natomiast można dokupić czujniki temperatury silnika, obrotów silnika, stanu paliwa, temperatury na zewnątrz modelu, GPS itp.

Ładziak wygrał krakersa :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak wygrał krakersa :rotfl:

O, dopiero zauważyłem! Huraaa! :jupi:

;-)

 

 

Piotrek jak myslisz cos powazniej o j to kup cos sprawdzonego na 35mhz bo z 2.4ghz na bo po 1 na zawody po za polska ciezko pojechac

po 2 i najwazniejsze jeze maja problemy z zasiegiem i a hitec to juz wogole wiec szukaj czegos z mc

Uwielbiam takie teksty, jak ten powyżej. W całości. Od początku do końca.

Groch z kapustą, pomieszanie z poplątaniem i bzdura goniąca bzdurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak myslisz cos powazniej o j to kup cos sprawdzonego na 35mhz bo z 2.4ghz na bo po 1 na zawody po za polska ciezko pojechac

po 2 i najwazniejsze jeze maja problemy z zasiegiem i a hitec to juz wogole wiec szukaj czegos z mc

m5m a teraz poprosimy abyś to przetłumaczył na bardziej zrozumiały język.

Co do aparatur 2,4GHz od 2 miesięcy mam Sanwe RDS8000. Na poziomie ziemi sprawdzony zasięg ok. 1800m. Zasięg w locie do granic widoczności modelu (Elektro Junior S od Graupnera, rozpiętość 1,9m). Brak problemów z zasięgiem, brak zakłóceń sygnału, model poprawnie reagował na każde poruszenie drążka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi glownie o to ze nie wiem czy Piotrka stac na experyment za 1800 zl.

co do jezy to akurat mowilem o 35 mhz nie wiem jak to jest w 2,4 ghz

do 2.4ghz w jotce trzeba miec "wersje specjalna" modelu o ile sie nie myle to bez wegla na kadlubie

po drugie mialem futabe 9cap, jr 9303 kupe odbiornikow i na wszystkich problemy i stluczone modele, skonczylo sie to po zakupie wlasnie mc-22 wiec mowie z doswiadzczenia no ale po co mowic jak to bzdury a do 2 metrowego modelu bez wegla to mozna wsadzic wszystko problemy zaczynaja sie jak jest wegiel i dwa razy wieksze modele, wysokosci, odleglosci itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy modelach z kadłubem węglowym, w którym jest zainstalowany odbiornik 2,4GHz "problemem" jest to, że trzeba anteny odbiornika wystawić poza kadłub. Doskonale do tego nadają się resztki bowdenów lub słomki od napojów. Znam osoby co latają 4m szybowcami z aparaturami 2,4GHz bodajże Futaba i bez problemów, znam takich co latają w pobliżu kominów przemysłowych nastroszonych antenami wszelakiej maści i też nie mają problemów. Sam latam w odległości ok. 4km od wieży przekaźnikowej RTV (niecałe 300m wysokości) upstrzonej antenami GSM, WiFi, krótkofalarskimi i póki co bez kłopotów. Może mam tylko, jak to powiadają, więcej szczęścia jak rozumu. Gdzieś na tym forum Andych prezentował film ze swoich testów oddziaływania sieci WiFi na aparatury 2,4GHz i wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osoby co latają 4m szybowcami z aparaturami 2,4GHz bodajże Futaba i bez problemów

 

Wojtek, po co usiłujesz kogoś przekonywac do pewnych zasad. Mój junior w okolicy odbiornika, a tak naprawde wokół niego ma powklejane (dla wzmocnienia- kadłub ma scianki grubosci 5-6mm ale to moja robota)prety weglowe, no jakos nie zauważyłem problemów z zasiegiem. Tak wiem, koledze m5m chodzi o pełny kadłub. Dwanascie pretów weglowych wokół odbiornika 2,4Ghz też powinno wpływac jakos na jego prace - a nie wpływa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.