Skocz do zawartości

mode1 czy mode2?


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam

Często pojawia się pytanie MODE 1 czy MODE 2.

Wiadomym jest że:

Mode 1, czyli gaz (góra-dół) i ster kierunku (lewo-prawo) w prawym drążku a lotki (lewo-prawo) i wysokość (góra dół) w lewym.

Mode 2, czyli lotki (lewo-prawo) i wysokość (góra-dół) w prawym drążku a gaz (góra-dół) i ster kierunku (lewo-prawo) w lewym.

A

Mode 3, czyli ?

Mode 4, czyli ?

Gdzieś to czytałem niedawno ale za diabła nie modę sobie przypomnieć gdzie. Może ktoś z kolegów to opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Często pojawia się pytanie MODE 1 czy MODE 2.

Wiadomym jest że:

Mode 1, czyli gaz (góra-dół) i ster kierunku (lewo-prawo) w prawym drążku a lotki (lewo-prawo) i wysokość (góra dół) w lewym.

Mode 2, czyli lotki (lewo-prawo) i wysokość (góra-dół) w prawym drążku a gaz (góra-dół) i ster kierunku (lewo-prawo) w lewym.

A

Mode 3, czyli ?

Mode 4, czyli ?

Gdzieś to czytałem niedawno ale za diabła nie modę sobie przypomnieć gdzie. Może ktoś z kolegów to opisze.

3 i 4 : to 1 i 2 tylko zamieniasz lotki <-> kierunek

 

ps. aby zamieszać:

wersja:

a/ wysokość - drążek w dół - model w górę ( wersja normalna )

b/ wysokość - drążek w dół - model w dół :crazy: ale znam takich co tak latają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode 1 lub 4 są najlepsze do 3D bo ogon w jednym drążku. W tych trybach latają liczący się nie tylko w europie zawodnicy z europy.

 

Mode 2 jest popularny w USA no i u nas wśród młodego pokolenia. Sam w nim latam i wiele razy myślałem już nad zmianą ale po kilku latach to niej jest proste. Jest dobry do nauki bo wystarczy lewą ręką ustawić gaz a prawą tylko sterować.

 

Mode 3 najmniej popularny i znam tylko 1 gościa który w nim lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, z Mode 2 na Mode 4 dość łatwo się przesiąść. Mode 4 to świetna opcja do prostych modeli 3-kanałowych. Wtedy też wygodniej mieć wszystko na jednym drążku.

Latałem tak na Zefirku, latam na Delcie, a pozostałe modele na Mode 2. I nie ma problemów z przesiadkami.

Ważne, żeby było pilotowi wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radze sobie z każdym mode o ile model jest "trenerem", sam prefeuje 3 a więc już dwóch :wink: Trzymanie lotki z gazem najlepiej mi wychodzi i trzeba się "namachać". U nowych daje to nawyk trzymania palców zawsze na drążkach ... Jak mają wysokość i lotkę w jednym drążku to często zaczynają latać "jedną ręką" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mieszkam na modelarskim odludziu, i wszystkiego czego mogę się nauczyć to tu.

Chodzi mi o to aby, aby nie nazbierać złych nawyków, a póżniej przestawiać się

z tego co wyczytałem preferowane jest MODE 2, a dla mnie bardzo dobrym źródłem informacji była by prosta ankieta.

bez wnikania w szczegóły dlaczego tak latasz?

W myśl zasady większość ma rację, a decyzja i tak należy do mnie. :lol:

Pozdrawiam Wiesiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić joystick E-sky w formie aparatury. Skonfigurowac go pod dowolny mode i sprawdzić na symulatorze, jak ci wygodniej. :wink:

 

Masz całkowitą rację - to twoja decyzja.

Ja np. preferuję Mode 2 dlatego, że przez lata przyzwyczaiłem się do symulatorów komputerowych i lubię mieć lotki z wysokością na wspólnym drążku. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było takich ankiet co niemiara, a nic z nich nie wynika.

jeśli chcesz w przyszłości latać helikami, mode 2 wydaje się odpowiedniejsze. Choć znam modelarzy co latają w md1.

Jeśli planujesz raczej ćwiczyć akrobację klasyczną bądź 3D, mode 1 to znacząco ułatwia.

Na mode 1 jest trochę trudniej się nauczyć , i dość trudno się startuje spaliniakami z ręki (ale nie jest to niemożliwe, ja sobie miksuję kierunek z lotkami i tak steruję pierwsze chwile po wypuszczeniu modelu, a potem ten mikser wyłączam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mode 1 jest trochę trudniej się nauczyć , i dość trudno się startuje spaliniakami z ręki ...

Łatwo się startuje. Jestem leworęczny :wink:

Używam tylko md1 i 3.

no to chyba trudniej

jak lewą ręką wyrzucasz model, to masz prawą na radiu- więc lotki i silnik, a wysokość puszczasz luzem?

 

Ja robię tak:

model biorę w prawą rękę (chwytam kciukiem i wskazującym za spływ lewego skrzydła), w lewą rękę nadajnik. Włączam gaz na full, i mikser kierunku z lotkami (tak że na lewym drązku mam i lotki i kierunek i oczywiście wysokość, a w zasadzie to tylko lotki bo latam kombatem bez kierunku), robię ze dwa szybkie kroki i wyrzucam model z dość dużej wysokości (to ważne, bo kombat 0,5 sekundy spada a potem dopiero się wznosi) i lewą ręką staram się nim jakoś sterować, co nawet nie jest trudne o ile wysokości wystarczy żeby nie zahaczyć o ziemię zanim się zacznie wznosić.

Potem, w czasie lotu wyłączam sobie ten mixer kierunek/lotki, żeby mimowolnie nie ruszać lotek przy operowaniu sterem wysokości, albo i nie. Gaz też czasem redukuję, choć wiadomo kombaty najlepiej latają na pełnym gwizdku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mode 1 jest trochę trudniej się nauczyć , i dość trudno się startuje spaliniakami z ręki ...

Łatwo się startuje. Jestem leworęczny :wink:

Używam tylko md1 i 3.

no to chyba trudniej

jak lewą ręką wyrzucasz model, to masz prawą na radiu- więc lotki i silnik, a wysokość puszczasz luzem?

 

 

Tak. Jakoś zawsze zdążam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja używam mode 3, i zarówno lotki jak i wysokość mam w lewym drągu, tak więc z wyrzucaniem modelu z ręki nie mam problemu, faktycznie mod 1 jest trochę nienaturalny ale mod 3 rozwiązuje ten problem

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem na mode 2 .Syn wymyślił że mode 4 będzie lepsze na kombat i zaczęliśmy to stosować do modeli 3 kanałowych.

Skończyło się tak ,że młody lata kombatem w mode 4 a helikiem w mode 2.Ja zaś kombat 4 szybowiec 2.

Syn lata bardzo dobrze osiągając najwyższe wyniki sportowe.Ja latam beznadziejnie bo nie mam czasu na latanie ,ale ani on ani ja nie mamy kłopotów z przestawianiem sie z mode 2 na 4.

Podobnie kolega ma z mode 1 na 3.Wydaje mi się że tylko gaz trudno przestawić z jednej ręki do drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tylko gaz trudno przestawić z jednej ręki do drugiej.

Zgadzam się. Raz miałem możliwość lecieć modelem z MODE 1, czyli gaz i wysokość odwrotnie niż zwykle mam. Podstawowym problemem było, gdy musiałem dodać gazu z równoczesnym zaciągnięciem wysokości. Oczywiście odruchy wyrobione odwrotnie powodowały, że robiłem dokładnie przeciwnie: zmniejszałem gaz i oddawałem wysokość. Gdyby nie to, że to był powolny motoszybowiec, to skutki byłyby wiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn wymyślił że mode 4 będzie lepsze na kombat i zaczęliśmy to stosować do modeli 3 kanałowych

Chyba chodzi o to, że jedna ręka sterujemy gazem, z 2 natomiast nadajemy kierunek. Ja stosuje mode 3 w 3 i 2 kanałowych modelach, natomiast mode 4 w 4 kanałowcach. I jakoś nie zauważyłem problemów.Nauczyłem się, że prawym dragiem pochylam model ( wymiennie lotki z kierunkiem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.