Market
Modelarz-
Postów
447 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
2
-
Zakończenie badania przyczyn: https://pkbwl.gov.pl/raporty/2023-0053/ Główna przyczyna: "Postępowanie pilota samolotu holującego niezgodne ze schematem organizacji ruchu przedstwionym na odprawie przedlotowej" No jednak po coś się reguły ustala. I tak się kończy jak ktoś robi po swojemu. Szkoda Foxa, ale dobrze, że bez strat w ludziach.
-
Dostałem do złożenia po remoncie mechanicznym. Wcześniej latał ok, a w elektronice (w tym w montażu FC) i w kablach (oprócz silnikowych) nic nie było zmieniane. To jest na ramie F450. I faktycznie problem był w kierunkach silników. Po zmianie obrotów wszystkich silników na przeciwne (zamiana 2 kabelków w każdym silniku) zaczęło być ok. Myślałem, że wystarczy, że będą parami przeciwbieżne, ale okazuje się, że ważne są też kierunki każdego z silników.
-
Nie mam betaflight, a orientacja FC miałaby znaczenie dla przechyłów, a nie dla obrotów - a z przechyłami jest OK. No chyba, że FC byłby w ogóle do góry nogami - ale tu jest OK. Ale natchnąłeś mnie z tymi kierunkami obrotów silników. Sprawdzę.
-
Witajcie Mam taki dziwny objaw w quadro. Silniki i śmigła poustawiałem parami przeciwbieżnie. I przy próbach "naziemnych" mam tak: - Jeżeli przechylam w lewo to śmigła z lewej słychać jak przyspieszają i podnoszą z powrotem lewą stronę do poziomu. I tak samo jest w prawo, do przodu i do tyłu. - Ale jeżeli obrócę np. w lewo, to też słychać, że któreś śmigła mają zwiększone obroty, ale quadro chce jeszcze dalej obracać się w lewo, zamiast korygować w prawo. Ktoś może podpowiedzieć o co chodzi?
-
Problem z WLTOYS 12427
Market odpowiedział(a) na piecia1355 temat w Samochody, motocykle, pojazdy gąsienicowe
Odepnij silnik i sprawdź miernikiem czy jest napięcie na kablach z regulatora i czy się zmienia przy dodawaniu gazu. Może być odbiornik-regulator lub silnik. Miałem podobnie w moim WLToys - inny model, ale sterowanie podobne. U mnie uszkodził się silnik. -
I "anuluj mandat" i stosuj sztuczki prawne przeciw wideorejestratorom
-
Raczej nie zrozumiałeś. Kolega ma dwa routery, po jednym na każde piętro, dlatego, że jeden router nie jest w stanie objąć zasięgiem dwóch kondygnacji. I właśnie nie chce mieć dwóch osobnych sieci, tylko jedną, ale obsługiwaną przez 2 routery, tak, żeby telefon bez konieczności ręcznego przełączania swobodnie łączył się z tą samą siecią, ale między dwoma routerami. Swoją drogą jakieś słabe te routery, żeby nie objąć zasięgiem dwóch pięter. Ostatnio bawiłem się u siebie routerem TPlink. Są modele z opcją wzmacniacza sygnału: Ale z opisu wynika, że jednak wymaga przełączania się między sieciami. Alternatywą jest tzw. sieć Mesh - jeden router główny + wiele routerów satelitarnych = jedna, ta sama sieć w zasięgu każdego routera, bez konieczności przełączania - telefon łączy się z routerem z najsilniejszym sygnałem, ale cały czas w ramach tej samej sieci. Sprawdź w swoich routerach czy mają opcję mesh. PS FockeWulf był szybszy
-
To mówi praktyka popularyzowana na forach. Ale jakoś nikt nie uzasadnił tego teoretycznie - dlaczego regulatory silnik, a nie regulator pakiet?
-
Powiem więcej. W dokumentacji FrSky do telemetrii ACCST w ogóle nie ma pojęcia RSSI. Jest wielkość "Link quality" kodowana na jednym bajcie, czyli przyjmująca wartości 0÷255. A programiści OpenTX (więc nie stricte FrSky) jakoś to zapewne chcieli ujednolicić z innymi protokołami, więc"Link quality" potraktowali jako RSSI i tak zaprezentowali przeliczając tylko do skali 0÷100. Więc jednostka dB była tu dodana konsekwentnie, choć fałszywie. A możesz podlinkować jakiś materiał o tej wadze od VFR? Rozkminiałem kiedyś telemetrię ACCST i chętnie bym poszerzył horyzonty.
-
Drwina, obśmiewanie, lekceważenie. Typowe argumenty osób, które nie mają argumentów.
-
Nie pisałeś o tym wcześniej, a to zmienia postać rzeczy. W takim przypadku faktycznie będzie zbieżność między zasięgiem a RSSI, bo RSSI dla obu systemów mierzone jest faktycznie na tym samym sprzęcie. Ale to przypadek szczególny i nie zmienia on ogólnej zasady, że dla różnych sprzętów RSSI jest nieporównywalne i nie da się wyrokować na temat różnicy w zasięgach na podstawie różnicy w RSSI. Na propagację nie. Ale kodowanie może zwiększyć pewność przesyłania ramek przy słabym poziomie sygnału. Więc nowoczesne kodowanie może zwiększyć zasięg.
-
Podziękował Ale cena rozwiazania zwala z nóg - 1000 do 1300 PLN za sam regulator. Nie ma na to jakiegoś mechanicznego patentu? Typu jak silnik się zatrzymuje to jakaś"łapka" się wysuwa, a jak rusza to "łapka" się chowa.
-
Nieelegancka i lekceważąca odzywka. Albo masz wiedzę, ale nie chcesz się nią podzielić i traktujesz z góry innych, którzy tej wiedzy szukają. Albo wydaje Ci się, że tę wiedzę masz i impertynencją próbujesz zgasić dyskusję, żeby się nie okazało inaczej. Chętnie podyskutuję ale na argumenty i dowody, a nie na drwiny i uszczypliwości. To tyle na temat odzywek. A merytorycznie sprawa wygląda następująco. Moje odczucia okazuje się, że nie są odosobnione. Spotkałem się z kilkoma wpisami na forach, gdzie użytkownicy ACCESS przy lataniu przy nodze dostawali ostrzeżenia o niskim RSSI. Czyli przy tych samych odległościach ACCST nie dawał ostrzeżeń, a ACCESS ostrzegał. Czyli przy tych samych odległościach odczyt RSSI w tych dwóch systemach jest inny. https://openrcforums.com/forum/viewtopic.php?t=12878 Potwierdzają to informacje nt. RSSI w różnych systemach nadawczo-odbiorczych. https://stackoverflow.com/questions/10515977/rssi-value-difference-between-different-platforms Tu akurat o wifi, ale informacja jest uniwersalna. "Because RSSI isn't defined in any absolute fashion, and different Wi-Fi adapters and different Wi-Fi drivers and different Wi-Fi frameworks can report the values differently. As the IEEE 802.11 standard says, RSSI values should only be used "in a relative manner", which means you should only use it to compare measurements done with the same adapter - don't use it to compare measurements done with different adapters." https://www.bluetooth.com/blog/proximity-and-rssi/ A tu o Bluetooth, ale też uniwersalne. "RSSI is Different for Different Radio Circuits" "The absolute value of RSSI may vary from different radio circuits" https://www.ruijienetworks.com/support/faq/what-is-a-good-rssi-signal-strength "However, different devices and manufacturers may have different scales and interpretations of RSSI values, so it is not a universal or absolute measure of signal strength." Konkluzja: RSSI w różnych systemach nadawczo-odbiorczych jest różne i nieporównywalne przy tych samych warunkach. Zatem wnioskowanie o różnicach w zasięgach różnych systemów na podstawie różnic w ich RSSI jest fałszywe. Nie przeczę, że ACCESS ma większy zasięg niż ACCST, ale nie ma to nic wspólnego z RSSI. Opisana przez kolegę Krzysztofa koincydencja RSSI dwóch różnych systemów z ich zasięgami jest zupełnie przypadkowa.
-
Jakieś konkrety? Możesz wyjaśnić w takim razie te pojęcia, wskazać systemy, ich cechy i wartości parametrów? Chętnie uzupełnię moje braki w wiedzy