Jump to content

zabat

Modelarz
 • Content Count

  192
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

zabat last won the day on September 4

zabat had the most liked content!

Community Reputation

36 Excellent

About zabat

 • Birthday 01/01/1966

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Polska
 • Zainteresowania
  Modelarstwo lotnicze i kołowe.
 • Imię
  Zenon

Recent Profile Visitors

844 profile views
 1. Daleki jestem od przejmowania w ciemno bez dostosowania rozwiązań z innych krajów, bo wychodzi obecna ustawa dronowa. Z drugiej strony stosowanie odpowiedzialności zbiorowej trąci II wojną światową i nazizmem, gdzie karano całe wsie bo jeden zabił ss-mana. Jak prohibicja nie zastąpi świadomości, tak kary nie wykluczą wariatów. Potrzeba czegoś więcej, bo crazy ludzie i tak będą robić co chcą (łącznie z wypadkami na lotniskach), a dyktatura urzędnicza wprowadzana drobnymi kroczkami pod pretekstem bezpieczeństwa jest niebezpieczna dla demokracji i narodu i o to w poście chodziło. Pozostaje otwarte pytanie, czy modelarze mają godzić się na zamordyzm, bo kilku wariatów uszkodziło sprzęt i spowodowało obrażenia ludzi? Czy nie będzie lepsze bardziej finezyjne rozwiązanie, które wykluczy wariatów i da wolność modelarzom, bo metoda urzędniczego dupochronu wg której przyjęto obecne przepisy jest chyba trochę nie bardzo? Poniżej odgrzany z sierpnia br. post modelarza z Czech "Pozdrowienia z Czech. Czy jest świadomość w Polsce o tym temacie? https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13046-Strategia-w-zakresie-dronow-20-dla-Europy-majaca-na-celu-wspieranie-zrownowazonej-i-inteligentnej-mobilnosci_pl https://www.sesarju.eu/news/plan-digitalise-europes-aviation-infrastructure-adopted https://www.sesarju.eu/sites/default/files/documents/reports/U-space Blueprint brochure final.PDF https://www.icao.int/Meetings/DRONEENABLE3/Presentations/2.01.1A - Florian Guillermet.pdf Witam. Chciałbym poinformować o obecnej sytuacji i nastrojach wokół nowych warunków prawnych modeli lotniczych w Republice Czeskiej. Byłem tutaj studiować nastroje w Polsce https://pfmrc.eu/topic/83695-nowne-przepisy-w-2020-co--2-zrobimy/page/39/?tab=CommentsComment-830503 Podobne wyzwania dla zjednoczenia modelarzy, ale w całej UE pojawiają się również http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=11&t=81456&p=1518138#P1518138" Przypomnę tylko, że jest zgłoszony wniosek do TK o stwierdzenie wyższości prawa polskiego nad prawem unijnym, którego wynik może otworzyć korzystne zmiany w Polsce odnośnie modelrzy. To wszystko pod warunkiem zmiany na stołkach urzędniczych dupochrońców, ale to wszystko przed nami. Jak się damy (modelarze) do nas wyd.....ą.
 2. Tu https://ksiazki.wp.pl/mordercy-i-gwalciciele-skazani-na-wakacje-tak-sie-resocjalizuje-w-norwegii-6685954366822912a macie przykład, że można inaczej, mimo że obszar jest trochę inny. Zamiast zamordyzmu zupełnie inne podejście jest skuteczniejsze, ale do tego trzeba mieć mózg. "Mieszkańcom tego kraju udało się zachować zimną krew nawet po najstraszliwszym ataku w historii kraju. Po krwawej łaźni w 2011 roku, której dokonał prawicowy ekstremista Anders Breivik, premier kraju oświadczył: "Naszą odpowiedzią jest więcej demokracji, więcej otwartości i więcej człowieczeństwa". Takie reakcje często skłaniają do oskarżenia o odwracanie wzroku, o pójście na łatwiznę. Ale więcej demokracji, więcej otwartości i więcej człowieczeństwa to właśnie to, co jest trudne. Natomiast ostre słowa, odwet, zamykanie granic, zrzucanie bomb, dzielenie świata na dobrych i złych – to jest łatwe. To jest właśnie odwracanie wzroku."
 3. Tu https://www.o2.pl/informacje/emerytowany-policjant-stanal-przed-sadem-jego-strzal-pozbawil-zycia-16-latka-6681595809242080a jest dowód na dyskryminację grypy społecznej modelarzy, bo inaczej patosy powinny być pozamykani w swoich ogrodzonych lasach oraz używać pato-radar, aby każdy wiedział, że w lesie jest niebezpiecznie. Wnioski pozostawiam czytającym oraz cdn. Lobby j.w. to jest metoda.
 4. OK, ale bardziej chodziło o dowody w obszarze rzeczywistego bezpieczeństwa w lotnictwie (czyli lotniska, podejście, obszary lotów), a nie wbulwu sąsiada któremu coś przeleciało nad domem i który ma jedną myśl: zaraz mu coś spadnie i spowoduje katastrofę, eksplozję domu itd. Przerysowano problem, używając ludzkich fobii jako pretekstu. To jest dawno opisany "problem flagi" przed lokomobilem, jako mechanizmu wykorzystanego do zajęcia obszaru który od dawna użytkowali modelarze. Tyle w temacie, albo aż tyle. Na więcej, jak założę wątek psychiatryczny na HP, w aspekcie nowych przepisów dronowych. :-)
 5. Całkowicie się z tym zgadzam i trzeba rozmawiać, aby ograniczenia były minimalne i niezbędne do zapewnienia rzeczywistego bezpieczeństwa, a nie iluzji. Dla przykładu: latanie na ścieżce podejścia lotniska - wysokie kary, bo to jest niebezpieczne, ale na polu u siebie?? Brakuje naukowych badań, które były by podstawą i dowodem do ograniczeń i przykro mi to pisać, ale dowody z badań zastąpiono urojeniami urzędników i ich znajomych. Taki jest dokładny obraz w skrócie obecnego stanu prawnego, ale to już było, wiele razy było o tym pisane. Potrzeba woli modelarzy i determinacji, aby ukrócić ten proceder tworzenia złego prawa w obszarze modelarstwa. Potrzeba nas więcej, ze świadomością i większą determinacją niż dotychczas!!! bo oni mają swoje lobby i to jest cel oraz kierunek
 6. Problem jest znacznie głębszy i dot. ogólnie umysłowości pewnych grup. Zwróć uwagę, że przez jakiś czas obowiązywało prawo łowieckie, w myśl którego możesz dostać mandat, jak będziesz chciał pogonić psychopatów (ups myśliwych) grasujących po Twoich kilku ha pola z giwerami za zwierzyną. Za to nie możesz sobie polatać u siebie na polu bez ubezpieczenia, rejestracji i różnych papierów małym depronikiem, bo łamiesz prawo. Dochodzi do takich absurdów, że w myśl prawa pół kilo depronik jest wg ustawodawcy bardziej niebezpieczny od karabinu podchmielonego patosa. Biorąc pod uwagę wiele tak zwanych wypadków z udziałem myśliwych, które tak naprawdę są morderstwami, zakrawa to na totalną kpinę aparatu ustawodawczego. Z daleka widać mechanizm, który wydaje się być znamienny jeśli chodzi o stanowienie prawa. Kilku posłów chce zabłysnąć, bo ich kilku znajomych podpuściło. Ci ostatni tworzą pierdo-prawo, które posły klepią, a które nijak ma się do rzeczywistości. Jak to klepną to każdy idzie w zaparte i broni gniota niczym cnoty swojej żony, bo tak "moondre so", że nie można władzy podważać. To taki trochę PRL-bis, gdzie partia trwała, mimo że ludzie nie mieli co jeść. Konkludując, narodowym i patriotycznym obowiązkiem modelarzy jest nie godzić się z tym co im zgotowano i im wcześniej większość to zrozumie i będzie chciała coś z tym zrobić, tym będzie lepiej, normalniej, a nie jak za PRL-u, a wcześniej pod zaborami. Mega defetyzmem jest twierdzenie, że wszystko jest ok, że nie ma problemu, bo to przyklepuje panujący układ. Nomen omen PRL nie blokował tak modelarzy, jak teraz, a wręcz przeciwnie zachęcał. Sam pamiętam lata 70-te, gdzie były modelarnie, gdzie państwo dawało kasę aby młodzież się zainteresowała, zamiast zajmować się piciem piwa, albo dawaniem jeden drugiemu po ryju. Teraz ustawodawca chyba woli, aby młodzież bardziej wolała patrzeć w srajfony, kupować dopalacze, piwo, wino itd. bo to jest znacznie łatwiejsze i prostsze niż zajmowanie modelarstwem, takim prawdziwym, a nie droniarstwem. To dowodzi tylko braku lobby modelarskiego w sejmie i to należy zmienić, bo patosy drobnymi kroczkami chcą zając obszar zarezerwowany od wielu lat dla modelarzy, bo im tak wygodnie, bo to się opłaca (o tym było już pisane wcześniej wiele razy). Ale niedługo pozamiatają wszystko kolejnymi zmianami. Co ciekawe, już nie mówią że to unia. :-)
 7. Powiem tak delikatnie, że się z tym nie zgodzę. Stworzyć dobre prawo to jest sztuka sama w sobie, a urzędnicy nie specjalnie się do tego nadają, bo mają "krótkie" myślenie typu: do której praca, jak nie podpaść, ile będzie premii za przerzucanie papierów. Widać to w wielu ustawach, które na samym początku były napisane w sposób mętny i skomplikowany. Powodów tego było wiele. Urzędnicy nie znali się, uczyli się, albo chcieli ukryć niektóre cele tak, aby zwykły obywatel się nie zorientował o co biega (jak np. kolejne ustawy dronowe). Tak było z przepisami podatkowymi, budowlanymi itp. Przykład prosty: kiedyś kontrole z US skarbowego karały za błędy ortograficzne na fakturach, a teraz mamy pliki jpk, gdzie skarbówke wali nazwa, a ważny jest nip. Kiedyś nie można było sobie kostki przed domem położyć, albo płotu między sąsiadami postawić bez zezwolenia, a teraz nie, bo się zorientowani że każdy pierd zgłoszony do urzędnika to stosy papierów do przerobienia. ULC robi na razie zupełnie co innego. Idzie drogą, która wielokrotnie okazała się błędna i nie piszę dlaczego, bo było to podnoszone nazbyt często. Nazbyt często było także pisane o błędach uregulowań, które są tylko pogłębiane w kolejnych poprawkach, a p...s i jego ferajna idzie w zaparte bo myśli, że będzie trwać wiecznie. Jest takie powiedzenie, że człowiek zamknął, to i człowiek otworzy, przy czym modelarzem się jest a pre....m bywa. Zachęcam do zapoznania się z wcześniejszym pdf-em (prezentacja) i pojęciami proporcjonalności i adekwatności stosowania prawa. To wiele wyjaśnia i uwydatnia elementarne błędy uregulowań prawnych. Jak brakuje merytoryki, to ataki personalne. 😄
 8. ... ale nie apetyty urzędników, ich kolesi oraz osób które założyły pierdo-szkoły i sami latacze z grubą kasę, aby dorobić do pensji i dobrze zarobić. Każdemu urzędnikowi zależy na dupochronie, każdy chce dorobić do 5-10 pensji, wiec co się dziwicie zmianom, które ciągną się od 2016 roku. Dziwne jest tylko to, że sami modelarze żyją w przekonaniu, że z tym nic nie można zrobić. Wiem, siepacze systemu (np. K...s, C....o) siejąc propagandę utwierdzają modelarzy w takim przekonaniu, ale to są tylko urojenia, produkt indoktrynacji jak za Goebelsa. Poniżej dla przypomnienia obrazek, bo zdaje się że wielu zapomina o tym fakcie, a folwark p....a rozwija się i kwitnie w najlepsze. Nie chodzi o pojęcie, ale o kasę, pod pretekstem urzędniczego dupochronu. Było o tym wielokrotnie. Teraz szukają myta za latanie, aby finansować kolejne etaty w urzędzie, bo każdy ma znajomych, rodzinę itd. Raczej zmienić im miejsce pracy, aby pilnowali opłat w budynkach użyteczności publicznej oznaczonych kółkiem i trójkącikiem, bo do tego się nadają doskonale - hehehehehehe. To M Luter King powiedział, że złe prawo jest bezprawiem (np. zasada proporcjonalności i adekwatności). Przypominam także niektórym, że post jest jak najbardziej w temacie, bo tytuł watku pyta co robimy z przepisami. Odpowiedź jest raczej jedna i chyba nie muszę tu pisać jaka. PRAWO KONSTYTUCYJNE NSP(Z) - DEMOKRATYCZNE PAŃSTWO PRAWNE.pdf Humor poprawiasz takimi wpisami, a fakt jest że urzędnik do specyficzny rodzaj człowieka. Ta mentalność jeszcze od zaborów Carskiej Rosji została i ciągnie się, że końca nie widać.
 9. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/mandaty-sanepidu-i-policji-masowo-odrzucane-przez-sady-rozporzadzenie-niezgodne-z/r5p32ym
 10. Czy ktoś wspominał, że latanie nad drogą jest niebezpieczne i może powodować wypadki? https://wideo.wp.pl/dron-policyjny-w-akcji-zarejestrowal-przypadki-lamania-przepisow-na-podkarpaciu-6648705707849345v
 11. https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/psychiatria/fobie-metody-leczenia-rodzaje-terapii-i-sposoby-oswajania-lekow-aa-jKCP-fkw7-PndW.html http://pokochajlatanie.pl/aerofobia/ https://centrum-poznawcze.pl/aerofobia-czyli-strach-przed-lataniem-jak-sie-go-pozbyc/ https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/lek-przed-lataniem-jak-sobie-radzic-podczas-podrozy-samolotem,6500,n,168 Czy ktoś coś mówił kiedyś, że powinniśmy jak barany przyjmować wszystko co w Brukseli ugniotą? https://www.money.pl/gospodarka/kopalnia-turow-semeniuk-prawo-unijne-jest-podrzedne-wobec-polskiego-6643079575586433v.html Zakażmy ocieplania, a najlepiej budowania wysokich budynków. ? Wtedy gdy modelarze będą strugać ofiary i z gruntu stawiać się na straconej pozycji. To może quiz w formie pytania: jaka jest zasadnicza różnica między pracownikami ulc-u, a modelarzami???????
 12. Dla tych wszystkich, którzy używają pretekstów do ograniczeń, celem m.in. chronienia swoich biznesów. Również dla tych co mają fobie i urojenia, o których pisane było wcześniej.
 13. Biorąc po uwagę obecny rozwój ML (ang. machine learning), to w zasadzie gotowe rozwiązanie mamy już dziś, ale nie ma do stosowania tego podstawy prawnej. Dlatego w 2021 zgodnie z prawem marksistowskiej eurokomuny zmieniono przepisy. Jedni to nazywają lobbingiem, inni korporacyjnym wałkiem, a kiedyś używano także słowa korupcja na szczytach władzy, nie wspominając o przypadkach włoskich (mafijne powiązania polityków i sędziów). Więcej nie ma poco pisać, bo wszystko widać. PS. Co do oswajania, to sugeruję aby niektórzy założyli sobie kaganiec na twarz, taki od dużego psa i się z nim "oswajali". Mogą w nim np. chodzić do pracy, kłaść się do łóżka, albo uprawiać sex. Choć ten ostatni case może być czasem interesujący dla partnera/ki (podobne fantazje), to nie rozumiem dlaczego wszyscy modelarze mają być skazywani na tego typu fantazje? Znaczy chcę powiedzieć jak najdelikatniej, że nie wszyscy modelarze "doceniają" tego typu patologie! ???
 14. ... ale do tego trzeba mieć ...a poniżej jeden z przykładów co dalej: https://turystyka.wp.pl/tylicz-stacja-master-ski-otwarta-byla-tam-juz-policja-i-sanepid-6602397013690912a
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.