Skocz do zawartości

Falcon 25


Krychol RC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co do wkrętów - też mam któryś silnik przykręcony na wkręty, tyle że z łbem sześciokątnym na zwykły klucz nasadowy. Pamiętam, że kiedyś na lotnisku awaryjnie mocowałem jakiś niewielki silnik do plastikowego łoża wkrętami od serw. O ile mi wiadomo, trzyma do dziś.

 

Komorę silnika maluję lakierem podłogowym Domalux - można kupić w małych puszkach.

 

To kiedy latasz Krychol :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam po dość dużej przerwie mam parę pytań na temat falcona:

 

-jak zamocować pakiet 4,8V 1600mAh do zasilania odbiornika stale żeby nie latał bo rzepy to raczej kiepskie rozwiązanie a ten pakiecik trochę waży

 

-czy opłaca się robić przednie kółko skrętne czy nie a jak tak to jak to zrobić?

 

-w jakiej wadze mam się zmieścić?

 

-czy jak skrzydło będzie miało lotki to też będzie musiało mieć wznios?

 

-jak przymocować skrzydło do kadłuba(myślę o plastikowych śrubkach takich jak w P92 ale raczej grubszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamocować pakiet 4,8V 1600mAh do zasilania odbiornika stale żeby nie latał bo rzepy to raczej kiepskie rozwiązanie a ten pakiecik trochę waży

Ja mam owinięty w taką ilość gąbki że wchodzi na wcisk w miejsce pomiędzy półką serw a wręgą kadłuba.

 

-czy opłaca się robić przednie kółko skrętne czy nie a jak tak to jak to zrobić?

 

Ja nie lubię przednich kółek skrętnych ,ale zato dość dobrze w kretowaniu osłania silnik

 

 

-w jakiej wadze mam się zmieścić?

 

Jak najmniejszej .

Przy rozpiętości 1,3 m do max 2,2kg a przy 1,5 do 3 kg .Potem latają samoloty jak cegły ,co nie znaczy ,że nie będą latać ,ale już trudniej je pilotować

 

 

-czy jak skrzydło będzie miało lotki to też będzie musiało mieć wznios?

 

Lekki wznios nie zaszkodzi nawet w modelu z lotkami.Będzie stabilniejszy.

Za to przy większym wzniosie lotki w ogóle nie zadziałają.

 

-jak przymocować skrzydło do kadłuba(myślę o plastikowych śrubkach takich jak w P92 ale raczej grubszy

 

Zdecydowanie polecam ci zestaw szerokich 1cm gum modelarskich po 3 sztuki na lewą i po 3 sztuki na prawą stronę (a dokładniej to na krzyż)

 

Kadłub odbudowuje się dość prosto ,a skrzydło już raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Krychol po urlopie .

GUMY !!!

Przy minimalnym crashu,skrzydla najczesciej przemieszczaja sie (absorbujac w ten sposob energie-absorbcja to pochlanianie, w tym wypadku energi z uderzenia ),co najwyzej masz wtedy dziurawe poszycie lub kolek na gumy do wymiany.Ze srubami jest tak,czasem pusci (peknie) a czasem zdemoluje skrzydlo.

Mialem i modelik na sruby,wlasnie do pierwszego ladowania.Na gumkach jest po prostu bezpieczniej,dla modelu.Nawet moj Magister lata na gumach,a byl na sruby.

Magister to spalina z elaporu - Multiplexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.