Skocz do zawartości

Falcon 25


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

-śmigło 8x5

 

Ja bym celował w 10x4

 

Silnik ASP 25A jest tylko 60g cięższy od Os max'a 25LA bo ...

 

Bo jest na łożyskach nie na panewkach

 

jak dobrze wyważę model to ten silnik może na pewno być.

 

A co ma się wspólnego dobre wyważenie z silnikiem ?? Chcesz powiedzieć że szybowce nie mają silnika bo sa źle wyważone ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

paliwo to jedno ale wazny jest sposob regulacji przy docieraniu, silnik musi byc przelany czyli na bogato :D bo to paliwo go chlodzi i smaruje

a to smiglo 10x4 wez nie tylko do docierania ale i do lotu bo na 9x6 silnik bedzie chodzil swietnie ale bedziesz mial szybszy model a na poczatku chyba ci na tym nie zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akie napięcie mam dać świecy

 

Takie aby popłynoł prąd 1-2A to jest odnośnik podstawowy. Na ogół wystarczy 1Celka 1,2V na kablach max 20cm, albo 2celki na kablach minimum 1,5m

 

ile obrotów zaworku paliwa?

 

A instrukcji nie masz ochoty poczytać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto silnik na stanowisku:

 

1003720ob8.jpg

 

A tu ładuje się akumulatorek od żarnika do świecy:

 

1003721oz1.jpg

 

Silnik odpalałem i działa odpaliłem do na jakąś 1 minutę i wyłączyłem.

Później mi się akumulatorek do świecy wyładował i muszę go naładować ale wiem ,że silnik chodzi.Jak się naładuje to idę na dwór go dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo zgodnie z instrukcją. ASP, OS zalecają docieranie na paliwie eksploatacyjnym. Z 5% nitro będzie lepiej chodzić, syntetyk z domieszką rycyny mniej zaświni silnik.

 

Wszystkim zwolennikom docierania na paliwie 80/20 przypominam, że przez ostatnie 30 lat konstrukcja silników się zmieniła, zmieniły się oleje i tylko niektóre silniki są projektowane dla takiego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.