Skocz do zawartości

Płytka do zasilania serwomechanizmów poza odbiornikiem


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak. Gdyby było inaczej, to mój poprzedni wpis zawierałby treści kryptokonkurencyjne vrs. Twojej oferty. I nie tylko ceny, także aplikacji - nie każdemu modelowi potrzebne jest np. wypasione oświetlenie z ostrzeganiem i inne takie niezwykłości. Każdy sam decyduje, co Mu potrzebne i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to można zrobić wszystko bec rozbudowany zabezpieczenia i co tylko można zamarzyc tylko po co i za ile ? Potrzebowałem mosfeta do sterowania zaczelem projektować PCB i .. Na allegro chińskie są gotowe i komplet był tańszy niż elementy w sklepie.

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to można zrobić wszystko bec rozbudowany zabezpieczenia i co tylko można zamarzyc tylko po co i za ile ? Potrzebowałem mosfeta do sterowania zaczelem projektować PCB i .. Na allegro chińskie są gotowe i komplet był tańszy niż elementy w sklepie.

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Znaczy, że można gdzieś kupić takiego chińskiego UFONAUTA ? Gdzie i za ile ? Kupię natychmiast większą ilość...

Pod warunkiem, że dają  jakąś  gwarancję. Bez gwarancji też kupię, tylko mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bylibyście zainteresowani takim kompleksowym rozwiązaniem wszystkich bólów na raz, to dajcie znać, wrzucę fotki pozostałości pierwszej wersji. 

 

Nie jesteśmy zainteresowani i nie wrzucaj żadnych fotek ;)

 

A poważnie to nie nie daj się prosić tylko wrzucaj zdjęcia, wymiary, a przede wszystkim funkcje i parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały mi takie z pierwszej serii / wersji, z "napoczętym" montażem:

 

post-18335-0-07099500-1548085409_thumb.jpg

 

post-18335-0-54033100-1548085458_thumb.jpg

 

post-18335-0-65690700-1548085506_thumb.jpg

 

post-18335-0-55080000-1548085565_thumb.jpg

 

Urządzenie składa się z dwóch płytek, które składa się w "kanapkę". Na jednej są wszystkie obwody zasilania i może ona pracować sama, będąc zasilana jednym, dwoma lub trzema pakietami od 2S do 4S we wszystkich możliwych kombinacjach, dowolnie. W dużych modelach stosuję zasilanie z dwóch trakcyjnych pakietów 4S pracujących na niezależne napędy, w małych modelach pojedynczy 4S, w średnich 4S + 2S jako rezerwa. Te zasilacze mogą podawać:

 

- 5...7,2 (8,4)V / 7A stabilizowane dla serw. To jest rzeczywiste 7A, czyli "chińskie" jakieś tak 15... To jest dwudrożna przetwornica o wysokiej niezawodności.

- 5...7,2V / 1A stab. dla odbiornika

- 12...14V / 3,5A stab. dla oświetlenia i ew. innych urządzeń

- 1,2...1,7V / 5A stab. dla świec żarowych

 

Wszystkie zasilacze mają stosowne zabezpieczenia od zła wszelkiego.

 

Układy na drugiej płytce obsługują:

 

- sekwencyjny włącznik funkcji (max.6 obwodów), sterowany jednym kanałem nadajnika. W nadajniku praktycznie na potencjometrze lub pstryczkach, jak kto lubi.

- sekwencyjnie przełączane 4 serwa dwupozycyjne, sterowane drugim kanałem nadajnika. W praktyce bywają to podwozie, luk bagażowy, zwijak holu, czasem kamerka przód/tył lub jakiś dodatkowy reflektorek w modelu.

- kompletny sterownik oświetlenia modelu: światła pozycyjne, flash'y, światła lądowania i dodatkowe, np. podświetlenie wewnętrzne modelu.

- dozór napięcia wszystkich pakietów: gdy napięcie któregoś z nich - dowolnego lub wyróżnionego do szczególnej ochrony - spada poniżej wyznaczonego poziomu, światła pozycyjne zaczynają migać w sposób intuicyjnie zrozumiały. Im niższe napięcie, tym częstsze mignięcia (pojedyncze krótkie przerwania). Nie sposób tego przeoczyć, bardzo dobrze sprawdziło się w praktyce.

 

Flash'y pracują sekwencją 3+2+1 (trzy błyski na lewym skrzydle / break + dwa na prawym / break + jeden na ogonie / break ... następny cykl). To umożliwia rozpoznanie orientacji modelu z bardzo dużej odległości lub w niespodziewanym zamgleniu. Sterownik jest dostosowany do obsługi oświetlenia dość znacznej mocy, np. takie niewiniątka

 

post-18335-0-62646500-1548085646_thumb.jpg

(to montaż próbny na płytkach uni, do użytku własnego)

 

są dobrze widoczne po zmierzchu z odległości ponad 2 km - czyli więcej, niż dobry link RC. Z takiej odległości łatwo można poznać, czy model się oddala, czy zbliża, czy leci bokiem i w którą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość oczywiste... Co komu potrzeba akurat, ale możliwość jakiegoś wyboru powinna być i jest. Sądzę, że proste i tanie płytki są potrzebne i powinieneś zrobić jakąś partię dla zainteresowanych. Tylko to złącze na śrubki... Może coś lżejszego / pewniejszego byś tam zaproponował ?

 

I jeszcze jedna ważna sugestia - nie wyprowadzaj może pieniędzy z kraju do Azji, tylko wspieraj zleceniami nasze, polskie firmy. Jest de facto i lepiej i taniej w całościowym obrachunku. Na chińskie nie wiadomo co nie udzieliłbym gwarancji. Te płytki z fotek były robione w Polsce, w całej partii nie znalazłem żadnego uchybienia.

 

Nadal prosta i nadal tania płytka z dobrym BECem dużo mogłaby dać... Mniej przewodów w modelu, oszczędność masy i w sumie kosztów modelu też. Może rozważ dwie wersje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: ...

Noo, czasem jakiś elektrolit się wbije w sufit, ale to nic takiego wielkiego  ;).

 

Zazdroszczę Wam szczerze Panowie Magicy :)

 

Byłem przez rok na polibudzie na elektrotechnice (bo musiałem) i to była dla mnie prawdziwa droga przez mękę :D

Eee tam... Na bank masz jakieś inne talenty. Tranzystorków i scalaczków ani to zjeść, ani się ubrać ani zamieszkać  ;)

 

 

raczej lutowane szerokie pady, juz wstepnie narysowałem tyle ze povray nie chce działać na Linuksie tak ze na jakieś obrazki trzeba poczekać

A najzwyklejszy Eagle Ci nie hula na Linuxie ? To spróbuj na demo Pantalogics'a. Tylko ten to wypasiony jest... 

Myślałeś o tych BEC-ach ? Policz : dwa takie lepsiejsze chińskie BECe (też g... warte i naciągane), taką płytkę za 15 zetów i 2x koszt przesyłek. Dodaj trochę za jakość i gwarancję i masz w granicach opłacalności już przy 20...30-tu sztukach.

A korzyść w modelu bezsprzeczna, to każdy doceni. Sporo osób pojmuje też podstawowe prawa ekonomii gospodarczej vs. odnośnej obecnej sytuacji Polski i skłania się do zakupów na rodzimym rynku.

 

Kolejnym awansem byłoby wyeliminowanie wszystkich przewodów pomiędzy odbiornikiem a tą płytką. To jest wykonalne, zmniejszy masę i koszty modelu, także jego "kabelkową entropię". Nie zwiększy jakoś znacząco kosztów wykonania płytki (jakieś 50 groszy do złotówki), masę zwiększy o 0,00prawie nic. Niezawodność wzrośnie znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eagle oczywiście ze chodzi ale povray do grafiki jeszcze nie chodzi . Wariacji na temat płytki jest masę nawet taka wtyko płytka tez mi po głowie chodziła tyle ze każde rozwiązanie to nowy projekt czyli przygotowanie do firmy produkującej PCB czyli klisza i jakieś minimalne zamówienie wg. tzw formatki. Chyba ze się zabiore do frezwania płytek drukarka 3d ale to znowu czas

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eagle oczywiście ze chodzi ale povray do grafiki jeszcze nie chodzi .

W Eagle'u jest wszystko co trzeba z bibliotecznym automatem do 3D włącznie i renderem na pliki produkcyjne dla wiertarek. Pracowałem na tym sporo, to jest bardzo dobry program.

 

Wariacji na temat płytki jest masę nawet taka wtyko płytka tez mi po głowie chodziła tyle ze każde rozwiązanie to nowy projekt

Niekoniecznie, da się zrobić jedną płytkę uniwersalną do wszystkich wariantów urządzenia - od najuboższego do full opcji.

 

Jako zupełny laik amator zapytam - dlaczego płytkę trzeba zlecać firmie, dlaczego nie samemu wytrawić?

Nie osiągniesz amatorskimi metodami ani takiej jakości, ani tak niskich kosztów jak w wyspecjalizowanym zakładzie. Same niezbędności do metalizacji otworów to kilkadziesiąt tysięcy złotych, nie mówiąc już o bezpieczeństwie tego i innych procesów. W chałupie tym się bawić - nie polecam...

 

Zamów płytki w chinach tylko to czasochłonne , ale można.

 

Propozycja http://www.elektroonline.pl/a/9975,Plytki-drukowane-PCB-na-zamowienie-z-Chin

Zamawiałeś tam ? Czytałeś to, co napisałem poprzednio o rozwalaniu Naszej gospodarki ? I mimo to nadal obstajesz przy destrukcji ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Andrzej to mam pytanie odnośnie ceny.

Płytka projektu Tomka ma za zadanie odciążyć odbiornik i tyle , ale instalacja w moim wykonaniu to delikatnie mówiąc burdel.

A gdybym chciał zamówić u ciebie taką płytkę która załatwia wszystko : odciążony odbiornik, stabilizowane napięcie dla odbiornika i wybór napięcia , napięcie dla modułu zapłonowego i wybór napięcia bo np mam dwa modele jeden ma zasilany zapłon 6V a drugi 8,4v,  stabilizowane napięcie dla serw no i wybór napięcia bo serwa też są zasilane jedne 6v inne 7,4V a jeszcze inne 8,4v.

Płytka w którą jest wszystko wpięte załatwia problem bałaganu plątaniny kabli itp , ale ile by trzeba za to zapłacić? bo chętnie bym coś takiego zastosował w modelach.

Pisałes że było zrobionych 50szt i się sprzedały ja pierwsze słyszę że były takie płytki , no i jak głęboko trzeba sięgać do kieszeni aby stać się właścicielem takiego udogodnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.