Skocz do zawartości

Lazil za mna pewien samolot-PZL p-37 "LOS"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 605
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Malowanie nie jest jeszcze zakończona.Mam kilka latek do dodania.Chodzi mi teżpo głowie kilka "wrzerów" na srebno.

 

Ale odetchnołem po odpaleniu silników. Czały czas miałem steresa czy będzie wszystko razem pasowało.

A teraz to juz na spokojnie zrobie mocowanie baterii,kabinki itd.Co ciekawe model sam się wtwarzył.

Więcej szczęścia niż rozumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert a dlaczego , bo beda nad wlasciwym malowaniem ?

Raczej myslalem aby "wrzery" (goła blacha) była malowana bezpośrednio na folii,tam gdzie nie ma farby lub gdzie ją oderwe w sposób nie po układany.

 

No i czka mnie włożenie baterii.

A to oznacza dokładne wywazenie. Bateria waży 320g. I jej położenie zadecyduje o SC. Nie wiem czy wyważenie takiego skzydła w programie podawanym

http://szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=163&postdays=0&postorder=asc&start=135

będzie właściwe.

Czy można czymś jeszcze to potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można czymś jeszcze to potwierdzić ?

Lepiej to jeszcze jakoś sprawdzić.

Ani za program, ani tym bardziej za źle wprowadzone dane nie gwarantuję :D

Kiedyś robiłem latającą choinkę i do wyważenia musiałem po prostu zrobić model modelu 1:10 (sprawdzenie położenia SC do szybowania).

Łoś ma prostsze kształty, ale możesz sobie taki szybowiec z depronu wykroić i dane zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ty Hubert !

Czego ja na to wczesniej nie wpadłem .

zaraz strugne sobie Łosia z depronu .

Tak ze 90cm rozpietości i mam akurat 2 silniki GWS-a to i polatam sobie troche. Musze tylko sprawdzić czy mam wolne serwa .

W sumie to 3 sztuki by zalatwiło sprawe (lotki i wysokość)

Regle 18A mam tez 2 wolne . Bedzie depronowa "makieta" w 1 dzień.

Jutro się biore za budowanie nowego Łosia w ekspresie.(mysle że 1 dzień wystarczy. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie domysliłem ale nie mógł bym przetestowac sterów, kątów silnika i tp.

A pozatym będzie świetna zabawa.

Z drugije strony to całe szczęscie że nie wpadłem na ten pomysł wcześniej bo pewnie nigdy by nie powstał łoś balsowy .

Przecież to miało być tylko coś do polatania na 2 silnikach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku mam kolege co kiedys puscil z balkonu cala kolekcje małych modelarzy, oczywiscie wpierw je wywazajac ( to te papierowe sklejadla)

i zazekal sie na wszystkie swietosci ze z ponad 20 sztuk róznych samolotow najpiekniej polecial własnie ŁOS

poprostu poszedl jak szybowiec, znikajac gdzies daleko z oczu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - ja również uważam, że w przypadku Łosia nie potrzebne są jakiekolwiek "odpryski" do golej blachy. Jak wiesz kampania wrześniowa trawla krótko, Łosie latały jeszcze krócej więc nie zdazyły na wskutek warunków atmosferycznych oraz naturalnego zuzycia nbawić się takich śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem chwielę odpocząc od Łosia i na razie nic przy nim nie dłubałem.

Jednak ciągnie wilka do lasu i zrobiłem sobie 60 cm makietę Łosia z depronu.

Czysta deska :D

Wstępnie wywazyłem (tak jak wyliczył o komp)czyli 1/3 przy grubszym profilu . Puściłem deskę z ręki i kompletne zdziwko jak to szybuje. :shock:

Na 4-5 metrach opadł 40-60cm. A co najważnijsze zmiana srodka cieżkości o 1,5 cm w jedna lub drugą nie powoduje jakiś gwałtownych reakcji.

Przy cieciwie 15cm to bardzo dużo ,a model miał tylko nieznaczne tendencje do zadzierania lub ladnym łukiem kierowania się do matki ziemi.

Ale wszystko bardzo łagodnie. No i nie było zadnych problemów z wpadaniem jakieś nirporządane zamiany kierunku .

 

Można wnioskowac ze kształt Łosia powoduje samostateczność w zdłuż kadłuba.

 

Przekłdajać to na właściwy model to mam SC o 2 cm za bardzo do tyłu.

Ponieważ nie mam jezcze kabinek ,mocowania baterii oraz umiejscowionego odbiornika to wszystko wskazuje na to ze wystarzy zrobić ciut do przodu miejsce na baterie i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszło nowe radyjko i wiele sie nie działo z łosiem.

Przetestowłem działanie rożnicowania cągu silników i okazało się ze nawet niewielkie zmaniany ciagu powodują natychmiastowa reakcje modelu.

W końcyu z początkowych 60% został 4 %

Przy takich ustawieniach model zawieszony na palcu miał tendncje do skręcania nie rąbiąc przy tym nagłych skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały filmik jak otwiera się pdwozie przy użyciu sterowania przez Royala "9".

 

http://www.szabatowski.livenet.pl/atos/los/nowe2/podwozie1.avi

 

Spora różnica w stosunku do Optica6 :D

Los -super - cos!

 

Jak dla mnie bomba, wprawdzie nie mam porownania z tym co bylo na opticu ale teraz efekt jest bardzo dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrób te całe "szybki" z solidnej przeźroczystej folii lub łatwej do wyginania pleksi - tak robię w kartonowcach takie "oszklenia"...

Wiem, to nie jest kartonowiec, ale myślę, że nie był by to bardzo zły pomysł.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.