Skocz do zawartości

Pierwsza aparatura


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak powiedziałem na początku potrzebuje tylko aparatury na pierwsze latania zeby się z tym ustrojstwem obeznac i wprawić w lataniu nie będę nie wiadomo jak daleko odlatywał dlatego wolę teraz sobie kupić coś słabszego i tańszego żeby kasy trochę w budżecie zostało na następny lepszy zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bawić się w szybowce to wszystkie 6kanałowe odpadają. Przy pierwszym średnio rozsądnym modelu z braknie kanałów. 8kanałów w górę i radio średniej klasy. Starczy na "dłuższy" początek. Jeśli nie bawią cie szybowce, to na początek praktycznie każda byle nie z zestawów RTF ;) I najlepiej z telemetrią, która jak jest dobrze zrobiona to pięknie pomaga szukać zagubionych modeli już od pierwszego startu. Jak zobaczysz, to jest bardzo istotna rzecz dla początkującego (i nie tylko) modelarza :)

Ale odradzam słabsze i tańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, to nie jest tanie hobby i warto o tym wiedzieć już na początku. Nie tyle żeby się zniechęcać ale żeby nie było niespodzianek :-)

Jeżeli nie wiesz, czy Cię zainteresuje to idź na modelarnię  http://www.palac.olsztyn.pl/modelarstwo.html   pogadaj z instruktorem na jakich zasadach możesz polatać modelem dla początkujących a jak będziesz chciał iść w to dalej to kup jak radzi Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, to nie jest tanie hobby i warto o tym wiedzieć już na początku. 

Mam pełną tego świadomość i wiem na co się zdecydowałem tylko nie chcę zaraz na początku (znając moje szczęście) rozbić drona za dużą kasę skoro mogę mieć do ćwiczenia coś budżetowego. To samo tyczy się aparatury jestem dużym chłopem 190cm i prawie 110 kilo no i siły trochę w rękach mam także wolę je przyzwyczaić do obsługi tych drążków i tak samo jak model wolę ćwiczyć na czymś tańszym ale użytecznym 

 

Może lepiej kupić coś lepszego używanego.

Może i tak ale tak się zastanawiając to kupować używaną aparaturę jako pierwszą? Inni też się na niej uczyli czyli tak mi się wydaje że może być nieźle złachana (że się tak wyrażę), bo znając mnie też bym pierwszej nie oszczędzał za bardzo. Od tego ona jest żeby ją katować i się na niej uczyć. Inna już sytuacja jest przy następnej apce jak już człowiek jest obeznany wie czego chce i potrzebuje. Ale to jest tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do katowania to może być model, aparaturę się raczej szanuje. Jako pierwsza miałem turnigy 9x, kupiłem używaną, jako drugą kupiłem używanego spektrum dx8 i żałuję że od razu nie kupiłem takiej. Wiele rzeczy wolę kupić używane, w dobrym stanie, z wyższej półki, niż nowe byle co. Ale to tylko moje zdanie i wcale nie musisz się nim sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy wolę kupić używane, w dobrym stanie, z wyższej półki, niż nowe byle co.

No i właśnie podpiąłem się pod ten temat z pytaniem czy to co mi się podoba i wydaje mi się za tą cenę całkiem użyteczne jest warte uwagi podkreślam dla początkującego (w sumie zaczynającego od 0 ) operatora urządzeń latających :D . Czy to jest tak jak określiłeś byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tgy9x było dobre, nie narzekałem. Myślę że będziesz zadowolony cokolwiek byś nie kupił, a różnicę zobaczysz jak weźmiesz potem coś lepszego do rąk :). Do tgy nie miałem bardzo zaufania w dalszym lataniu, tak do 200-300m było bez stresu, ale jak kupiłem trochę większy model i chciałem dalej odlecieć, to już się bałem. Co prawda nigdy mnie nie zawiodła, ale zaufanie miałem bardzo ograniczone. Druga sprawa to precyzja sterowania. Nie jestem doświadczonym lataczem/modelarzem, ale różnicę odczułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, bo po kilku wątkach poświęconych problemom z apką po wgraniu doskonalszego oprogramowania nigdy nie zdecydowałem się na taki krok. Latałem na fabrycznym i nigdy mnie ta aparatura nie zawiodła. Jedno, czego mi w niej brakowało to telemetria i to było powodem zmiany na i10

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem to tylko że to jest flysky a ja patrzyłem na turnigy i ona ma normalnie manetkę gazu bez centracji

A i jeszcze takie jedno pytanie odnośnie zamawiania z HK bo to będzie pierwszy zakup ile się czeka mniej więcej i z jakiego magazynu mam wybrać dostawę EU GLOBAL czy UK i czy jest to jakaś różnica oprócz ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że, zgodnie z przepisami art. 23 i 24 Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1186/2009 z 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych (Dz. U. UE seria L Nr 324, s. 23), zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie, a towary takie to są te które nie przekraczają 150 Euro wartości. Jeśli chodzi o VAT to zwolnione są przesyłki o wartości w złotówkach nie przekraczające w złotówkach kwoty 22 Euro (ale sposób jest na to prosty wystarczy że się skontaktujemy ze sprzedawcą i na opakowaniu napisze nam GIFT (czyli prezent) i będziemy spokojni)

I czy wybierając pomiędzy magazynami jest różnica w czasie dostawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce różnie bywa. Dużo zamawiam z Azji od wielu lat. Kiedyś bez problemu przechodziły paczki droższe. W ostatnich dwóch latach widać zwiększoną intensywność nakładania opłat. Deklaracja gift nie zawsze pomaga. Celnicy otwierają kartony i jak nie znajdą wewnątrz faktury lub podobnego papierka, wstrzymują paczkę dopóki stosowny dokument nie zostanie dostarczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z EU ok 2 tygodnie. Z Global średnio miesiąc.

Prostuje według mojej wiedzy: :D

z EU lub UK nigdy nie czekałem dłużej niż tydzień, ostatnia przesyłka z EU (przyszła w zeszłym tygodniu) 4dni od zakupu była u mnie(3dni kurier, wysłana z 1dniowym poślizgiem ze względu na jak myślę spiętrzenie z okazji promocji około BlackFrayday-owych, ale już dzisiejsze zamówienie po 8h było w transporcie GLS).

 

Dodatkowo (prócz długiego czekania i możliwości złapania VAT z Global) przesyłki wysyłane są bezpłatnie od kwoty zamówienia $150 (z EU lub UK od $50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.