Skocz do zawartości

Spotkanie Polskich Modelarzy - Polskie Skrzydła Radawiec 2015


pietka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne spotkanie i bardzo miło spędzony czas. Gratulacje dla Rafała "SHOCK" za zdobycie nagrody :) Tomek "TeBe", dzięki za możliwość spróbowania wyrobów z wędzarni :D Pozdrowienia dla Adriana (Condoriana) "amolduch". Duże podziękowania dla organizatorów za przygotowanie całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobnę coś i ja :)

Na piknik zrobiłem równe 800 km w obie strony ..ale zdecydowanie warto było.

Bardzo fajnie ,profesjonalnie zorganizowana impreza,wspaniała ,przyjazna atmosfera,życzliwi ludzie, szczególnie organizator Piotr.

Bardzo cieszę się że poznałem sporo osób z naszego zacnego forum,mogłem skorzystać z pomocy czy po prostu porozmawiać , na żywo zobaczyć kilka opisywanych tu konstrukcji które robią spore,pozytywne  wrażenie np SE 5 a Pioterka czy słynny Józek Tebe  i Korsarz Bartka  a także wiele innych wspaniałych modeli.

Samo lotnisko faktycznie rewelacyjne jeśli chodzi o murawę,prawdziwy dywan ,szkoda że wiatr troszkę kręcił  i wiał chwilami mocno w poprzek ale ważne że pogoda była ok..Oczywiście drobne krety to tradycja pikników ;) .

Dziękuję z docenienie mojego modelu komisji w składzie Piotr ;) ,puchar,kubek,dyplom,koszulka to fanty jakie udało mi się przywieść z pikniku :D .

Szkoda że nie mogłem w pełni uczestniczyć w tej imprezie czyli zostać na "podsumowanie"  :D  pikniku bo pewnie warto było...ale czas gonił ,dziś znowu modelarska impreza..

Oczywiście można by szukać pewnych niuansów czy uwag organizacyjnych  ale dla mnie ogólnie, to świetnie spędzony dzień ,dużo pozytywnych wrażeń ,kolejne modelarskie doświadczenia i kolejny prawie tysiąc na liczniku auta ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było świetnie. Dużo pięknych modeli, sporo uczestników.

Wiało, ale w sumie pogoda dobra.

Bardzo się cieszę, że znowu poznałem kilka osób znanych do tej pory tylko z forum, że mieliśmy możliwość pogadać, powymieniać doświadczenia, pośmiać się, a czasem choćby wspólnie pogapić się na to, co działo się na płycie i na niebie.

I te wieczorne rozmowy ;) .

Pycha wyżera, zarówno Tomkowe wędzonki jak i to, co "wydawał" grill. Na, tak zachwalane, ciasto nie zdążyłem się załapać. ;)

No i co ważne piknik niemalże bez strat, bo spektakularny kret chyba tylko jeden.

 

Dziękuję organizatorom pikniku, a szczególne podziękowania dla Piotra - dobrego ducha tej imprezy.

 

Pozdrowienia dla wszystkich i do zobaczenia!

 

Żeby nie było tak sielankowo, to z pikniku przywiozłem anginę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała impreza ,co prawda uczestniczyłem jedynie jako widz, ale jeśli piknik odbędzie się za rok będę z modelami bo warunki super.

 

P.S. Prośba do kolegi Pioterek o więcej danych odnośnie pańskiego SE5a, jakoś nie było okazji/odwagi żeby na miejscu zapytać :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ,stabilny film tylko nie wiem czym kierował się operator filmując głównie parking i samochody ;)

Przecież cofając się o 2/3 metry lub ciut wyżej ujął by też wszystkie modele o które tu chyba głównie chodzi ...

 

Owszem masz trochę racji. To był mój pierwszy publikowany film wykonany tym sprzętem i sam sprzęt dopiero poznawałem w boju, zdając sobie jednocześnie sprawę, że latam blisko ludzi. Starałem się też latać nad linią siatki, żeby nie wywołać kolizji z jakimś latającym modelem. Latałem też bez podglądu obrazu. Myślę, że z czasem doświadczenie co kamera widzi  i umiejętności filmowania wzrosną  :)

Dzięki za opinię. 

Wspaniała impreza ,co prawda uczestniczyłem jedynie jako widz, ale jeśli piknik odbędzie się za rok będę z modelami bo warunki super.

 

P.S. Prośba do kolegi Pioterek o więcej danych odnośnie pańskiego SE5a, jakoś nie było okazji/odwagi żeby na miejscu zapytać :unsure:

 

 

Proszę bardzo, Adamie oto dane modelu w tabeli - trzeba było śmiało pytać  :)

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/46849-se-5a-z-modelesuchockipl-rekreacyjna-pół-makieta/?p=561054

 

 

Widzę że Pan Moderator dokonał tu cenzury :( - tabela, która była tu przywołana nie jest taka sama (mniej szczegółów) jak ta pod podanym adresem. Dlatego zainteresowanych zapraszam do ostatniego Modelarza 05/2015 - tam jest pełna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączam się do podziękowań dla organizatorów z Sekcji Modelarskiej za organizację tego spotkania. Było bardzo sympatycznie, choć warunki w powietrzu do najłatwiejszych nie należały. Natomiast przygotowanie pasa perfekcyjne - myślę, że wielu kolegów potwierdzi. No i siatka zabezpieczająca, która kilka razy się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był na pikniku bardzo ładny model polskiego  PZL 26. W piątek wieczorem przed piknikiem model poleciał i udało mi nakręcić parę ujęć z lotu. Filmowanie odbywało się przy słabym świetle i pod zachodzące słońce, więc efekt jest jaki jest. Liczyłem na poprawkę w sobotę, przy dobrym oświetleniu, ale niestety w sobotę  model nie poleciał. Załączam więc film z piątku pokazujący lot tego ślicznego PZL a.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrze za zaproszenie, jak zawsze  było bardzo sympatycznie. Wiatr a właściwie jego kierunek oczywiście nie sprzyjał aby wykonać pokazowego low pasa z szybowcem na holu, ale nie było dramatu i w standardowym holowaniu nic nie przeszkadzał.

Bardzo spodobało mi się przeniesienie parkingu na drugą stronę pasa startowego, naturalnie ograniczyło to możliwość latania nad domem i poprawiło komfort pilotowania.

Liczę na zaproszenie w przyszłym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.