Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Takie zachowanie zależy od serw. Niektóre to mają a niektóre nie.

To nie zależy od odbiornika tylko w jaki sposób serwo reaguje na różnicę z czasie podania zasilania i sygnału. Domyślam się że serwa które tak reagują to HTX, TURNIGY albo inne podobne ?

Hiteki tak by nie zareagowały, chyba że coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak trymujecie klapy?

Mam model z dwoma serwami na lotkach, ustawionych jako klapolotki. Lotki się ładnie trymują, ale nie mogę znaleźć sposobu na trymowanie ich w funkcji klap. Myślałem, że znajdę coś w rodzaju FLAP TRIM i jednym z przełączników LT, CT, RT będę mógł dokonać trymowania.

LT,CT,RT to nie są przełączniki tylko nieprzypisane trymery. Zachowują się jak trymery przy drągach i można ich użyć np. do regulowania współczynnika korelacji w jakimś mieszaczu, co pozwala na modyfikowanie go w locie.

 

Klapy można zrobić na wiele sposobów w oparciu o przełączniki 2,3 pozycyjne jak i boczne pokrętła, co pozwala na ich płynne opuszczanie. Kilka pierwszych z brzegu metod :

 

- wykorzystać funkcję CAMBMIX. Ma to tę dodatkową zaletę, że równocześnie z opuszczaniem klap możemy nieco opuścić ster wysokości. Co znaczy "nieco" - możemy właśnie podpiąć np. pod trymer LT i ustalić w locie optymalny współczynnik. Metoda nie wymaga deklarowania, że mamy klapolotki - wystarczy lotki na 2 serwach.

 

- skonfigurować model jako 2*lotki + 1*klapy i przypisać klapy do nieużywanego kanału ( np. 9 ). Następnie przy pomocy mieszaczy uniwersalnych zmieszać klapy z lotkami np: H=-50%, L=-50%, offset=+50% wykres pokaże o co chodzi ).

 

- zdefiniować fazę lotu "lądowanie" - wtedy przechodzimy jednym przełącznikiem do osobno zdefiniowanego zestawu parametrów i możemy pozmieniać wszystko.

 

Jeśli używamy różnicowania wychyleń lotek AIL_DIFF, to narzuci ono ograniczenie na ruch klap w dół. Ale z tym też można sobie poradzić. Wystarczy podpiąć pod funkcję różnicowania lotek ten sam przełącznik, którym wypuszczamy klapy - czyli np. normalne różnicowanie 60%, przy wypuszczeniu klap 80 %. Ale nie 100 - trzeba zostawić miejsce na wychylanie lotki w dół przy wypuszczonych klapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Może troche " z innej beczki" pytanie - otóż - czy może mi ktoś szanownych grupowiczów wytłumaczyć twierdzenie ,że ... Aurora nie posiada optymalizacji (grupowania) serw obsługujących głowicę śmigłowca w systemie CCPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina serw. Sprawdzone na Hitecach.JR, Turnigy, XT, Futaba na wszystkich to samo i na 2 odbiornikch (optima 7) .Wczasie włączenia zasilania następuje równe wychylenie na moment (wachnięcie)wszystkich serw niezależnie od marki

Moja AURORA takich objawów nie ma, po włączenie nadajnika i wybraniu opcji nadawania włączam odbiornik słychać tylko sygnał dźwiękowy i w odbiorniku zapalają się diody czerwona i niebieska. Żadnych ruchów serw nie zaobserwowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam pulpit z ArtHobby. Oficjalnie mogą go nie mieć w ofercie, gdyż nie znaleźli wykonawcy tulejek ... Można kupić same części z pleksi i dalej trzeba kombinować samemu. Ja to zrobiłem prymitywnie - w sklepie demonstrują wersję, którą da się rozkręcać do transportu.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Ale mnie to wystarczy - po prostu nie wyjmuje z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pulpit z ArtHobby. Oficjalnie mogą go nie mieć w ofercie, gdyż nie znaleźli wykonawcy tulejek ... Można kupić same części z pleksi i dalej trzeba kombinować samemu.

Przyznam się że zabrałem się za przypomnienie sobie Corela w celu opracowania podobnego pulpitu. Jednak PoCo wyważać już otwarte drzwi ... tak z ciekawości ile trzeba zapłacić za same wycięte części z plexi. Dorobienie tulejek aż tak skomplikowane czy tez kosztowne by nie było.

 

- jaka jest grubość plexi z której wycięto elementy, w/g fotek wygląda na ~ 8-10mm

- jaka jest średnica otworów pod tulejki, wygląda mi na ~ 4-5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie odnośnie programu Butterfly (B-fly) dla Glid'er:

Generalnie nie chce żeby był na przełączniku, tylko aby był aktywny cały czas na drągu gazu.

W instrukcji jest napisane że mam zostawić przełączniki na NULL i będzie działać na drążku. Tylko problem jest taki że ten MIX jest OFF.

Czy ktoś wie jak zaprogramować Butterflya aby nie miał nic wspólnego z przełącznikami.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Dodatkowo jak montujecie antenki w 9 ch Odbiorniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak montujecie antenki w 9 ch Odbiorniku ?

Początkowo tak: Dołączona grafika, obecnie tak: Dołączona grafika

 

EDIT: Po poście Smootnego postanowiłem dopisać: Mój uchwyt do anteny jest gotowcem - produktem RCConcept sprzedawanym pod nazwą Antenna Holder, zasadniczo dedykowany do anten Futaba Fasst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane że mam zostawić przełączniki na NULL i będzie działać na drążku. Tylko problem jest taki że ten MIX jest OFF.

Moim zdaniem trzeba puknąć w to NULL - pojawi się ekran z mapką przełączników. Po prawej stronie dodatkowo prostokąt z literkami THR. Wybieramy ten ostatni i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.