Skocz do zawartości

Aurora 9 - pojawiła się instrukcja po angielsku


Jakub_RC

Rekomendowane odpowiedzi

Latam na Aurorze od początku wiosny .Latałem Edkiem z ROBBE i powiem że szybkości reakcji na stery są niesamowite . Latałem wcześniej na Sanwie VG 6000 i różnica jest znaczna . Latam też juniorem z graupnera dość wysoko ,nie miałem problemu . Odbiornik to Optima 7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

System niby zgodny, ale cóż.

Nie ma w 2.4 systemów "niby" zgodnych. Tam są opatentowane, cyfrowe protokoły transmisji, zarówno w zakresie kodowania, jak i modulacji radiowej i nikt tego nie zmieni, bo to manna z nieba dla producentów - musisz kupić "ich" odbiorniki...

 

ZET, do tego odbiornika jest też moduł nadawczy. Obsługuje Futabę i Hiteca, ale nie wiem, czy do Aurory przypasuje. Pewnie trzeba by go przerobić, tak jak moduły 35MHz.

http://abc-rc.pl/p/4/1288/moduł_24ghz_is-8f_-_futaba_hitec_-_fhss_v3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości dla starych oczu :D

W pierwszym momencie nie dostrzegłem tego, dopiero po napisaniu posta... :/

heheheh :rotfl:

 

 

ZET, do tego odbiornika jest też moduł nadawczy. Obsługuje Futabę i Hiteca, ale nie wiem, czy do Aurory przypasuje. Pewnie trzeba by go przerobić, tak jak moduły 35MHz.

http://abc-rc.pl/p/4/1288/moduł_24ghz_is-8f_-_futaba_hitec_-_fhss_v3.html

:rotfl: nie sądzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wywołałem lawinę :D

 

Dobrze, że na wesoło ;-)

 

Nie, nie zamierzam przerabiać A9 na cokolwiek innego ;]

Pozostaję przy tym co mam i radości jaką niesie.

Czas przeróbek wszelkiej maści sprzętu elektronicznego mam już za sobą i nie zamierzam do tego wracać.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smootny, a moduły 35 MHz są obsługiwane ?

Przypominam - "Pewnie trzeba by go przerobić, tak jak moduły 35MHz."

 

Zakupiłem wspomniany moduł od p. rewia2006 - będąc szczerym miałem pewne obawy co do działania w/w modułu (jednak czego się nie robi dla dobra ogółu ).

Po dzisiejszym krótkim uruchomieniu "niby" faktycznie wszystko działa w 100% ok !!!

Test odbył się na odbiornikach 35 mHz firmy JETI. Jutro spróbuję uruchomić coronę ..

Chciałem zauważyć, że wszystkie niefirmowe moduły 2.4 korzystają z tych samych sygnałów co moduły 35MHz, więc ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smootny, a moduły 35 MHz są obsługiwane ?

Przypominam - "Pewnie trzeba by go przerobić, tak jak moduły 35MHz."

 

Zakupiłem wspomniany moduł od p. rewia2006 - będąc szczerym miałem pewne obawy co do działania w/w modułu (jednak czego się nie robi dla dobra ogółu ).

Po dzisiejszym krótkim uruchomieniu "niby" faktycznie wszystko działa w 100% ok !!!

Test odbył się na odbiornikach 35 mHz firmy JETI. Jutro spróbuję uruchomić coronę ..

Chciałem zauważyć, że wszystkie niefirmowe moduły 2.4 korzystają z tych samych sygnałów co moduły 35MHz, więc ? ...

.. cytat mówi o oryginalnym module HITEC i to jeszcze typowo na 35 mHz - z małymi przeróbkami które wykonał w/w kolega z tego forum.

Aurora 9 już jest około roku na rynku - jeżeli było by możliwe zastosowanie innych modułów 2,4 ghz - już by było o tym coś wiadomo.

Z drugiej strony skoro są one sprzedawane już z Aurorą 9 to po diabła "wyważać otwarte drzwi " ??

Natomiast przeróbka (dostosowanie) modułu HPF-Mi na 35 Mhz jest jak najbardziej chwalona :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smootny, zasadniczo mało kto się bawi w takie rzeczy. Myślisz, że na dzikim Zachodzie ktokolwiek w ogóle pomyślał o tym, żeby do Aurory wstawić jakiś inny moduł? A niby po co? Żeby mu "insurance" powiedziało "bujaj się pan teraz" ?

U nas ludzie zrobią to choćby po to, żeby mieć tanie odbiorniki. W stosunku do zarobków, już te tanie są bardzo drogie. Na Zachodzie wygląda to zupełnie inaczej...

Wszystkie hack'i, Corony czy Assany są zasadniczo przewidziane do nadajników 35/40/72/etc.

 

Wszystkie moduły przewidziane do Hitec'a (tzn. korzystające z gniazda modułu pod 35/72MHz), firmowe czy nie, mają ten sam układ 5 pinów i sygnałów na nich. Dlatego przerobienie niefirmowego modułu 2.4 pod Hiteca/Futabę jest IMO równie możliwe jak modułu 35MHz. W dokładnie ten sam sposób zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam niedowiarek - więc dlatego tak piszę. :mrgreen:

Jak już na własnej skórze sprawdziłem działanie modułu na 35Mhz - wtedy "dopiero" powiedziałem, że się da :]

 

Pisząc wyżej, że się nie da - miałem raczej na myśli wstawienie "gotowca ze sklepu". ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trymujecie klapy?

Mam model z dwoma serwami na lotkach, ustawionych jako klapolotki. Lotki się ładnie trymują, ale nie mogę znaleźć sposobu na trymowanie ich w funkcji klap. Myślałem, że znajdę coś w rodzaju FLAP TRIM i jednym z przełączników LT, CT, RT będę mógł dokonać trymowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.