-
Postów
701 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
20
Ostatnia wygrana paulusr w dniu 29 Kwietnia 2024
Użytkownicy przyznają paulusr punkty reputacji!
Reputacja
429 ExcellentO paulusr
- Urodziny 20.07.1974
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Warszawa
-
Imię
Paweł
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
Ciekawe czy to konstrukcja Mike Murphy. Z czego wynikają takie parametry. Precyzja obróbki i masa wirująca, lepsza dystrybucja paliwa i lepsza elektronika. Jak zużycie na pełnym gwizdku? No i Robert... do czego zamierzasz to wsadzić?
-
Nawet nieźle to wygląda. Tylko balsa za gruba i sporo delikatnego szlifowania. Zwinę z balsy 1 mm. Chyba, że macie inny patent na przejścia. Ja nie lubię tego robić żywicą.
-
270-280 km/h na tym setupie 265 wg dopplera z filmu.
-
Fajny samolot. Szczególnie ta wersja z kabiną. Co do spawania tego podwozia da się to zrobić ale efekty mogą być dalekie od oczekiwań. Lepiej zrobić nowy element nawet jeśli miałby być z gorszego stopu. Pewnie to co na zdjęciu to jakiś dural chociaż z MSP nigdy nie wiadomo. Widełki są chyba demontowalne.
-
Taka prawie rurka z balsy. W sumie nie wiem do czego ale fajna. Myślałem, żeby wyszlifować z tego przejścia. Wewnątrz 20 mm. Na płynie z amoniakiem.
-
Nie mam. Większość jest ładna. Podoba mi sie cały granatowy ale do lotu rc to koszmar. Bo jak rośnie brzuszek to łapki zwykle też się pogrubiają. Duża cięciwa u nasady 700 mm.
-
Thx. Jakieś korekty to max. 10 min. Ale po 15-20 trzyma jak zły. Muszę tylko opracować jakiś system nakładania bo jak kończę to na początku już się pieni po 2-3 min.
-
1/4 kadłuba oklejona. Testuję 2 nowe kleje tite d4 i Kleberit pur 6 minut. Ten drugi znacznie przyspiesza zabawę ale wymaga szybszego działania. Kabiny nie do uratowania, ponieważ są zbieżne do tyłu i by się nie otwierały. Zresztą już zmodyfikowałem kadłub.
-
-
Z mojego punktu widzenia raczej Jumo 213 1:4 do TA152. Ale muszę jeszcze pomierzyć jak zrobię przekładnię do 70ccm R2. Ale odezwę się w sprawie kokpitu
-
-
Widziałem model na żywo i przygotowanie tego drewna przez Arka i pasowanie trochę onieśmiela. Bezbłędna robota choć zestaw miał kilka zagwozdek.
-
O jaki ładny! Mòj się dopiero buduje 🥴 Musiałem sporo zmodyfikować w części ogonowej. M.in. lokalizację statecznika poziomego i trochę przekroje.
-
P-38 Lightning dwusilnikowy warbird
paulusr odpowiedział(a) na Stearman temat w Modele wielosilnikowe i łodzie latające
Faktycznie widać różnicę gołym okiem między N2415 a parą S8036/37. Z tym, że S8036/37 zaprojektowany został do modelu nieco większego(2170 mm) niż ten P38. W modelu P47 ten profil się sprawdza bardzo dobrze. Jego widoczną cechą jest bardzo dobrze sygnalizowanie przeciągnięcia w łagodny sposób dający pilotowi czas na reakcję. Co do 2412 to wiemy Przemku jak to działa. Np. w takim modelu jak Ki43. Małe model mogą latać dużo lepiej czego przykładem jest MPX Funracer czy nawet Hobbyking F6F( ten lata całkowicie nieprawdopodobnie) zbliżone do 1:12. Działanie S8036/37 jest opisane tutaj w podniesionej przez Andrzeja publikacji "Summary of low speed airfoil data Vol 3". Przepraszam za off top. -
P-38 Lightning dwusilnikowy warbird
paulusr odpowiedział(a) na Stearman temat w Modele wielosilnikowe i łodzie latające
Hej, Jest sporo profili bardziej "modelarskich" niż NACA24xx. Dobrym i sprawdzonym zestawem jest S8037 u nasady i S8036 ze zwichrzeniem -2o. Profil opracowany do modeli chyba Topflite w latach 90. Thunderbolt Topflite faktycznie dobrze lata. Widziałem na oczy Ale oczywiście może być lepiej bo komputery teraz mają trochę więcej możliwości. Ale tu musiałbyś się do forumowych aerodynamików. Ewentualnie jak kolega wyżej napisał książka Jarka + xflr5. Przyznam,ze ja się jeszcze za to nie zabrałem ale pewnie może to być fascynujące.