Skocz do zawartości

Dylemat nad wyborem gogli Fatshark, Skyzone, Eachine itp


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jak w temacie ... mam delikatny dylemat, które gogle wybrać ..

Fatshark Attitude V5, na banngoodzie jest przed sprzedaż, najprawdopodobniej wysyłka ruszy końcem lipca 

https://www.banggood.com/Fatshark-Attitude-V5-OLED-FPV-Goggles-5_8Ghz-True-Diversity-RF-Support-DVR-AV-INOUT-for-RC-Drone-p-1501964.html?rmmds=mywishlist&cur_warehouse=HK

 

czy eachine ev200d

https://www.banggood.com/Eachine-EV200D-1280720-5_8G-72CH-True-Diversity-FPV-Goggles-HD-Port-in-2D3D-Built-in-DVR-p-1220010.html?rmmds=mywishlist&ID=233532186&cur_warehouse=CN

 

W fatsharkach w porównaniu do eachine jest gorsza rozdzielczość ale fatsharki znowu mają wyświetlacze OLED. Fatshark FOV 30, eachine FOV 42. 

W sumie nowych fatsharków póki co nie ma na rynku, co po niektórzy youtubery dostali do testów, coś o nich tam jest na yt ale mój angielski nie jest rewelacyjny więc za dużo z takich recenzji wywnioskować nie mogę, tyle że Fatsharki mają dosłownie minimum jakie powinny mieć gogle do fpv według Joshua Bardwell. 

Ktoś może z szanownych kolegów użytkuje gogle od Eachine'a ? Był bym wdzięczny za podzielenie się opinią na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też marzą mi się gogle fpv,

W puli są jeszcze Skyzone SKY02x (ta sama półka cenowa i sporo pozytywnych recenzji)

https://www.banggood.com/SKYZONE-SKY02X-5_8Ghz-48CH-Diversity-FPV-Goggles-Support-2D3D-HDMI-Head-Tracking-With-Fan-DVR-Front-Camera-For-RC-Racing-Drone-p-1466959.html?rmmds=search&ID=517095&cur_warehouse=CN

 

Do tej pory miałem do czynienia tylko z box-owymi goglami, jestem bardzo ciekawy jak patrzy się właśnie przez te "okularowe" gogle. Jak z dopasowaniem do twarzy, rozstawu oczu itp.

Chętnie pośledzę temat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kubełków ale jakoś nie dla mnie. Obecnie mam Topsky Prime 1s i super choć początkowo po założeniu widziałem dwa obrazy ale jak się mózg przyzwyczaił to było już super :) może się ktoś znajdzie na naszym forum kto miał bądź ma do czynienia z tymi eachine'ami ... o fatsharki nie pytam bo to nowość w zasadzie ale też biore je pod uwagę z tym że ciut mniej w stosunku do eachine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadać sobie pytanie co chcesz latać.

 

Tzn. Z moich obserwacji wynika, że jeśli latasz freestyle quadem to warto pójść w stronę wyświetlacza OLED, bo zwiększony kontrast powoduje, że unikniesz wielu małych gałązek (i prętów zbrojeniowych...), a mniejszy FOV nie jest wadą, bo łatwiej się ogarnia cały obraz bez ruszania oczami.

Jeśli planujesz dostojnie bujać się po niebie to polecam pójść w rozdzielczość i większy FOV, bo zwyczajnie lata się wtedy milej (obraz jest większy itp).

 

Miałem na sobie parę różnych gogli tego typu i jedyne w czym wybierałbym to między Fatsharkami HDO i HD3. I tutaj powiem tak samo - HDO do freestyle'u, HD3 do samolotów.

 

Niemniej - bądźmy ze sobą szczerzy - user experience Fatsharków, jest... trudny... Tzn. gogle świetnie robią to do czego służą, tzn dają ostry obraz, nie męczą oczu, są bardzo wygodne (szczególnie HDO z tą quasi skórzaną podkładką na twarz) itp.

Ale akumulatory, osobne złącze do zasilania wiatraczka (tu się aż wkurzyłem i wlutowałem to wewnątrz gogli), brak sterowania większością modułów z wnętrza gogli i fatalna DVRka jednak są upierdliwe.

 

Niemniej - zastanów się czy nie lepiej dopłacić do Fatsharków HDO, lub HD3. Wiem, że drożej o niemałą kwotę, ale to się kupuje tylko raz, a później nosi na twarzy przy każdym lataniu. A jak kupisz coś tańszego to jest duża szansa, że wydasz pieniądze dwa razy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerzę, że takiej opinii mi brakowało ... po Twoich słowach chyba szala przechyli się na strone Fatsharków. Co do dozbierania na droższe faty to przyznam że tutaj wydając ponad 1100 PLN mam wszystko, brakuje mi tylko dwóch akumulatorków żeby wszystko zaczęło działać. Co do HDO to już koszt 1900 pln plus odbiornik czyli grubo ponad 2000 pln żeby działało czyli dwa razy tyle, więc raczej więcej jak 1200 pln za gogle raczej nie zamierzam wydać. Skupiamy się powiedzmy do tej kwoty czyli 1200 pln. Gdzieś tam jeszcze są w głowie plany zakupu regli bądź regla 4in1 z protokołoem dshot, w zasadzie przydała by się jeszcze mała jakaś kamerka sportowa o mniejszych gabarytach jak dotychczasowa overmax activecam sky. Tak, że w zasadzie lista rzeczy rośnie a fundusze idą w drugą stronę dla utrzymania równowagi :) ... Dzięki Patryku dla mnie super wytłumaczone co do FOV i proporcji 4;3 czy 16;9. 

Ale w zasadzie nadal będę czekał na jakieś słowa o goglach od echaine. Wiem że youtuber Paulusfpv ma przygotować właśnie recenzję odnośnie tych gogli więc czekam również z utęsknieniem na nią. Jak się pojawi to wrzucę link na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kontynując temat ... po ostatnim wałkowaniu youtube i przeglądnięciu kilku recenzji (a jest ich od groma), również porównań gogli w cenie około 300 $ (eachine ev200d, aomway commander v1, fatshark attitude v5, skyzone sky02c (sky02x) wybór mój padł na te właśnie ostatnie ale wersja "C" czyli bez przedniej kamerki. Stwierdziłem, że przednia kamera nie jest mi aż tak bardzo potrzebna, dotychczas daje sobie radę świetnie bez niej więc zaoszczędzone kilka złotych, które w zasadzie spożytkowałem na zakup śmigieł :) ... różnica między wersją "X" i "C" jest tylko i wyłącznie w postaci obecności przedniej kamery.

Co mnie przekonało:

- zasilanie od 2 do 6S, tutaj mam akurat dwa wolne pakiety 3S 1800 mah które spożytkuje w tym celu. 

- długi kabel do zasilnia tzn aku nie wkładamy do opaski od gogli tylko kabel jest na tyle długi że możemy sobie go wsadzić w kieszeń i nie musimy dźwigać aku na głowie.

- rozdzielczość (obecnie każda lepsza rozdzielczość w porównaniu do moich topsky jest dużym plusem )

- możliwość przełączania proporcji ekranu między 4:3 a 16:9, obecnie latam na 4:3 ale z miłą chęcią obczaję proporcję 16:9

Póki co tyle ... zamówienie złożyłem więc czekam cierpliwie na paczkę z Chin zawierającą moje nowe gogle. Przyjdą polatam to się na pewno w ich temacie wypowiem.

 

link do gogli 

https://www.banggood.com/SKYZONE-SKY02C-5_8Ghz-48CH-Diversity-FPV-Goggles-Support-DVR-HDMI-With-Head-Tracker-Fan-For-RC-Racing-Drone-p-1466958.html?rmmds=myorder&ID=229&cur_warehouse=CN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skusiłem się na hdo po ev800d. Dla mnie ten fov to akceptowalne minimum. Przy fov 30 już bym mocno marudził. Fov hdo nie jest taki mały ale w porównaniu z kubłami to obraz jest wielkości znaczka pocztowego. Dość trudno mi też ułożyć gogle tak by obraz był ostry w obu okularach, ale to ponoć z czasem się ułoży. Ich mały rozmiar to ogromna zaleta, komfort użytkowania bez porównania lepszy. Bardzo wygodna jest możliwość założenia ich na czoło bez konieczności zdejmowania. Ostatnio była możliwość zakupu hdo za 1650 zł. Moduł rx eachine pro58 to kilkadziesiąt złotych, kilkadziesiąt złotych anteny. Baterie 18650 20zl. Też myślałem o skyzone, na szczęście dałem sobie spokój.

 

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) raczej więcej jak 1200 pln za gogle raczej nie zamierzam wydać. Skupiamy się powiedzmy do tej kwoty czyli 1200 pln. (...)

Rozważałem dozbieranie do droższego modelu gogli ale niestety modelarstwo to nie wszystko ... jednym z kryteriów była cena, gdzie górną granice ustawiłem sobie na 1200 pln maksymalnie i jest ona nie do ruszenia, tym bardziej że do sprzedania poszła można powiedzieć spora część mojego dobytku modelarskiego. Kubełkowe gogle nie wchodzą w rachubę. 

Co do wartości FOV to bardzo fajnie ujął to Patryk w tym poście.

 

Dzięki za zainteresowanie tematem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu w języku polskim pojawiła się recenzja gogli od Eachine V200D 

https://www.youtube.com/watch?v=Le5OOtDudBY

 

wracając do moich zamówionych gogli w banggod Sky02c ...wysłane 23 lipca, a do 13 sierpnia miały być już u mnie, a niestety nie są. W linku do śledzenia paczki widnieje ostatnia data 29 lipca i miejscowość Hong Kong ... zaczynam domniemać że chyba moich gogli nie zobaczę :( ... minęło już ponad 30 dni od dnia wysyłki i tzw "kapa". Pisałem do bangood'u prosili żeby poczekał jeszcze tydzień, więc poczekam (do przyszłego piątku tj 30 sierpnia) Pisałem już nawet do przewoźnika ale póki co nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Miał może ktoś taką sytuację, że nie wiedział gdzie znajduję się się jego przesyłka zamawiając właśnie w banggod. Rodzaj przesyłki wybrałem Priority Air Mail, wziąłem wszystkie możliwe ubezpieczenia, czyli od uszkodzenia przesyłki po zagubienie przesyłki aż po ochronę przed cłem (jak zapłacę cło to banggod mi je zwróci). Niby poczta lotnicza ale dzisiaj w wiadomościach się chwalili że do Polski przypłynął największy kontenerowiec z Azji i liczę że na pokładzie tam znajdują się moje gogle ... oczywiście żart :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, często tak wygląda na bg wysyłka z Hongkongu. Pewnie dotrze z opóźnieniem.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Wszystkie paczki przychodzą praktycznie od "sztycha" a ta jedna się uparła w zasadzie najbardziej oczekiwania i nie chce. Jak przyjdzie normalnie będę świętował. W zasadzie mam nadzieję, że jeszcze przed opadami śniegu uda mi się polatać na tych goglach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie paczki przychodzą praktycznie od "sztycha" a ta jedna się uparła w zasadzie najbardziej oczekiwania i nie chce. Jak przyjdzie normalnie będę świętował. W zasadzie mam nadzieję, że jeszcze przed opadami śniegu uda mi się polatać na tych goglach. 

 

Miałem dokładnie to samo tylko z fat sharkami, ileś paczek z rzędu przyszło jak w zegarku, a ta jedna przez kilka tygodni wisiała ze statusem wysłana z Honkgongu.  Doszły dodatkowe nerwy, bo zbliżał się urlop i było ryzyko, że nie będzie miał kto jej odebrać. Szła prawie równy miesiąc i dopiero przed doręczeniem zmienił się status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu się doczekałem ... gogle trafiły w moje ręce i co najważniejsze w stanie nie naruszonym :) Postaram się przedstawić swoją opinie na temat tych gogli po kliku dniach użytkowania. Z racji, że są to moje drugie gogle więc to co napiszę może a raczej pewnie w większej mierze może nie być subiektywne. Kilka razy pewnie uda mi się odnieść w stosunku do moich pierwszych gogli czyli budżetowych Topsky Prime 1S, choć dwie rzeczy bardziej mi się podobały w tych budżetowych w stosunku do Sky02C, ale to moje widzi mi się i nie każdy może się z tym zgodzić. Do rzeczy ...

 

Zapakowane w ładne pudełko z twardej tektury.

post-8897-0-99199800-1567336166_thumb.jpg

 

Do gogli jest dołączone twarde i sztywne etui do przechowywania. Dla mnie rewelacja w końcu nie będą luzem wrzucone do plecaka.

post-8897-0-13402600-1567336322_thumb.jpg

 

post-8897-0-07090600-1567337011_thumb.jpg

 

W zestawie znowu miło bo są dwie gąbki przylegające do twarzy, pierwsza to zwykła grubsza twarda gąbka, która akurat mi podpadła do gustu, gdyż mam ciut większy nos więc większa gąbka pozwoliła mi na lepsze ułożenie gogli na twarzy. Druga "gąbka" jest obita skórą i jej jakość jest naprawdę bardzo dobra (kwestia czasu jak się ta "skóra" zachowa po dłuższym użytkowaniu). 

post-8897-0-11653900-1567338985_thumb.jpg

 

post-8897-0-46272600-1567336430_thumb.jpg

 

 

Do zestawu jest dorzucone sporo kabli między innymi do zewnętrznego źródła video, head trackingu itp ... najbardziej pożądany kabel to zasilający, który jest naprawdę długi co jest super z racji, że pakiet można schować do kieszeni a nie dźwigać go na pasku od gogli. 

post-8897-0-97935000-1567336984_thumb.jpg

 

I w zasadzie same gogle ... coś tam mi się udało już na nie przykleić bo zamawiałem dłuższą antenę do gogli właśnie w prodron.pl :)

post-8897-0-66661600-1567337031_thumb.jpg

 

post-8897-0-31381500-1567338951_thumb.jpg

 

post-8897-0-96268700-1567338969_thumb.jpg

 

Rozdzielczość jest naprawdę jak dla mnie rewelacyjna dla przypomnienia 854x480. W końcu idzie dostrzec przeszkodę dużo wcześniej jak na Prime'ach no i świat od razu wygląda inaczej, dużo lepiej :) Ogromny PLUS za wiatrak !!!! W końcu mogę się rozłożyć w pełnym słońcu ubrać gogle i przy spoconym czole latać bez obawy że co minutę trzeba lądować żeby przetrzeć gogle od środka bo nic nie widać. To jest plus porównywalny do rozdzielczości jakie te gogle oferują :) ... choć raczej w tej półce cenowej to raczej większość gogli do posiada. Wiatrak można oczywiście wyłączyć ale jak zostawiam go włączonego. Obraz w goglach jest znacząco mniejszy w porównaniu do moich pierwszych, gdzie właśnie to mi bardziej pasowało, ale od razu dodam, że 2 , 3 loty i idzie się przyzwyczaić. Kolejny plus za regulacje IPD, która chodzi na jakiejś ząbkowanej prowadnicy i raz ustawiając ją tak pozostaje i nie trzeba znowu kopać, choć to ustawienie nie wymaga dużego poświecenia czasu ... ale prawy, góry róg pozostaje ciut zaokrąglony i tutaj taki malutki minus. Malutki dlatego że patrząc specjalnie w ten róg jest to zauważalne ale podczas latania jakoś nie robi to na mnie już żadnego wrażenia czy też nie wpływa negatywnie na latanie.
Kolejna rzecz i w zasadzie ostatnia która bardziej mi się podoba w moich budżetowych goglach to jakoś nagrania DVR, w moim odczuciu budżetowe naprawdę nagrywają w lepszej jakości jak w Skyzonach. Obraz jest bardziej wyrazisty. W zasadzie nagrałem w oby dwóch goglach film DVR z czystej ciekawości. Jakość jest kiepska i wydaje mi się, że nagrywanie tego typu nagrań mija się z celem, tym bardziej że jakość nagrania nie odzwierciedla jakości obrazu jakie oferują dane gogle. Do zasilania użytkuje pakietów 3S 1800 mah i jeden pakiet starczył mi na dwa dni lotów (dla mnie to naprawdę dużo). 

Na chwilę obecną tyle mogę o nich powiedzieć i przyznam, że nie żałuje wydanego "grosza" na te gogle ... idę polatać heja :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowych gogli się już przyzwyczaiłem. W goglach da się ustawić w menu jakiego pakietu używa się do zasilania i po naciśnięciu jednego z przycisków (nie pamiętam którego :P ) jest wyświetlany u góry malutki pasek z kilkoma parametrami między innymi z małą ikonką baterii. Tutaj akurat chyba jestem mało spostrzegawczy bo ten wskaźnik nie działa raczej tak jak powinien, czyli cały czas pokazywał mi że bateria jest pełna. No to nic tylko się cieszyć, że gogle tak mało żrą prądu ... do czasu jak podpiąłem miernik i ku mojemu zdziwieniu bateria już prawie była rozładowana a miernik pokazał nie 12.6 V a ciut ponad 11 V. W związku z tym, że pakiet na chwilę obecną dzierżę w kieszeni (dla mnie drugi plus długiego kabla że nie muszę dźwigać pakietu na głowie) postanowiłem sobie jeszcze umilić ten fakt i zrobiłem sobie case na niego przypinany do paska spodni wraz z zakupionym na allegro miernikiem napięcia baterii 3S za astronomiczną cenę około 7 PLN. Tak to mniej więcej wygląda ...

 

Uchwyt metalowy zapożyczyłem z rozwijanej metrówki, oczywiście metrówki używam nadal, ale jakoś nigdy nie korzystałem z niej w taki sposób żeby przypinać jej do spodni więc przy niej uchwyt jest zbędny a tu przyda się jak najbardziej :)

post-8897-0-74927600-1567594872_thumb.jpg

 

post-8897-0-77564700-1567595216_thumb.jpg

 

Tutaj z pakietem i podłączonym miernikiem do przewodów balansera

post-8897-0-68729200-1567594962_thumb.jpg

 

I przy pasku

post-8897-0-99077000-1567594989_thumb.jpg

 

Pakiet wchodzi na tyle ciasno ale gładko że nie wypadnie z case'u. I tym optymistycznym akcentem mogę w kieszeniach podczas latania dalej dzierżyć telefon i kluczki od samochodu :P

No nic pogoda robi się jesienna ale nie pozostaje nic innego jak naładować parę lipoli i iść coś polatać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja - zrób kilka dziurek na wąskich bokach obudowy dla lepszego chłodzenie LiPo. No chyba, że LiPo nie grzeje się tak mocno jak po podłączeniu (poprzez ESC) do silnika.

Nie mam sensu. Wcześniej pakiet miałem w kieszeni i nie zauważyłem żeby pakiet się grzał. Wstępnie szacuje po kilku dniach użytkowania, że pakiet starczy mi na od 1 do 2 godzin pracy gogli więc pobór prądu jest wolniejszy niż przy napędzaniu silnika. Ten pakiet (3S 1800 mah) wcześniej napędzał silnik w Amperze, który pozwalał mi na około 10 minutowy lot :) Choć może kilka dziur zrobiło by ten case bardziej atrakcyjny wizualnie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci zazdroszczę tych gogli, na razie budżet nie pozwala na taki zakup. Przed zakupem gogle chciał bym jednak przymierzyć do twarzy i przekonać się czy będą pasować, czy ustawienia IPD są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pojawia się właśnie taka bolączka jak chodzi o przymierzenie gogli ... w Polskich sklepach to towar deficytowy i ciężko jest gdzieś je ucelować, żeby wcześniej przymierzyć. Szukałem najpierw w Polsce, a rezultat poszukiwań był taki, że albo nic nie ma, a jak się coś znajdzie to cena przynajmniej o połowę wyższe jak cena w Chinach. Z miłą chęcią też chciałem zaznać przymiarki ale praktycznie jest to mało możliwe. Chyba, że ktoś ze znajomych użytkuje wtedy temat prosty. W zasadzie poszedłem w ciemno i naprawdę o tą regulację IPD nie ma się co martwić. To w zasadzie nie działa tak że będziemy widzieć dwa ekrany przy źle wyregulowanym ipd tylko taką delikatną pół okrągło ciemną poświatę na ekranie, co nie znaczy, że w tym miejscu obraz będzie nie widoczny. IPD bym się nie martwił w ogóle. Powiem Ci, że np w Primeach regulacja IPD lata sobie luźno jak chce, z początku dbałem o to żeby regulacja była na swoim miejscu później o tym zapominałem a różnica okazała się delikatnie mówiąc kosmetyczna w ich przypadku. W sumie FOV dla Primów 86 st a tutaj w Sky02 FOV to 30 stopni. W Sky ten problem nie występuje bo jak pisałem wcześniej IPD chodzi na ząbkowanej prowadnicy i jak raz ustwisz tak już zostaje. Na te gogle składa się wiele wyrzeczeń i ciut sprzedanego mojego dobytku modelarskiego, ale nie żałuje bo teraz można latać :) wczoraj zabrałem małżonkę na przelot i jej dałem gogle Sky a sam ubrałem Prajmy ... efekt był taki, że dochodziłem do wniosku jak mogłem w nich latać, rozdzielczość godna dobrego kalkulatora :P ... jak już raz człowiek przyzwyczai się do lepszego do przesiadka na gorsze zawsze gorzej smakuje ... ale sentyment do pierwszych gogli pozostaje, leżakują w szufladzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.