Skocz do zawartości

Pixel 2m


tytan12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zrób sobie nowe z kawałka plastiku. Będą lżejsze i cieńsze. Przykleisz na taśme i po sprawie.

Witam,trochę nie miałem czasu,ale wziołem się za robotę :) .Wyciołem z balsy 12mm krążki,doszlifowałem do profilu i myślę,że coś z tego będzie :ph34r: Pokrywki na koniec przykleję taśmą dwustronną,albo wkrętami.Myślałem o tych przykrywkach prostokątnych,ale musiałbym się wkuwać w skrzydło,żeby wyszło na równo ;) .post-453-0-40976800-1568810636_thumb.jpgpost-453-0-84770300-1568810838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wyszło. Ja bym te pokrywki po prostu zakleił z góry taśmą przeźroczystą..

Jeśli chodzi o montowanie serw, to skoro stosujesz zwykłe (a nie z mocowaniem w skrzydłach) to dorobił bym im uszy(przykleił), tak by można je przykręcić z góry do tego przygotowanego klocka

No chyba, że chcesz jakimś dociskiem przykręcanym z góry je zamocować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te pokrywki po prostu zakleił z góry taśmą przeźroczystą..

 

Ja takie okrągłe zaklejam kółkiem wyciętym z folii reklamowej typu Oracal. Wycinam kółko większe niż otwór/pokrywka i robię w nim tylko otwór na dźwignię. Można użyć folii przezroczystej, ale ja stosuję kolorową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jakie serwa zamontowałeś?

Serwa do lotek DSM 44,do klap i sterów Redox 590mg.

Połóż na całe skrzydło folie i zaklej z pokrywkami. Jak coś padnie, to wtedy rozetniesz.

 

PS a nie mówiłem, że ten plastik to "badziew" tutaj pełna kultura .-)

Za folią raczej nie przepadam ;) ,skrzydła i stateczniki będę raczej malował,są zapuszczone lakierem bezbarwnym.Z pokrywkami sobie jakoś poradzę :) ,Od spodu, tak jak całe skrzydła jest laminat,więc są dosyć sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na tasme, broń boże na śrubki. Wygląda to fatalnie.

No,raczej będzie na taśmie :) ,wręgę silnikową mam już wklejoną,teraz myślę o napędzie :ph34r: .Mam dwa silniki do wyboru,mniejszy NO NAME,ale latałem nim 2metrowcem i spoko dawał sobie radę(waga modelu1200g),lub założyć większy,ale to po złożeniu modelu :mellow: .Jak będzie z wyważeniem :ph34r:  producent podaje sc w odległości 100mm,od krawędzi natarcia, cięciwa skrzydła to 220mm,i tu mi coś nie pasi,ale zobaczymy :D .post-453-0-25162000-1568889711_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,model na ukończeniu.Zostało domalować jakieś ozdóbki i w górę :) .Mam tylko jedno pytanie w sprawie wyważenia,to jest mój pierwszy model ze sterami w układzie V :ph34r: .Producent podaje 100 mm od krawędzi natarcia przy kadłubie ,cięciwa skrzydła to 220 mm. Przy usterzeniu klasycznym ,stosowałem zawsze ok.1/3 cięciwy profilu od natarcia ,i tu potrzebuję porady znawców usterzenia tego typu.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważ jak podaje producent a oblot zrób bez włączonego silnika rzucając energicznie jak szybowcem po torze skierowanym lekko w dół i zobaczysz jak się zachowuje w locie. Ostatnio tak oblatywałem FUNRAY MPXa o wadze prawie 1900g i bez problemu poleciał.

No,praktycznie to tak zrobię,ale ciekawi mnie teoria :ph34r: ,wyważania modeli z usterzeniem klasycznym,a usterzeniem V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest taka sama. Tylko jako powierzchnię usterzenia poziomego przyjmuje się rzut V-ki na płaszczyznę poziomą. A położenie SC zależy właśnie od powierzchni usterzenia poziomego (a w tym przypadku rzutu) i (trochę upraszczając) odległości usterzenia od skrzydła.

I niezależnie od tego czy usterzenie jest V czy klasyczne im większa powierzchnia statecznika poziomego i większa odległość od skrzydła tym SC może być bardziej przesunięty do tyłu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak tam postępy z modelem? Gotowy? Szukam w sieci filmów z pixelem, ale ciężko mi to idzie. Czy on jest głośny przy szybszych przelotach? Ostatnio usłyszałem w powietrzu vendette i to był miód dla uszu... te jej odgłosy. Jak jest z pixelem?

post-453-0-80944000-1573908626_thumb.jpgpost-453-0-57876300-1573908711_thumb.jpgpost-453-0-57223200-1573908773_thumb.jpgpost-453-0-75270900-1573908797_thumb.jpg

 

Jak tam postępy z modelem? Gotowy? Szukam w sieci filmów z pixelem, ale ciężko mi to idzie. Czy on jest głośny przy szybszych przelotach? Ostatnio usłyszałem w powietrzu vendette i to był miód dla uszu... te jej odgłosy. Jak jest z pixelem?

 

Witam,gotowy nie oblatany :angry: ,spieprz...m,malowanie końcówek skrzydeł i są do poprawki,reszta jest O.K.SC,jak pisałem ,coś mi nie pasował :ph34r: ,ale dogadałem się z producentem i okazało się,że w instrukcji była pomyłka ;) .Waga w całości jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800g z groszami waży sky-ev 2m

No,tak ,mój goły ważył 700g.,doszedł lakier,całe wyposażenie i na tą chwilę tyle waży.Silnik C3542,zasilanie 2200 3S,Vario,tak że się tego trochę uzbierało ;) ,Skrzydła  po lakierze będą jeszcze szlifowane,parę gram odejdzie,dodam jeszcze że skrzydła są pod fornirem laminowane na całej powierzchni,myślę że będzie O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.