Skocz do zawartości

Czy ktoś gra na gitarze??


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

Tą zasadę można pominąć wyłącznie wtedy, kiedy koszta instrumentu są niewielkie i ryzyko mniejsze, że pieniądze bedą wyrzucone w błoto.

 

 

Drogi instrument zawsze sprzedasz z niewielką stratą. Tanie badziewie pójdzie za przysłowiowe 10 zł na allegro-oba przypadki przerobiłem! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No, nareszcie. Jutro będę miał swojego pierwszego akustyka. Możecie mi pogratulować! :mrgreen:

Mam jeszcze pytanie: zamówiłem na allegro dwa zestawy strun i stroik. Czy możecie coś o nich powiedzieć, korzystał ktoś z nich??

http://allegro.pl/item789990073_super_struny_do_gitary_akustycznej_akord_kostka.html

http://allegro.pl/item792464336_tuner_stroik_chromatyczny_ct_30_coxx_instr_pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że stroik to bardzo przydatna rzecz, niekoniecznie dla ludzi z drewnianym uchem. Zawsze używam do ustawiania menzury (w akustyku raczej nie ma tej możliwości, ale łatwiej będzie się przekonać czy instrument stroi). Poza tym wydaje mi się, że jeśli chodzi o samo strojenie to stecio będzie używał stroika z czasem coraz rzadziej, albo tylko do 'dźwięku bazowego' do którego resztę strun będzie stroił na ucho.

 

stecio, POCZYTAJ SOBIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroik to rozumiem jak trzeba się nastroić na szybko np. na scenie, w tłumie ba jak nie słychac instrumentu. Na poczatek to jednak radziłbym Kamerton. Ćwiczy ucho "łodrazu".

W sumie zgadzam się całkowicie, też od razu pomyślałem o strojeniu na scenie, ale tak daleko nie chciałem wybiegać w przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dorzucę więc i ja swoje 3 grosze. Grywam od 25 lat choć patrząc na to co umiem nie powinienem się chwalić :lol2: . Mam "jakieś koreańskie" pudło i czarne wiosełko Yamahę RGX121. Widzę, że nie jesteś specjalnie zdecydowany czy to ma być bas czy akustyk więc póki co kombinuj a nie kupuj :devil: . Co do stroika to można użyć programu AP Guitar tuner z jakimś mikrofonem choćby od skype i nastroisz gitarę bez grama słuchu. Ten sam mikrofon wrzucony w pudło (bądź przyklejony taśmą) plus PC plus program GuitarFX plus słuchawki pozwoli Ci zostać gwiazdą punk rocka (przester, proste riffy). Łopatologicznym rozwiązaniem jest też seria programów Guitar Pro. Można pościągać od groma kawałków a program pokazuje dokładnie gdzie i kiedy trzeba nacisnąć.

Ale wiesz, najpierw zdecyduj się czy chcesz być basistą czy gitarzystą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też szyje na basie gdzie tylko da się, ale ostatnio troszkę czasu brak i tak się zastanawiam czy mojej wychuchanej basóweczki nie spieniężyć... Piękniuchna jest :) Tu w akcji:

 

Dołączona grafika

 

Niestety... Za mało mam czasu na próby niestety, a czasem człowieka nachodzi chęć na pogranie... Adrenalinka taka jak na scenie, kiedy grasz dla kilkuset osób (a grywałem już takie koncerty w życiu) nie do porównania z niczym. No, może z przeciągnięciem 3m 150cc laminata 2m nad ziemią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Temat dość stary, pamiętam jak fajnie, luźno dyskutowaliśmy w temacie muzyki. Pozwoliłem sobie odświeżyć temat, bo znalazłem na You Tube fajną technikę gry na gitarze. Gość pochodzi z Ukrainy i prezentuje grę na samym gryfie. Czy znacie tą technikę ? A jak to robi oceńcie sami :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.