Skocz do zawartości

MESSERSCHMIT BF109 G-10 / K-4 skala 1/4.7


coster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem o to zapytać bo na zdjęciach wygląda na silikonową rurkę ;) a to się nie uda ,wydech benzyny z silikonem.

 

To kolego prawidlowe polaczenie to nie sylikon tylko teflon powszechnie stosowany na polaczeniach rury wydechowej z flumikiem . Stosuje to polaczenie od dawna i to w silnikach o duzo wiekszej mocy i nigdy jeszcze mnie nie zawiodlo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego prawidlowe polaczenie to nie sylikon tylko teflon powszechnie stosowany na polaczeniach rury wydechowej z flumikiem . Stosuje to polaczenie od dawna i to w silnikach o duzo wiekszej mocy i nigdy jeszcze mnie nie zawiodlo

No właśnie się chyba nie zrozumieliśmy  :)  Wyglądało na silikon na zdjęciach więc napisałem że nie da rady,potwierdziliście że teflon więc jest jak najbardziej prawidłowo. Użyłem chyba złej konstrukcji zdania  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

no i 109 stanęła na własnych nogach :) kopyto pod kabinę zrobione teraz można przygotować do podkładu :) electron er40 evo w tym podwoziu daje rade i będą jeszcze zmienione opony na lżejsze ale to się zobaczy po oblocie czy daje rade wciągnąć  

post-14320-0-60126500-1546361223_thumb.jpg

post-14320-0-20142100-1546361255_thumb.jpg

post-14320-0-05527300-1546361298_thumb.jpg

post-14320-0-98131300-1546361334_thumb.jpg

post-14320-0-27400800-1546361367_thumb.jpg

post-14320-0-53017200-1546361433_thumb.jpg

post-14320-0-22524700-1546361455_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli model jest budowany w Paryżu to powinien mieć żółtą kamizelke!

A ten kołpak śmigła to skąd?

pilot ma żółtą kamizelkę nie widziałeś?kołpak własnej roboty  wydrukowane kopyto na drukarce 3d i wylaminowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ta kamizelka oni mają inne  :lol:

Pytałem o kołpak, bo musze pozyskać do swojego ME  109,  laminowany kołpak mam, brakuje mi tylko podstawy, piasty.

 

Możesz mi udostępnić ten plik piasty? Mam inną średnice, ale to da się chyba przeskalować czy to jakiś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian mam do Ciebie 2 pytania:

 

1) odnośnie kołpaka - podstawa rzeczywiście jest drukowana? Nie boisz się, że to się rozleci?

    Wyważasz jakoś zespół kołpak+ podstawa? Masz jakąś wyważarkę do tego skonstruowaną? Ja też mam w planie kołpak własnej roboty do Mustanga ale podstawę 150 mm to chyba dam wytoczyć/wyfrezować lub kupię gotową bo na mojej tokarce takich średnic nie ogarnę. Kołpak chcę wylaminować a potem myślę właśnie o jakiejś wyważarce na łożyskach co by to mi modelu potem nie załatwiło wskutek drgań

 

2) ten pilot jest bardzo fajny. Jaki to rozmiar?  Czy są gdzieś jakieś gotowe pliki do ściągnięcia pod drukarkę? Proszę zdradź troszkę szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ta kamizelka oni mają inne  :lol:

Pytałem o kołpak, bo musze pozyskać do swojego ME  109,  laminowany kołpak mam, brakuje mi tylko podstawy, piasty.

 

Możesz mi udostępnić ten plik piasty? Mam inną średnice, ale to da się chyba przeskalować czy to jakiś problem?

nie ma problemu napisz maila to ci wyśle tak średnice możesz sobie zmieniać  ,co do kamizelki to 2 tygodnie temu stałem prawie 2h na champs d elisees w sobotę miałem problemy z przedarciem się przez barykady :)policja nie chciała przepuścić 

Sebastian mam do Ciebie 2 pytania:

 

1) odnośnie kołpaka - podstawa rzeczywiście jest drukowana? Nie boisz się, że to się rozleci?

    Wyważasz jakoś zespół kołpak+ podstawa? Masz jakąś wyważarkę do tego skonstruowaną? Ja też mam w planie kołpak własnej roboty do Mustanga ale podstawę 150 mm to chyba dam wytoczyć/wyfrezować lub kupię gotową bo na mojej tokarce takich średnic nie ogarnę. Kołpak chcę wylaminować a potem myślę właśnie o jakiejś wyważarce na łożyskach co by to mi modelu potem nie załatwiło wskutek drgań

 

2) ten pilot jest bardzo fajny. Jaki to rozmiar?  Czy są gdzieś jakieś gotowe pliki do ściągnięcia pod drukarkę? Proszę zdradź troszkę szczegółów.

co do podstawy jest solidna nie ma problemu chodziła z zamontowanym kołpakiem na max obrotach przez parę minut i nie zauważyłem żeby coś się działo, nie nie jest wyważony ,a po drugie to warzy cale nic to nie jest aluminium żeby wytwarzało siłę odśrodkowa na tyle mocna żeby rozwaliło coś ,co do pilota  to kupiłem pliki z internetu kosztowały 35euro   można ściągnąć pliki innych pilotów ale nie są to jakieś szalowe ale od biedy można za darmo rozmiar jest oryginalny w skali 1/4 ale to można sobie zmieniać rozmiar jaki się chce i o ile się umie :)

https://www.cgtrader.com/3d-models?keywords=pilot

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za informacje. Ile waży taki wydrukowany pilot?

w zależności jakie wypełnienie i czy go później wypatroszysz  :) mój w skali 1/4 pomalowany na gotowo 200g  mój jest niemieckim pilotem ale ma 3rodzaje glowy,i od biedy można go do amerykańca czy innego samolotu wsadzić:)

jeśli cię interesuje mogę ci wysłać pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żółtych kamizelek to dobrze  że francuzi się wreszcie obudzili, co do piasty to fajnie bede mógł powoli zamykać trudny temat kołpaka,.


Pisałem na priw, ale coś takiego mi wyskakuje: Użytkownik coster nie może otrzymywać żadnych nowych wiadomości

 

A już niech będzie publicznie patskr@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żółtych kamizelek to dobrze  że francuzi się wreszcie obudzili, co do piasty to fajnie bede mógł powoli zamykać trudny temat kołpaka,.

Pisałem na priw, ale coś takiego mi wyskakuje: Użytkownik coster nie może otrzymywać żadnych nowych wiadomości

 

A już niech będzie publicznie patskr@wp.pl

już poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.