Skocz do zawartości

Frsky XJT


a74BACK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tym gimbalem ?

 

 

Jak to co przeczytałem w internetach to jak w przysłowiu "ja o wozie, wy o kozie"  :lol:  :lol:  :lol:

 

Panowie co się Piotra czepiacie że jojczy, lata chłop modelami F3F w cenie 1000EU+ to i ryzyko go drażni, to nie są pianki za drobne.

 

Tak jak pisze Piotr co ma gimbal do w.cz. a już szczególnie ten na halotronie to poprawi zasięg że hoho....

 

Natomiast do ciebie Piotrze od doświadczonego elektronika - to że kabelek się trzyma to wcale nie znaczy że nie warto go odlutować i przylutować ponownie. Jakiś czas temu uszczęśliwiono nas Rohs,em i od tego momentu zaczęły się pojawiać dziwne problemy w elektronice - te luty są kruche

i pojawiają się w nich mikropęknięcia, to jest szczególnie zmora elektroniki motoryzacyjnej. Sprawę w przypadku motoryzacji załatwia definitywnie wymiana lutu na Sn60 Pb40 czyli nasz Cynel LC-60, może nieekologicznie ale skutecznie.

Jest jeszcze złącze antenowe które może szwankować. Swego czasu FrSky w Taranis X9D Plus SE wprowadziło odłączaną antenę  a niedługo po tym w sklepie horusrc.com pojawiło się info że w wersjach dla nich będzie antena na stałe ze względu właśnie na jakieś problemy z zasięgiem. Na dzień dzisiejszy mają jednak już i u nich Taranisy SE odłączaną antenę

Jest jeszcze opcja że może kiedyś "udało Ci się" odpalić nadajnik bez anteny lub ze słabo kontaktującą (a tego a tego moduły nadawcze 2,4Ghz nie lubią) i się nieco podsmażył, nie żebym chciał Cię urazić ale każdemu może się zdarzyć.

Kolejna kwestia, jest tam u was w Grudziądzu kolega z Horusem X10, ileż to roboty dogadać się z nim i przetestować korzystając z wyboru: moduł wewnętrzny/zewnętrzny, oczywiście na antenach o tym samym zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy modułu jeszcze będą. Pytanie poszło, bo problem z tym g... może jakiś znany, więc po co wyważać otwarte drzwi ?

Mam możliwość porównania, więc to zrobię.

 

Mam jeszcze moduł flysky do drugiej 9xrpro. To działa niezawodnie od samego początku. Tańsze 3 krotnie i mniej problematyczne .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Frsky od bardzo dawna. najpierw serja DHT obecnie XJT odbiorniki latały w spalinowych/elektrycznych helikach, silnikówkach, szybowcach, dronach i nie miałem nigdy problemów technicznych z tym linkiem. Obecnie latam na Horusie z wbudowanym modułem xjt i na wbudowanej antenie modelem f5j wykręcam 1000m w pionie bez żadnych problemów.latam głównie na g-rx8 i x4r wszystko kupione w polsce wersja lbt ZERO problemów zasięg na granicy widzialności modeli. Skoro masz już trochę odbiorników i na każdym jest 600m zasięgu to zacznij od zmiany anteny nadawczej na jakąś mierzoną np od actuny lub prodrone. Osobiście polecam tą https://shop.prodrone.pl/en_US/p/Pro-Moxon-2.4Ghz-5.5dbi/137 różnica jest spora porównując do wbudowanej której ja używam. Jeśli to nie zadziała to opcje są różne. Można kupić/pożyczyć inny moduł xjt i pozbyć się wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz ten moduł XJT 1, 2 czy więcej lat?

Piotrze przeczytałem ponownie twój pierwszy post.

Czy dobrze rozumiem że problem jest w modelu "całowęglowym", ale anteny chyba są wyprowadzone na zewnątrz kadluba?

Jeżeli nie to by było wszystko jasne, jeżeli tak to problem pozostaje.

Może starsze modele był węglowo oszczędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHT od 2012. XJT od końcówki 2017

Skoro Cię tak irytuje ten frsky to po co tracić na niego zdrowie? To jest bardzo niska półka jeśli chodzi o jakość wykonania ale odziwo jakoś to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHT od 2012. XJT od końcówki 2017

Skoro Cię tak irytuje ten frsky to po co tracić na niego zdrowie? To jest bardzo niska półka jeśli chodzi o jakość wykonania ale odziwo jakoś to działa :)

E tam Piotr używa tego XJT z 9XR PRO którego sobie całkiem chwali, on nie jest wcale taki znowu wybredny :)

 

Z drugiej strony ja na miejscu Piotra kupiłbym już pewnie nowy moduł, w końcu to koszt porównywalny z 1 serwem w jego modelach które na pewno wymienia częściej niż co 4 lata, a spokój nie do wycenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas użytkowania ma znaczenie, bo przez pierwsze2-3lata działało super. Nie tylko ja narzekam powiedzmy po upłynięciu gwarancji. Potem sie spier...

 

Szukam przyczyny, wymieniac mi sie tego nie chce bo mam sporo osprzętu, ale z kolei kupowac co 2-3lata nowy moduł nadawczy też mi się nie chce. Być może akurat znane mi przypadki to zbieg okolicznosci, a może coś jest na rzeczy.

Póki co porobię testy z innymi frsky. Pewnie kupię nowy, ale wydać pieniądze zawsze zdąże. Na elektronikę nie lubię tego robić, wolę pakować w modele.

 

Jeszcze raz napisze !

 

Było dobrze i nie jest dobrze, przy tej samem konfiguracji !

 

...a tu mi jeden z drugim pisze pierdoły o gimbalach !

Co ma piernik do wiatraka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... kręcisz antena nadajnika? Jak miałem mx16s, wymieniłem moduł na frsky i wszystko było cacy aż do rozbicia modelu zaraz po starcie. Ok 70m od siebie model przestał się słuchać. Okazało się że antena w nadajniku była przelamana. Było to po ok 2 latach użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test przeprowadzony. Nadajnik w górze, model na dole.

 

Taranis z x6r - zasięg 1,5km. Dalej nie jechałem rssi ok 46-50

 

Moduł xjt t9xrpro z x6r - 1,5 km sieczka rssi 0

 

Taranis z x8r anteny schowane zasięg 2,2 km rssi ok 47. Dalej nie jechałem.

Drążkami machał wykwalifikowany modelarz bez starczej demencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.