Skocz do zawartości

SANWA RDS 8000 FHSS 2,4 GHz


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Mała uwaga dla użytkowników RDS 8000 , jak będziecie wkładać do nadajnika pakiet zamiast koszyka z akumulatorkami należy zamienić we wtyczce pakietu "+" z "-" tak jak jest na wtyczce koszyka nadajnika.

 

Ja do dziś nie wiem po co oni to tak zrobili? W każdym bądź razie miałem z tym raz kłopot na lotnisku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 278
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja nie widzę problemu, może kaprys producenta, przygotowałem już sobie 2 pakiety z zamienionymi końcówkami we wtyczkach i zrobiłem przejściówkę do ładowania.

A to że miałeś kłopot na lotnisku to już Twój problem tym bardziej że wiesz o takiej zamianie końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że miałeś kłopot na lotnisku to już Twój problem tym bardziej że wiesz o takiej zamianie końcówek.

 

Napisałem że miałem kłopot ale nie pisałem jakiej "natury". Nie byłoby go gdyby polaryzacja była taka sama jak w odbiorniku i nie wiem jaki tu jest związek z "moją świadomością" o końcówkach? Czasem zdarzają się nie przewidziane sytuacje na lotnisku jak choćby problem z pakietem nadajnika a pożyczonego raczej przerabiać nie będziesz? Nie piszę że to jakaś wielka wada ale szkoda że tak to zrobiono tym bardziej że na razie nie wiadomo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowałem już sobie 2 pakiety

 

podawałeś mi kiedyś link do sprzedawcy - w tym miesiącu chciałbym jeden pakiet kupić - mam nadzieję, że testowałeś je? warto?

 

Mam już jeden włożony do nadajnika jak na razie jest ok. Co do jego czasu pracy zobaczymy podczas lotów na lotnisku.

W załączeniu fotka pakietu.img0219.jpg

w800.png

 

A pakiety kupiłem tutaj http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. tylko oni maja z napisem Airtronics zamiast Sanwa na środku aparatury:) mam nadzieje że to nic nie zmienia...

Witam

Absolutnie nic nie zmienia.

Te aparatury, produkowane są przez japońską firmę Sanwa, a wyłącznym dystrybutorem w jest amerykańska firma Airtronic.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał dopiero we wtorek :D czy tez mam się zgłosić :P

 

Pozdrawiam

 

Tak bo będziesz jej użytkownikiem, więc również będziesz miał swoje uwagi co do eksploatacji.

Olo dzięki za podpowiedź, dobry pomysł z tym Fan Klubem RDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa , zaopatrzcie się w plastikowe rurki do picia napojów ale te cienkie, doskonale nadają się do zabudowy w modelu do wkładania anten z odbiornika.

Jedną rurkę montuje się równolegle ze skrzydłem pod kadłubem a drugą wzdłuż kadłuba żeby był kąt prosty. Anteny są wtedy mniej narażona na uszkodzenia mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonale nadają się do zabudowy w modelu do wkładania anten z odbiornika.

 

Można także zastosowac ścinki z grubszego bowdena , u mnie to sie sprawdiło..., dużo lepiej sie kształtuje np. w łuk (palcami) niż rurka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, zamontuj anteny jak Ci pasuje i będziesz widział jak to pracuje a później podzielisz się swoimi spostrzeżeniami. Nie mnie jednak zachowaj między antenami kąt prosty żeby był duży zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chłopaki jedną antenę to bez problemu w Juniorze poprowadzę wzdłuż kadłuba a czy tą drugą mogę w kadłubie ułożyć w kształcie litery "S" czy muszę przez bok kadłuba wyprowadzić ją pod skrzydło?

 

Wojtek tak ja to zrobiłem, odbiornik to futaba:

 

dscf2370r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku fajnie tylko że Twoja aparatura działa w systemie FAST a Sanwa pracuje w FHSS i dlatego mogą być różnice w sposobie ułożenia anten. U Ciebie widać że są w jednej prostej linii a producent Sanwy zaleca kąt prosty, ale Twój sposób jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku fajnie tylko że Twoja aparatura działa w systemie FAST a Sanwa pracuje w FHSS i dlatego mogą być różnice w sposobie ułożenia anten.

 

Bojlerze poczytaj troche o bezprzewodowce okej? Bo dzielisz to na jakies systemy nie wiedzac czemu.

NIE MA ZADNEGO ZNACZENIA czy to aparatura (JAKIKOLWIEK SYSTEM), czy siec wifi, czy kamerka czy nawet inna czestotliwosc. Sa to odbiorniki diversity wiec stosuje sie 90 stopni zeby zapewnic odbior sygnalu na pelnym pasmie.

 

A temat ukladania anten juz staje sie nudny, tak czy siak bedzie mial zasieg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy trochę dystansu do tematu. Nie udawadniajmy sobie kto, co wie i kto ma racje. Przecież nie oto tu chodzi.

Od półtora roku czynnie zajmuję się modelarstwem RC (wcześniej przez 30 lat o nim marzyłem). Bardzo i to bardzo dużo nie wiem. Ledwo nauczyłem się obsługiwać aparaturę 35MHz i programować regulator szczotkowy, przesiadłem się na silniki 3f i nauka od nowa. Gdy sobie z tym poradziłem, żona zrobiła mi niespodziankę (na miesiąc przed okrągłymi urodzinami) i kupiła mi Sanwe RDS 8000 FHSS 2,4GHz i... Znowu wszystko od początku. Wiem, że w RDS 8000 anteny muszą być pod kątem prostym względem siebie (tak podaje instrukcja) ale czy muszą być wyprostowane czy mogą być ułożone w "wężyk". Ostatecznie zrobienie z nich dwóch spiral i ułożenie jednej na spodzie kadłuba a drugiej na boku też daje kąt prosty. Domyślam się, że lepszym rozwiązaniem jest aby możliwie jak najwięcej anteny wystawało poza kadłub (przynajmniej tak było w FM 35MHz). Instrukcja polska jaką dostałem z RDS 8000 jest od RD 8000 i jest jedynie przydatna do programowania kanałów i mikserów. Część dotyczącą uruchomienia aparatury, jej rozmieszczenia w modelu mam w wersji anglojęzycznej. Niestety mój angielski nie jest na tyle biegły aby sobie to płynnie przetłumaczyć. Kojarzę kilka wyrazów w zdaniu i staram się to ubrać w logiczną całość. Nie stać mnie na eksperymentowanie i wrazie takich prób uszkodzenie sprzętu (wiem Romku, że zapewniałeś mnie, że nie uszkodzę aparatury w ten sposóB), bo koszt nowego odbiornika lub co gorsza nowej aparatury to prawie 2/3 miesiecznych dochodów mojej żony (niestety nie jestem potomkiem Rokefelera czy kuzynem Bill'a Gates'a i moja pensja jest zdecydowanie mniejsza jak średnia krajowa). Póki co podglądając zdjęcia Dj. pójdę za jego tropem. Jedna antena pójdzie wzdłuż kadłuba, druga wzdłuż skrzydła. Czy to będzie górna część kadłuba i skrzydła, czy dolna - zobaczę jak będzie mi wygodniej zamocować odbiornik. Ostatecznie wolabym dolną część kadłuba i skrzydła, bo zawsze nadajnik będzie "widział" anteny odbiorcze.

Diem może temat układania anten jest dla Ciebie nudny, podobnie jak dla mnie tłumaczenie jak przyłączyć nowy komputer do sieci intranet na platformie Windows Server 2003, ale nie pomyślałem aby zignorować kolejne takie pytanie skierowane pod moim adresem, choć wcześniej już to wyjaśniałem kilkanaście razy. Co dla jedych jest łatwe, dla innych może być trudne. Jeżeli wiemy jak coś zroibić zawsze powiemy, że to jest łatwe. Gorzej jak nie wiemy jak rozwiązać dany temat, wtedy mówimy, że to jest trudne i szukamy podpowiedzi. Najgorzej jak trafimy na kogoś, kto wie jak rozwiązać nasz problem i zamiast pomóc wyśmieje nas lub z ironią odeśle do lektury (strony internetowej, wątku na forum itd.). zdażało się, że też tak zrobiłem, ale było to w sytuacjach, gdzie zadane pytanie wynikalo bardziej z lenistwa pytającego jak z jego niewiedzy.

Przepraszam, za tak długi tekst, ale zadając, być może lakoniczne i infantylne, pytania chcę uzupełnić swoje braki wiedzowe, do których nie wstydzę się przyznać. Na pewno nie chcę aby z powodu moich pytań ktoś z kimś się tutaj poróżnił udowadniając swoje racje czy wyższość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.