Skocz do zawartości

Czym kręcicie swoje loty


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nagrywam kamerką z Biedronki- Go Clever. Ma taką wadę, że bardzo "przegina" horyzont, co minie lekko denerwuje w filmach z modelu, ale mając ją na głowie i skupiając się na modelu- pół biedy, da się wytrzymać. Pierwsze zdjęcia i filmy z powietrza robiłem telefonem- nokią  (3,2 Mp) i to też dobry sposób, choć nie dla małych modeli, bo ze 100 gram to ona waży. Mając teraz Bleriota, nie mam przerw w łączności- jak ktoś zadzwoni, to Louis może w górze odebrać- w poprzednim modelu tego komfortu nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze testy: Mobius na 720p 60fps Narrow.

I to jest chyba to, kąt prawie taki sam. Na moje oko nieco większy niż W200.

 

Kolory w Mobiusie wydają się ładniejsze, ale to efekt nieco za dużej saturacji. W200 pokazuje bliższe prawdzie kolory. W rzeczywistości są bardziej wyblakłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego jestem pewny. Dzisiaj nałożyłeś prosto kask. Cel cały czas w kadrze :D

 

Niestety, jak porównam zdjęcia z lustrzanki Canona z dowolną "małpką" to małpka ma kolory "ładniejsze" pomimo, że canon jest bliższy rzeczywistości. Cóż nie ważne jaki jest świat, ważne jakim chcemy go widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolę cieplejsze barwy na zdjęciach.

 

To już tak pro-forma. W międzyczasie się wgrywał filmik z 1080p.

 

Na tym filmie widać też jak w Samsungu gubi się ostrość i odzyskuje w momencie złapania gruntu przez kamerę.

 

Moje wnioski z ostatnich kilku dni są takie.

Mobius to bardzo dobra kamera, do nagrywania z lotu ptaka, jak i do nagrywania z ziemi ewolucji swojego samolotu.

Do testów użyłem relatywnie małe i wolne moje modele, latałem nimi dość blisko, myślę, że max w sferze 50-70m.

Szeroki kąt i 1080p nadaje się bardzo dobrze do nagrywania z powietrza, oraz przy ewolucjach robionych bardzo blisko siebie. Ewolucje akrobata 3D, który wisi na śmigle 5m ode mnie będą doskonale widoczne. Jednak im dalej tym mniej widać w szerokim kącie. Coś tam widać jedynie na pełnym ekranie. Trzeba wziąć na to poprawkę.

 

Przy mniejszym kącie jaki oferuje nam 720p 60fps Narrow (pozostałe 720p aproksymują pełna rozdzielczość matrycy to rozdzielczości 720p) obiekty nie są nienaturalnie oddalone. Taki kat jaki jest Samsungu W200 i ten w Mobiusie mi bardziej pasuje. Wydaje się bardziej naturalny.

Jedyne czego brakuje mi w tym trybie to właśnie rozdzielczość - HD Ready - 720p, wolałbym HD, oraz ogólnie bardzo, ale to bardzo słaby dźwięk w Mobiusie.

 

Teraz moje poszukiwania i przemyślenia w temacie prawdopodobnie skierują się na tory "czym nagrać dźwięk" aby go dołączyć do obrazu z Mobiusa. Czymś co nie zajmie mi całego kasku na głowie jak Samsung W200. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Robert świetny pomysł i wykonanie. Model cały czas w kadrze. I nie odlatujesz daleko. Szacun !

Na niektóry filmach dokumentujących lot modeli widać że operator ma "refleks szachisty" i jak do tego dojdą jeszcze trzęsące się ręce i przekonanie że kamera widzi jak nasze oko to tego nie da się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.