Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC


adamm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja 3 dni temu ubezpieczyłem się w Allianz na modele do 25 kg.

 

Czyli kwestia agenta

 

Tak jak napisałem, nie ubezpieczają modeli powyżej 5kg, czyli ubezpieczają modele ważące od 1g do 5kg włącznie i koniec.

 

[edit] no nic, będę musiał odchudzić jeden model...

W.... a mnie że sami modelarze sugerują wagę do 5kg i powyżej a składki rosną.

 

(ta sugestia nie odnosi się do cytowanego postu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny to rynek jeżeli jednoosobowe firmy są przedstawicielami firm ubezpieczeniowych i banków. Ostatnio odkryłem listę firm współpracujących z bankiem, gdzie mam konto. I co znalazłem? 2-3 strony firm majązych nazwę a potem kilkanaście tysięcy osób z prywatnymi adresami - czyli pracowników. Nie dziwię się, że nie będąc pracownikiem danej firmy a jedynie jednoosobową firmą w bardzo małym zakresie reprezentującą chlebodawcę można mieć obawy, że pracodawca pozbawi Cię pracy za utratę zysku z różnych powodów, np. z powodu zabierania głosu w imieniu firmy choc nie jesteś jej pracownikiem a tym bardziej uprawnionym do zabierania głosu publicznie. Co do reklamy jednoosobowej firmy na forum to jest dział GIEŁDA i pewnie tam przedstawiciele choćby wspomniani jednoosobowi towarzystw ubezpieczeniowych mogą się bezstresowo reklamować nie będąc posądzonymi o nic.

 

Długo i zawile napisałem? Gdyby życie było prostsze to napisałbym w kilku słowach ;-)

 

 

 

{edit} udało mi się wrzucić do polisy zapis:

 

..."Ubezpieczenie OC obejmuje odpowiedzialność za szkody spowodowane przez modelarza oraz jego modele w trakcie ich budowy, przechowywania, transportu, przygotowań do lotu oraz lotów: treningowych, pokazowych oraz w trakcie zawodów modelarskich."...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zrozumiałem Cię normalnie.

 

Temat ubezpieczenia jest prosty.

Ubezpieczamy się bo musimy (Np zawody) lub bo chcemy się asekurować.

Ci co chcą się asekurować muszą sami poddać się swemu sumieniu za ile i na jaką graniczną kwotę z drżeniem się zdecydują.

Ci co na zawody?

Albo najtańsze, papier, albo się też asekurować, wtedy patrz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego na PW?

Może inni też skorzystają?

Dla mnie sprawa jest prosta. Kiedyś kupiłem ubezpieczenie w życiu prywatnym dla siebie i rodziny razem 4 osoby i wynegocjowalem uprawianie modelarstwa do 25 kg.

Obecny koszt polisy 90, zł.

I co rok "centrala" Allianz przesyła mi kolejną polisę. A ja płacę i już. Kwota niewielka bo do 100 000. Ale jest pewne zabezpieczenie.

Ot i tyle.

 

PS dalej mnie wkurzają koledzy którzy wmawiają podział wagowy 5 kg etc bo będzie TANIEJ!!!

 

U nas koledzy latają małymi drogami tzn lekkimi z prędkościami powyżej 150 km /h..... i co szkoda będzie mniejsza niż w makiecie lecącej 80 km/h ??? W znanym wzorze V jest do kwadratu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się ubezpieczyłem w Alliantz, tylko, że to nie była kontynuacja i jest tylko do 5 kg i więcej się nie da, nie bo nie i koniec. Podobnie u w innych zakładach. Może jakiś jeszcze pozwala na dopłatę na 25 kg, ale już nie miałem cierpliwości szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja w końcu ubezpieczyłem się w PSP opcja II 125 zł + 40 zł za członkostwo.

za OC 1 200 000 PLN. Opcja II -Paralotnie, lotnie, (start pieszy)/spadochrony- rozszerzona/modelarstwo i inne sporty (składka 125 PLN) + 40 zł 

http://psp.org.pl/ubezpieczenia/

 

Z tego co się dowiedziałem w tamtym roku mieli kilka przypadków wypłat odszkodowań, między innymi za wlecenie w zaparkowane auto itp. i odszkodowanie wypłacali bez najmniejszych problemów. 

 

Powiem tak, obecnie będę korzystał właśnie z ich ( psp-hestia ), jeśli tylko cokolwiek mi się z nimi przydarzy (na plus, na minus, zdarzenie typu auto - samolot itp.) niezwłocznie opiszę to tutaj.

Tylko po to aby inni wiedzieli co i jak, bo znaleźć takie opisy na forach to prawie nie możliwe. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.