Skocz do zawartości

Budowa Katany z Artexu


dukeroger

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zrobilem otwarty konkurs na skojarzenia z kolegami i wschodzace slonce wygralo :) mi sie katana bardziej kojarzyla z kill billem i jakimis krawymi szlachnieciami ale ciezko to bylo przelozyc na malowanie samolotu ;) wogole to musze nowe zdjecia dolozyc bo jeszcze ogon okleilem

 

ponawiam pytanie - jak ta kabinke ladnie zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodu faktu ze na pomorzu nie ma lotniska dla modelarzy odprawiono mnie z pruszcza z kwitkiem (ladna pogoda, wojsko lata, musi wylatac paliwo do ktoregos tam grudnia) sprobowalem wiec ile silnik pociagnie na tych pakietach, pierwszy starczyl na 5min na pelnym gazie. Przy drugim po 3 min spalil sie silnik :( poszedl dymek (pakiet cieply, regulator letni, zlaczka letnia, silnik goracy), obraca sie z oporem a po ostygnieciu kreci sie powoli skaczac wiec chyba zjaralo sie jedno uzwojenie. Pytanie - silnik powienien dac rade w takiej probie statycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

No więc w końcu po jakże długim czasie katana posmakowała latania, pogoda nie była idealna do oblotu ale już dłużej nie dałem rady czekać. najpierw jeden pakiecik dragonfly-em żeby się ręce przestały trząść a potem katana w powietrze. Na początek ustawienia połówkowe, model trochę zadziera nos do góry, chyba trzeba będzie doważyć nos bo już nie bardzo mam co pchać do przodu chyba ze dołożę kołpak na śmigło. Model w powietrzu przy tych podmuchach trochę nerwowy, ale lądowanie a szczególnie szybowanie bardzo mile i komfortowe. Lądowałem na murawie boiska i jakość wystarczyła do bez problemowego startu i lądowania. W kolejnych lotach mam nadzieje poznać bestie bliżej. Zaraz dołożę fotki bo kamery nie miał kto obsługiwać.

 

Dołączona grafika

zdjęcia na ziemi - jak wiadomo za chwile może nie być czego fotografować ;)

 

 

Dołączona grafika

jeszcze jedno

 

Dołączona grafika

a tu już w locie

 

Dołączona grafika

i od strony brzucha ;)

 

podsumowując - SUPER JAZDA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety model to zycie zakonczyl w niedziele 4 lipca :( po bardzo powaznym krecie kadlub sie zdezintegrowal, co ciekawe ocalal nos i ogon i z malymi uszkodzeniami skrzydla. Caly osprzet rowniez przezyl katastrofe wiec juz zamowilem nowa katane (koszt samych czesci artex wycenil na 300PLN a 100PLN wiecej jest caly model).

 

Model zostal rozbity z winy pilota ktory lekko spanikowal widzac inny startujacy model. Ale katana wroci - obiecuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak o co chodzi ? Udajesz wariata???

Kliknąłem na adresik który polecasz, i posłuchałem sobie do czego służy "Szukaj' Wszystko ładnie i pięknie, tylko "do ku..y nędzy" jest tam potrzebne jak pięść do nosa. Wiem, że "zajebiście" to już normalne słowo (ja tak nie uważam), ale bez przesady. Czasami na filmach modelarzy pada jakieś mięcho i też mnie to złości. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.