Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No jakby CI to powiedzieć... no nie wygląda to....

Łącznik połówek steru kierunku - nie mogłeś dać listewki nie wychodzącej poza obrys steru?

A jeśli takiej nie masz - to nie mogłeś jej ściąć/zeszlifować?

Jak jest z zakresem ruchu steru wysokości? Porusza się swobodne? (bo sadząc ze zdjęć to coś nie za bardzo)

 

Zawiasy z taśmy - mam nadzieję, ze to co widać na zdjęciach to tylko tymczasowe.

Bo jeśli tak ma zostać - to prosisz się o katastrofę.

Raz, że kiepsko z ruchomością tak wygiętego steru, a dwa - odpadnięcie steru w locie to kret murowany...

 

Zawiasy z taśmy robi się tak jak na rysunku:

post-14343-0-00875500-1428264641.jpg

 

Trzeba koniecznie odtłuścić powierzchnie, gdzie masz zamiar przyklejać taśmę. A w miejscach, gdzie szczególnie zależy na wytrzymałości (właśnie SW, SK), dobrze jest zagruntować miejsce przyklejenia UHU porem (albo klejem polimerowym).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie gniewaj się ale paczki kurierskie  do mojej pracy przyjeżdżają ładniej oklejone .

Linie cięcia -przynajmniej oszlifuj je PRZED zrobieniem zdjęcia -te brzegi nie będą tak nas straszyć.

Zrób coś z tą belką -łącznikiem steru wysokości -rażąco wystaje na powierzchnią usterzenia

 

SC wyznaczysz np wstępnie programem http://www.piotrp.de/MIX/sp.htm  jest tam też spolszczenie .

Powinieneś mieć też zaznaczony SC na planach,poszukaj dobrze lub na innych relacjach .

 

Niema SC konkretnego dla układu górnopłat/ średniopłat/dolnopłat ....to zależy od np proporcji skrzydeł do usterzenia poziomego  ...itp

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie gniewaj się ale paczki kurierskie  do mojej pracy przyjeżdżają ładniej oklejone .

Linie cięcia -przynajmniej oszlifuj je PRZED zrobieniem zdjęcia -te brzegi nie będą tak nas straszyć.

Zrób coś z tą belką -łącznikiem steru wysokości -rażąco wystaje na powierzchnią usterzenia

 

SC wyznaczysz np wstępnie programem http://www.piotrp.de/MIX/sp.htm  jest tam też spolszczenie .

Powinieneś mieć też zaznaczony SC na planach,poszukaj dobrze lub na innych relacjach .

 

Niema SC konkretnego dla układu górnopłat/ średniopłat/dolnopłat ....to zależy od np proporcji skrzydeł do usterzenia poziomego  ...itp

 

 

Tak wiem o co ci chodzi, też mi sie nie podoba to obklejenie. To jest obklejenie tylko na oblot gdy model szczęśliwie poleci i wyląduje podczas oblotu wszystko to ściągnę i obkleje na nowo papierem na wikol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Jędrek.

Robiłem tak samo zawiasy jak Ty, i tak samo wzmacniałem natarcie płata.

Tylko sie do tego PRZY ŁO ŻY ŁEM.

 

dsc0984u.jpg

 

dsc0986w.jpg

 

Jak będzie już latał, to napewno nic przy nim nie będziesz majstrował.  takze zostanie jaki jest.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub gotowy, pomalowałem farbą do ścian przytył 3gr nie dużo a bardzo fajnie wygląda. Znikła brązowa taśma zastąpiona przeźroczystą szeroką. Prezentuje sie tak:1896792_683700815068988_47287979200934451908157_683700805068989_5873842537343556

 

 

Jeżeli jutro przyjdzie mi serwo to skończę skrzydła. Bardzo możliwe że w Niedzielę oblot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu jest film z wczorajszego udanego oblotu, model lata bardzo statycznie nawet przy silnych podmuchach wiatru, dzieki dużej powierzchni skrzydeł model wzorowo szybuje, co widać podczas lądowania. Śmigło podczas oblotu było małe mianowicie 8x4 drugi lot był już ze śmigłem 9x5 model lata szybciej i idzie pionowo :)

 

 

 

Czekam na opinie mojego pierwszego lotu tym modelem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.