Skocz do zawartości

Jaki nadajnik kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Zakład?

 

Przyjęty i ja wygrałem. Czemu ?

 

http://www.arthobby.pl/index.php?page=8&prod_id=1012

W zestawie:

 

• Nadajnik Aurora 9 - 2.4GHz

• Odbiornik Optima 9 - 2.4GHz z pełnym zasięgiem i telemetrią

• Akumulator nadajnika i odbiornika

• Ładowarka

 

I jak rozmawiałem z dystrybutorem to MC-19 w Porównaniu do Aurora 9 to (nie powiem co bo tutaj nie wypada :) )

 

A i z tego co widze to pulpit od Optic 6 i Eclipse 7 to będzie pasował od Aurory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęty i ja wygrałem. Czemu ?

O czym ty piszesz? Może najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem? Przecież wyraźnie jest napisane, że GPS jest dodatkowym opcjonalnym modułem, a nie standardowym wbudowanym elementem odbiornika, jak twierdzisz.

 

Nadal podtrzymujesz zakład? Proszę, cytuję za podaną przez ciebie stroną:

• Odbiornik Optima 9 - 2.4GHz z pełnym zasięgiem i telemetrią

[...]

System telemetrii - napięcie akumulatora odbiornik oraz informacja o słabym sygnale z odbiornika. Powyższe funkcje dostępne są standardowo natomiast można dokupić czujniki temperatury silnika, obrotów silnika, stanu paliwa, temperatury na zewnątrz modelu, GPS itp.

 

To raz, a dwa: zerknij do pierwszego posta i sprawdź jakim budżetem dysponuje pytający. Nie omieszkaj zapoznać się z aktualnym kursem walut.

 

Ochłoń, policz do 10 i wtedy napisz coś konstruktywnego.

 

EDIT: nie zauważyłem ze zwiększyłeś budżet do 1,8k i zdecydowałeś się na Aurorę - w takim razie życzę, żeby rzeczywista cena aparatury pokryła się z przewidywaniami, bo system zapowiada się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik Optima 9 - 2.4GHz z pełnym zasięgiem i telemetrią

 

System telemetrii - napięcie akumulatora odbiornik oraz informacja o słabym sygnale z odbiornika. Powyższe funkcje dostępne są standardowo natomiast można dokupić czujniki temperatury silnika, obrotów silnika, stanu paliwa, temperatury na zewnątrz modelu, GPS itp.

 

Raczej nie wygrałeś bo o ile pamiętam chodziło Ci o dane takie jak wysokość nad ziemią i pozycja GPS :) A odbiornik ma wbudowane te standardowe i jest też dostosowany do kupna innych systemów ;)

 

EDIT: Ładziak chyba pisaliśmy razem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spytaj dystrybutora czy testował osobiście.Gwarantuję że nie.Tak naprawdę wszystkiego dowiemy się gdy swoje opinie podadzą użytkownicy.Posiadam nadajnik Nomadio(z przed kilku lat) z tymi wszystkimi gadżetani poza GPS,ale jest to radio do modeli samochodów i tam mają one swoje uzasadnienie (syn jeżdzi w MP w klasie IC-8 Truggy np.czujnik obrotów montujesz przy kole i zmieniając program w nadajniku mierzysz prędkość modelu,czujnik temp.silnika mówi czy silnik pracuje w optymalnym zakresie a w związku z tym generuje odpowiednią moc , nie przegrzewa się o co bardzo łatwo).Nie sądzę aby w modelu latającym była ci potrzebna wiedza o temp.silnika i prędkości obr.wału.(przydatne jeszcze w modelach ślizgów,choć i tu nikt nie bada temp.silnika))

W szybowcu tego chyba nie użyjesz poza pomiarem napięcia pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym zastosowaniu spełnia swoją rolę a nie bajeru na dokładkę za dużą kasę(moja np.ma syntezator mowy, ostrzeżenia i komunikaty podaje w języku angielskim).Niestety po osiągnięciu pewnego poziomu nie da się sztukować "gwożdziem i gumką recepturką" (przykładowo koszt podwozia 3800 zł,silnik przyzwoity 1500zł,dobre serwo na skręt 400-500zł resztę sami sobie dośpiewajcie +pasowało by mieć praktycznie drugie podwozie na części i drugi silnik zapasowy w razie "W"

) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprasza że tutaj piszę ale nie warto zakładać nowego tematu bo pewnie już było, ale nie mogę znałeś jakie są różnice między 35MHz a 40Mhz. Czy jak będę miał 35 to będę mógł jeździć samochodami, pływać łódkami i latać.

z gry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.