Skocz do zawartości

Budowa Katany z Artexu


dukeroger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no to oklejanie zakonczone; po powierzchanich ruchomych i skrzydlach , kadlub to byl w zasadzie pan pikus ;) przejscie kadluba w ster kierunku to male wyzwanie i miejsce z ktorego jestem najmniej zadowolony ale tak juz zostanie. Zrobilem tez podwozie (podziekowania dla Slawka za inspiracje) i zaczalem montowac wyposazenie (silnik, bateria i regler dalej ida z chin). Dobra rada zanim zacznie sie okelejac kadlub warto sobie przeprowadzic sznureczki w miejscu gdzie chcemy miec potem kable od serw - po oklejeniu dostep sie gwaltownie kurczy. Takie sznureczki mozna przywiazac do ostatniej wregi i po wycieciu otworow na serwa mozna je pensetka wyjac i po podwiazaniu przewodu wciagnac do kadluba.

 

Pytanie: Czy na vivakowy nos mozna nakladac folie termokurczliwa czy trzeba malowac vide oklejac zwykla folia? Podobnie z kabinka - co na tym tworzywie mozna zrobic?

Kolejne: jak zamontowac antene w tym modelu?

 

Moze wieczorkiem doloze fotki i podam wymiary nosa.

 

edit: wymiary nosa: szerokosc:138mm wysokosc:134mm dlugosc:180mm

waga: na gotowo doliczajac czesci ktore ida wychodzi mi masa 1306g

 

i kilka fotek:

 

Dołączona grafika

caloksztalt bez nosa (domek jeszcze bedzie modyfikowany pod silnik)

 

Dołączona grafika

szczegol dorobionego zamkniecia kabinki

 

Dołączona grafika

podwozie (aktualny standard artexu) mocowany na nylonowe sruby

 

Dołączona grafika

tylne podwozie

 

Dołączona grafika

rzut boczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak? w kadlubie i koncowke wypuscic?

 

jak rozwiazac montaz silnika? niestety wkleilem w domku srodkowa scianke w tylnej pozycji a wyglada ze powinna byc w przedniej; rozumiem ze przod domku mam odciac i potem co? dociac oslone zeby pasowala dlugoscia? czy jakos kombinowac zeby przesunac scianke do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak? w kadlubie i koncowke wypuscic?

 

Ja mialem plan aby wywiercic otworek w garbie - tuz za kabinka i puscic gora, ale srodkiem tez mozna.

jak rozwiazac montaz silnika? niestety wkleilem w domku srodkowa scianke w tylnej pozycji a wyglada ze powinna byc w przedniej; rozumiem ze przod domku mam odciac i potem co? dociac oslone zeby pasowala dlugoscia? czy jakos kombinowac zeby przesunac scianke do przodu?

Kombinuj z przesunieciem do przodu, bo mozesz miec problem z wywazeniem.

Tu wykazalem sie ostroznoscia- domek skleilem praktycznie na samym koncu przy montazu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke nie za maly ten lipol na taki napęd? Polatasz tym 5min na 2200 (w zaleznosci od smigla ale moc z pewnoscia tez chcesz miec).

jeśli to 4S t w zupełności wystarczy , latam na takim pakiecie , model waży 1,4 kg , potężny zapas mocy ( sam byłem zaskoczony ) czas lotu 7 min, zdecydowanie wole latać krócej ale lżejszym modelem , wcześniej latałem na 3700 4s , mogłem latać ponad 10 min ale model był ciut przyciężki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia na zdobienia to Oracal Premium Cast 951 - jest to wylewana folia zdobieniowa samoprzylepna o najnizszej grubosci z palety Oracal'a - 50mikrometrow. Z pecherzykami robie tak ze przed przyklejeniem zanurzam folie z odslonietym klejem w wodzie z plynem do mycia naczyn i to nakladam na powierzchnie Oracovera. Pozwala to ulozyc ornament a potem szmatka wymasowac wode i powietrze na boki. Efekt jest calkiem calkiem jak sie chwile pocwiczy. Problem jest taki ze usuniecie ornamentu jest mozliwe tylko z oracoverem :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejenie ornamentem postepuje powoli do przodu; pozostal spod steru wysokosci oraz kabina i nos. Fajnie wyszlo doloze wieczorem troche fotek. Zrobilem juz popychacze, zalozylem serwa i probuje dopasowac nos. Czy katy przyjete przez Artex dla domku mozna uznac za ostateczne? Znaczy po przykreceniu silnika dopasowywac do niego nos?

masa wyszla mi 1400g a srodek ciezkosci jest na dzwigarze (+/-1cm). Wogole moglby ktos wspomoc zdjecie ulozenia wyposazenia w srodku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.