Skocz do zawartości

Zdjęcie

SG 38 skala 1:4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#161 skippi66

skippi66
  • Modelarz
  • 508 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 10 marzec 2018 - 21:07

Marian, wszystko bardzo mi się podoba a najbardziej znakomite umiejętności budowniczego. Ze słownictwem to był taki żarcik, nic więcej. 

• 0

#162 sp2jbs

sp2jbs
  • Modelarz
  • 185 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Marian

Napisano 10 marzec 2018 - 21:44

Michale nie wszyscy słuchamy tej samej muzyki. Rozumnie dobry żart.Piszę jak najbardziej zrozumiale opisowo.Do naszego pisania sporo młodzieńczego słownictwa(dobrze rozumnie) OK! Żeglarskie nazewnictwo wyjaśniam ma tam sporo (linek) jak w SG-38.Głupio nazwać wszystko naciągami.Wybaczam ten żart. Stojąc na zajęciach przed młodymi modelarzami nie tylko latającymi wyjaśniam bardzo często opisowo.

Pozdrawiam

Marian  

• 0

#163 BRoman

BRoman
  • Modelarz
  • 954 postów
  • SkądPrądnik
  • Imię:Roman

Napisano 11 marzec 2018 - 07:54

Co do nazewnictwa to "segler" po niemiecku to żagiel ?

• 0

#164 bubu2

bubu2
  • Modelarz
  • 654 postów
  • SkądOlsztyn
  • Imię:Bogdan

Napisano 11 marzec 2018 - 08:42

Żagiel to segel, po niemiecku, a segler to szybowiec, ptak jeżyk i żeglarz.

A autor wątku mogłby jednak nie kaleczyć naszego języka w piśmie, bo fatalnie się to czyta.

• 1

#165 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1065 postów
  • SkądGóra Kalwaria
  • Imię:Arek

Napisano 11 marzec 2018 - 09:34

A autor wątku mogłby jednak nie kaleczyć naszego języka w piśmie, bo fatalnie się to czyta.

daj spokój, nie czepiaj się, Marian to taki "Yoda" na naszym forum. Może i ciężko się czasem czyta, ale to człowiek z WIELKĄ PASJĄ i ma to coś, no i jego praca z młodymi modelarzami, żeby zaszczepić im bakcyla tego fajnego hobby, WIELKI SZACUNEK.

Brałem kilka lat temu udział z moimi dziećmi w zajęciach jakie zorganizował na hali w Warszawie, dzieciaki były mega zadowolone.

• 0

#166 sp2jbs

sp2jbs
  • Modelarz
  • 185 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marzec 2018 - 11:35

Witam

Oj szklanka wody......burza nie tylko słowna.

Szukam zapisanego profilu mojego skrzydła po w stronach :(   bo pamięć ulotna opracowaliśmy wspólnie.

20180310_202100.jpg

Zbliżam się do wydłużenia skrzydła profil pokazuje jak nisko biegnie cięciwa profilu.

20180310_190216.jpg

Wracam do przemyśleń jak zabudować aby spełniało swoje zadanie mocne w momencie uzbrajania kadłuba w skrzydła to nie tylko waga samemu składać,kawałek płata a na lotnisku zawsze wieje.

Zadaje sobie pytanie jak i czytających poproszę o nazewnictwo linek(naciągów odciągów) skrzydeł zrozumiałych dla pomocnika przy składaniu modelu.

Pozdrawiam

Marian 

• 0

#167 sp2jbs

sp2jbs
  • Modelarz
  • 185 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marzec 2018 - 18:12

Witam

Od dwóch dni męczy mnie SKS wiek. Stanisław na to wyciągnął obolałego na lotnisko po dychałem prawie wiosennym powietrzem. Przymierzyłem dziś w końcu w jakim miejscu jest cięciwa(głębokość płata).

20180311_141719.jpg

Patrząc z boku lepiej się prezentuje.

20180311_141732.jpg

Pozaznaczałem układ wydłużenia płata. Zajęcia spowolnione klejenie bez aktywatora na CA spowolnione :angry: muszę odwiedzić sklep.

Pozdrawiam

Marian 

• 0

#168 skippi66

skippi66
  • Modelarz
  • 508 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 12 marzec 2018 - 21:55

Marian, co to, na Jowisza, jest ten cały układ wydłużenia płata??? 

• 0

#169 sp2jbs

sp2jbs
  • Modelarz
  • 185 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marzec 2018 - 23:34

Witam

Michale podaj nazwę twoją. Moja pochodzi definicja z Wikipedii.

• 0

#170 BRoman

BRoman
  • Modelarz
  • 954 postów
  • SkądPrądnik

Napisano 13 marzec 2018 - 01:08

Końcówka skrzydła. Wydłużenie to inna rzecz. Kwadrat rozpiętości /powierzchnię . Też z Wikipedii .

Co do nazewnictwa tej  całej druciarni sugeruję pozostać przy określeniach prostych np. naciąg lewego skrzydła  albo linka naciągu lewa/prawa.

Nie musisz ty się uczyć i pomagier też nie  będzie gubił się w nowomowie jak dla niego. Żeglarskie określenia nie są najlepszym pomysłem . A jak pomocnikiem będzie Arab z Sahary to co ?

• 0

#171 sp2jbs

sp2jbs
  • Modelarz
  • 185 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marzec 2018 - 07:34

Witam

B Roman dzięki zastosuje Twoje sugestie. 

• 0

#172 zbjanik

zbjanik
  • Modelarz
  • 856 postów
  • Skądopolskie
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 marzec 2018 - 08:40

Marian- kibicuję Ci po cichu, ale mocno. Fajna robota, zdjęcia są mocną stroną tej relacji. W takich modelach, tzn, fotel na patyku i trochę skrzydeł z tyłu, najważniejszym elementem wystroju jest pilot- masz już jakiegoś kandydata na to piękne siodełko, albo jakiś zamysł?

• 0

#173 sp2jbs

sp2jbs
  • Modelarz
  • 185 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marzec 2018 - 11:10

Witam

Zbjanik zadałeś ciekawe pytanie.Patrząc z przodu fotel to spora powierzchnia oporu czołowego,jak dojdę do mocowania pedałów zobaczę jak to prezentować się będzie. Nie mam narazie pomysłu na pilota.Wnuczka mieszka w Szczecinie co jakieś lalki,do przymierzenia ;) .Pilot był by tu klawym uzupełnieniem.w buty dałbym ołów do wyważenia Zbyszku ale się rozmarzyłem.

Pozdrawiam

Marian  

• 0

#174 zbjanik

zbjanik
  • Modelarz
  • 856 postów
  • Skądopolskie
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 marzec 2018 - 11:32

Marian- to marzenie to moim zdaniem MUS. Jeszcze jakiś Spitfire bez "chłopka" w kabinie- trudno, niech będzie. Ale tu nie da rady bez. Ale marzenia się spełniają.... i wierzę, że pilot będzie! Jeśli już nie od razu w wersji docelowej, to chociaż płaska sylwetka, kontur odpowiednio pomalowany. A buty- optymalne miejsce na balast- jak u nurka głębinowego  :D

• 0

#175 BRoman

BRoman
  • Modelarz
  • 954 postów
  • SkądPrądnik

Napisano 13 marzec 2018 - 11:41

Od razu mówię !

Na mnie nie liczcie ,na fotel bo choć mam dobrą wagę do wyważenia to mnie łupie w ......ie i boję się przeciągów,przecugów i wszelakiej maści zawiewania i podwiewania.

• 0

#176 sp2jbs

sp2jbs
  • Modelarz
  • 185 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marzec 2018 - 13:36

Witam

Co za wspaniały dzień.Radosne wpisy :D nie potrafię opisać jak zrobiło się wesoło Roman pokrzepił.Siedzę w domu obolały łykam leki ciągnie mnie do modelarni podłubać w płatach :mellow: dzwonek do drzwi zaciskam zęby z bólu doręczyciel(listonosz) paczka. Adres nadawcy Reda "TEXTIL-MAR"  Nie spodziewałem się przecież przesyłki. Oooo jaka niespodzianka.

20180313_125709.jpg

To prezent od  Arka(Pacek)materiał na pokrycie modelu Poszewkowy poliestrowy materiał tak marzyłem hura MAM 

20180313_133132.jpg

Materiał klawo transparentny widać kwiecisty wzorek na mojej pościeli.

DZIĘKI ARKU ale mam sporo motywacji do dalszej zabawy moje hobby.

Pozdrawiam

Marian 

• 0

#177 sp2jbs

sp2jbs
  • Modelarz
  • 185 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marzec 2018 - 22:23

Witam

Zbjanik Twoja propozycja pilota w SG-38 pląsa mnie po głowie.Zrobiłem wstępny rysunek. 

20180313_195458.jpg

Proszę o wyrozumiałość szukam proporcji ciała,stosunek głowy do tułowia tu muszę przypomnieć.Bardziej pamiętam rysunek techniczny. Obiecuje poćwiczę Zbyszku do końca tygodnia narysuje pilota.To Zbyszku Ty mnie mobilizujesz dzięki. Znalazłem w internecie stronki jak rysować, miękki ołówek w dłoń blok do rysowania poproszę o wsparcie i tolerancje ciało jest dla mnie obco wygląda jak karykatura.

Pozdrawiam

Marian   

• 0

#178 Uszek

Uszek
  • Modelarz
  • 82 postów
  • SkądSkalbmierz
  • Imię:Janusz

Napisano 14 marzec 2018 - 09:09

Tu masz gotowca, plan 1:5

Załączone pliki

• 0

#179 Wojtek I

Wojtek I
  • Modelarz
  • 305 postów
  • SkądKrosno lotnisko
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 marzec 2018 - 09:40

No to jeszcze dokładka, w planach jest sylwetka z profilu.

img496d.jpg

img497 kopia.jpg

• 0

#180 poharatek

poharatek
  • Modelarz
  • 1114 postów
  • SkądSłomniki/Kraków
  • Imię:Marcin

Napisano 14 marzec 2018 - 10:28

Odradzał bym stosowanie lalki/zabawki jako "pilota" , mają one najczęściej niewłaściwe proporcje (zbyt duża głowa w stosunku do reszty ciała) i kiepsko będzie wyglądała  za sterami, tym bardziej, że nie będzie się dało jej dobrze "usadzić".

Natomiast polecam takie coś - manekin dla plastyków: http://artmal.com.pl...ZNA-40,5-CM/406 największe mają około 40cm wysokości (czyli w skali 1:4 -  niewysoki /młody człek o wzroście 160 cm), mają ruchome stawy, więc łatwo będzie nadać pozycję w kabinie, a głowę można podmienić na jakąś od lalki (żeby była proporcjonalna ma mieć około 5,3 cm wysokości).

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych