Skocz do zawartości

Pilatus PC-6 Turbo Porter 1:8


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prace ruszyły, zacząłem od kadłuba. Mam tylko plany złożeniowe, ustalenie kolejności składania zajęło mi cały dzień. Jak widać, przednia część kadłuba składa się z 2 osobno wykonywanych połówek. 

 

post-14226-0-08662600-1489914033_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na flyinggiants jest relacja z budowy Pilatusa z tego zestawu.

O tutaj: https://www.flyinggiants.com/forums/showthread.php?t=61493 (o ile oczywiście jeszcze jej nie wyszperałeś).

Wydaje się dosyć szczegółowa, z dużą ilością zdjęć, być może Ci się przyda, żeby kolejnych dni na rozkminianie nie tracić ;)

 

Edyta:

Jest tam też, jako plik do pobrania, szczegółowa instrukcja budowy w pdf, widać nie tylko o formatkach zapomniano w Twoim przypadku...

W każdym razie wrzucam ją również i tutaj.

pc6-manual-rev3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Przestudiowałem ten wątek i instrukcję i widzę, że mam problem:

1. Ten wątek i instrukcja jest do PC-6 w innej skali, o rozpiętości 3m. Ja mam wersję 2 metry i formatki się różnią.

2. W mojej wersji w ogóle nie ma przewidzianych narożnych podłużnic. Widać to na załączonych zdjęciach. Są tylko 4 podłużnice na środku czterech boków każdej wręgi.

3. Napisałem do Martina, ale jest na razie poza zasięgiem, stąd pytanie: - Robi się tak? Wkleić krawędziowe podłużnice (oparcie pod poszycie z balsy) pomiędzy żebra w kawałkach?

 

post-14226-0-95521100-1489939296_thumb.jpg

 

post-14226-0-44655800-1489939304_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyć w ogonie 4 podłużnice sosnowe i 4 balsowe, zrobić wycięcia we wręgach.

Okazuje się, że w tej skali zestawów sprzedał śladowe ilości i nikt z kupujących nie zgłaszał mu błędów w tartaku. Znów jestem królikiem, taka karma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "Mądrości życiowe Tomasza B."

 

Klejenie modelu z "laser cut" to jest fantastyczna zabawa! - powiedział Tomasz.

Dopóki nie walniesz się w kolejności wklejania elementów. - powiedziało Życie.

Mać! - powiedział Tomasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.