



-
Postów
3 332 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
30
Treść opublikowana przez Paweł Prauss
-
Pijany Inspektor Urzedu Lotnictwa Cywilnego Rozbil Nowy Szybowiec Diana 4!
Paweł Prauss odpowiedział(a) na Andrzej Klos temat w Kraksa
oj tam oj tam na trzeźwo to każdy potrafi... -
Ślizg Eco
Paweł Prauss odpowiedział(a) na Chomik temat w Statki , okręty, okręty podwodne , żaglowce
Na pewno, namiary masz w zamieszczonym przeze mnie linku. -
Ślizg Eco
Paweł Prauss odpowiedział(a) na Chomik temat w Statki , okręty, okręty podwodne , żaglowce
Ja stosowałem wał z drutu 1mm, i to jeszcze nie w linii prostej, wały z łożyskami oporowymi, stery, chłodzenia silniczków i inną galanterię robiłem sam ale wtedy chciałem wygrywać w zawodach...tylko, że wyścig zbrojeń dość szybko skutecznie mnie zniechęcił. Co 3 miesiące nowy silnik i regulator no i 2 razy w roku nowe aku... a to wszystko wtedy setki marek było warte, więc odpuściłem, bo jako studenta nie było mnie po prostu na to stać. Postawiłem na spaliniaki latające na uwięzi i warto było. -
Ślizg Eco
Paweł Prauss odpowiedział(a) na Chomik temat w Statki , okręty, okręty podwodne , żaglowce
Już wiesz co to za model. 550 może być za mocny, ten model był pod 500 zaprojektowany, wał 4mm też sporo przewymiarowany, ale daj to co masz i będzie git. Napisz do Mahania żeby Ci wysłał rysunek jak to ma być złożone, miejsce wyprowadzenia wału i jego kąt, punkt lokalizacji steru, środek ciężkości, jest tam też kształt wręgi do mocowania silnika. Jego adres masz na stronce, którą podałem we wcześniejszym poście. A i jeszcze jedna informacja - kadłub jest tak zaprojektowany, że po wywrotce (a te zdarzają się dość często) sam ustawia się we właściwym położeniu. Powodzenia i pochwal się postępami. -
Ślizg Eco
Paweł Prauss odpowiedział(a) na Chomik temat w Statki , okręty, okręty podwodne , żaglowce
To jest model z lat 90-tych Shark stworzony do kategorii FSR ECO przez Czecha Ladislava Mahania (mieszka w Nachodzie), wiem bo mam dwa takie i osobiście je odbierałem u niego w domu. Wał na moje oko jest ok, natomiast ster faktycznie toporny... Jednak nie trzeba nic dodatkowo uszczelniać zarówno do obudowy wału jak i steru wpycha się gęsty smar i wystarczy. Proszę bardzo: https://www.mmproducts.cz/en/shark-2v/ https://www.google.com/search Czy Twój silnik to 600? -
Wiadomo , że trzeba go podlać przed próbą uruchomienia (na sucho nie zatrybi), potem zacisnąć wężyk, a jak zagada to puścić mu paliwo... Czy to takie trudne do ogarnięcia? Elementarna wiedza się kłania.
-
Ja zastosowałbym zacisk na wężyku, który powinien zostać zwolniony chwilę po uruchomieniu silnika, wtedy nie będzie się już zalewał bo paliwo będzie spalane na bieżąco.
-
Odkręcające się śmigło to efekt przelanego motora... A co niby ta pętelka ma robić? Słyszałeś o naczyniach połączonych?
-
Yak 1b ,,biała 13" w skali 1:6
Paweł Prauss odpowiedział(a) na martin19 temat w Makiety F4C i Giganty F4CX
Ładna robota, jedna uwaga co do śmigła - metalowe ze względów bezpieczeństwa nie mogą być stosowane podczas zawodów do latania, jedynie statyka wchodzi w grę. -
COX-y lubią nitro daj mu 15%.
-
o co kaman?
-
Ja wybijam oporny wał kinetycznie za pomocą kawałka miedzi, jest miękka i go nie uszkodzi.
-
Więc konieczna jest wymiana, inaczej zniszczysz sobie motorek.
-
Masz luz poosiowy czy poprzeczny?
-
Kosmiczna technologia po prostu, piękny!!!
-
-
Węgier, mam K6. Lata 60-te ubiegłego wieku. https://www.airplanesandrockets.com/motors/global-engine-review-1963-annual-edition-am.htm tu znajdziesz co nieco.
-
Ja latam w F2A właśnie i muszę w tym miejscu trochę Kolegów sprostować, po pierwsze balans jest z mosiądzu, czasem dodaje się wolfram, ołów przy obrotach rzędu 40 000min po prostu wypływa.... Żeby nie być gołosłownym zamieszczam parę zdjęć.
-
Osobiście wymieniłby oba przy jednej robocie i Tobie to polecam.
-
Według specnazu jeśli woda jest w stanie ciekłym to jest ciepła, bo jak jest zimna to zamienia się w lód.
-
Zalecam temperaturę 140-160 stopni Celsjusza. Witku ja latam na jednej łopatce, ale wbrew pozorom to właśnie odpowiedni balans gwarantuje właściwą pracę motorka.
-
Odpowiem więc inaczej, jest wiele firm produkujących łożyska, a co ciekawe najlepsze są te Japońskie i Polskie. Kup sobie jakieś SKF, NSK, Timken, FAG, PBF — dawniej znany jako FŁT Kraśnik, to światowi liderzy w tej dziedzinie. Ważne aby dobrać odpowiedni rozmiar z odpowiednim luzem (C3) - co do rozmiaru to musisz sam sobie poradzić mając silniczek w ręku bo z netu dostałem kilka różnych... pewnie łożysko posiada jakieś oznaczenia, trzeba je tylko odczytać. Ponadto udało mi się jeszcze ustalić, że OS wkłada do swoich silniczków łożyska firmy NTN.