Skocz do zawartości

Rodzynek z allegro


tikicaca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Teraz niewinne kłamstwo :) jako 16 latek , co później za x lat.... ? Mnie taki interes.... śmierdzi.

Kłamstwo na Allegro nie jest oceniane, tylko jakość usługi i ocena sprzedającego.

Myślę, że wiele jest tutaj ludzi, którzy w nieświadomości historii jakiegoś przedmiotu tak właśnie kupowali i nie narzekają.

Pracować nie mam jak w chwili obecnej, ponieważ od 8-16.30 mam lekcje w liceum (aktualnie mam ferie, ale jest zima i mróz).

Reasumując nie odczuwam abym oszukiwał ludzi na tle własnej korzyści majątkowej, ponieważ towar jest zgodny z opisem, tylko jego historia nieco niekompletna.

 

 

 

Oszustwem jest to 100% jeśli chodzi o Państwo, ponieważ nie jest to opodatkowane i nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz brać na siebie ryzyko VATu ok ale można uczciwie napisać o co chodzi zamiast wymyślać takie niewiarygodne opowiastki. Czymś takim sam sobie szkodzisz.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz brać na siebie ryzyko VATu ok ale można uczciwie napisać o co chodzi zamiast wymyślać takie niewiarygodne opowiastki. Czymś takim sam sobie szkodzisz.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Jak napiszę w treści aukcji: Sprowadzam z HobbyKing.-to ktoś to wygoogluje i sam sobie zamówi bez mojej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobi lepiej i będzie miał taniej niż w twoim ,,WIELKIM SKLEPIE INTERNETOWYM "

A jak już chcesz robic takie ..interesy '' to załóż konto normalne a nie junior bo to odstrasza

To konto było kiedyś "normalne", lecz gdy uzupełniłem datę urodzenia, to zmieniło się w Junior.

"Normalne" będzie, gdy będę miał 18 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie rzeczy to nastolatek spotkał się z krytyką a nikt mu nie doradził jakie ryzyko może ponieść (cło vat zwrot etc.)

uważam niech próbuje w końcu chciał coś dorobić a przy tym nasyceniu rynku nie jest łatwo.

Panowie w tym wieku Młodzież ma różne pomysły, mam syna i naprawdę mają inne pomysły na życie niż my :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się glosno zrobilo po moim poście :)

No dobra to tez zabiore glos...

Zobaczylem na allegro mojego bixlera. Napisalem wiec do sprzedającego pytanie o co chodzi. Przeczekalem noc i na drugi dzień nie mając odpowiedzi wrzucilem info tutaj.

Nieco później Krzycho odpisal maila i sobie wszystko wyjasnilismy.

 

I tak jak Ci Krzysku napisalem - dajze normalny opis o wysylce i pamiętaj ze ryzykujesz koszt podatków. I szczerze zyczę udanych transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już chłopakowi spokój należy mu się uścisk dłoni za szczerość na forum i myślę że na allegro też powinieneś opisać to co napisałeś częściowo tutaj że oferta twoja kierowana jest do osób którzy boją się czy nie wiedzą jak zamówić u Chińczyka ,ale przemysl sam sobie czy warto? Raz się uda, zarobisz, drugi raz też się uda a za trzecim niestety będziesz musiał ojca pofatygowac na urząd celny i jeszcze VAT do tego i to co zarobiłes na samolociki jak to opisujesz to jeszcze będziesz musiał sporo dołożyć i już nie wspomnę o zdziwieniu rodziców jak się dowiedzą jaki plan miałeś! Słuchaj opini starszych i doświadczonych modelarzy, a będziesz bardziej uśmiechnięty zobaczysz! ....ach co ten Internet robi dzisiaj z naszej młodzieży jako podpora przyszłości narodu

 

Wysłane z mojego XPERIA za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już chłopakowi spokój należy mu się uścisk dłoni za szczerość na forum i myślę że na allegro też powinieneś opisać to co napisałeś częściowo tutaj że oferta twoja kierowana jest do osób którzy boją się czy nie wiedzą jak zamówić u Chińczyka ,ale przemysl sam sobie czy warto? Raz się uda, zarobisz, drugi raz też się uda a za trzecim niestety będziesz musiał ojca pofatygowac na urząd celny i jeszcze VAT do tego i to co zarobiłes na samolociki jak to opisujesz to jeszcze będziesz musiał sporo dołożyć i już nie wspomnę o zdziwieniu rodziców jak się dowiedzą jaki plan miałeś! Słuchaj opini starszych i doświadczonych modelarzy, a będziesz bardziej uśmiechnięty zobaczysz! ....ach co ten Internet robi dzisiaj z naszej młodzieży jako podpora przyszłości narodu

 

Wysłane z mojego XPERIA za pomocą Tapatalk 2

Szczerze to podatek zapłaciłem tylko raz, gdy zamawiałem moją pierwszą paczkę z HK, ponieważ przy pierwszej paczce nie ma możliwości wyboru zadeklarowanej wartości.

Potem nigdy nie zapłaciłem podatku ani cła (przy kolejnych 10 paczkach i zaznaczanej zadeklarowanej wartości do 20$).

Instruktor z mojej modelarni, też mi wspominał, że nie zapłacił nigdy podatku, a zamówił już ponad 40 paczek, więc uznałem, ze podatek nigdy mnie nie dotknie, jeśli będę zaznaczał niską wartość zadeklarowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to podatek zapłaciłem tylko raz, gdy zamawiałem moją pierwszą paczkę z HK, ponieważ przy pierwszej paczce nie ma możliwości wyboru zadeklarowanej wartości.

 

Co innego oszukiwać skarbówkę na własny użytek, a co innego mieć z tego korzyści majątkowe. Aparatura swoje waży, a celnicy nie są idiotami. Kiedyś możesz się na tym przejechać dość mocno. Zaniżając wartość przesyłki jak by nie patrząc łamiesz prawo. Paragraf na pewno na to się znajdzie. Warto? Weź też pod uwagę, że to jednak "chińczyk" i niedoróbki się zdarzają. Ty będziesz odpowiadał za wszelkie wpadki producenta. Transport to też jedna wielka ruletka.

 

Jeszcze jedno. Podszywając się pod sklep masz obowiązek wystawienia paragonu/faktury. Jeśli tego nie zrobisz masz problem. Dodatkowo masz obowiązek przyjąć towar do 10 dni od kupującego. Oczywiście domyślnie wystawiasz gwarancję na dwa lata na towar który sprzedajesz.

Jeśli tego nie zrobisz, kupujący może zgłosić to na policję, jako oszustwo. Jak urząd skarbowy się dowie, to masz przerąbane, a właściwie Twoi rodzice.

W Polsce jak chcesz bezkarnie oszukiwać państwo, to musisz być politykiem. W innym przypadku będziesz miał problemy za 50 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego oszukiwać skarbówkę na własny użytek, a co innego mieć z tego korzyści majątkowe

Nasz młody kolega, (co nie dziwi), widać nie miał jeszcze do czynienia ani z Urzędem Skarbowym, ani z Urzędem Celnym, i zarzutem, że: "uszczuplił dochody budżetu państwa"... Bo może się udać i 1000 razy, a wpadnie za 1001-szym. I wtedy się zacznie... naliczanie do pięciu lat wstecz + odsetki..

A potrafią, jak się połapią że są nieprawidłowości, jeszcze sobie poczekać prawie do terminu przedawnienia aż się odsetek nazbiera, i dopiero wtedy przysyłają delikwentowi ileś tam postanowień o domiarze.

I uwierzcie mi, miałem 10-cio letnie zapasy prawne z UC, kiedy to sami sobie zmienili na 2 lata "do tyłu" swoją interpretację przepisu (!) o stawce celnej z 22% na 120%!

Ile nerwów, nieprzespanych nocy, że o pieniądzach na prawników nie wspomnę, mnie to kosztowało, to wiem tylko ja i moja rodzina.

I tego koledze, ani nikomu nie życzę.

Tak więc, albo sobie to dobrze skalkuluj w oparciu o przepisy, albo... wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój chłopakowi :P

Faktem jest iż za mądre to nie było ale ileż nie takich przekrętów jest na allegro...

To iż napisał zgodnie z prawdą jak było faktycznie trochę go rehabilituje i pewnie po przeczytaniu Waszych uwag i komentarzy naprowadzi Krzyśka na "dobrą" drogę.Zupełną normalnością jest chęć zarobku ,sposób nie był może pierwszych lotów ale to żaden grzech sprowadzać towar i naliczając marżę sprzedawać -ot podstawa handlu -wiele osób tak robi i żyje...(w zgodzie z prawem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.