Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

zamówiłem paczkę z HK kurierem EMS zależało mi na czasie przesyłka dotarła do Polski lecz niestety trafiła wczoraj do UC i wpis na stronie pocztexu się nie zmienia.W związku z tym mam pytanie czy oni powiadomią mnie o nałożeniu cła czy jak?Kwota jest niewielka wraz z przesyłką 110$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem paczuszkę z HK , mianowicie jedzie do mnie Pitts Special i kilka innych akcesoriów modelarskich .Ciekaw jestem kiedy dotrze, mam nadzieje, że w ciągu miesiąca będzie, tymbardziej, że większośc paczek które leciały do mnie z HK były po niecałych 2 tygodniach ;) Wybrałem wysyłkę Air Parcel'em , gdyż nie zależało mi na czasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego robert73 wybierając kuriera EMS - zwiększa się prawdopodobieństwo znacznie, że paczka trafi do UC - znaczy to tylko tyle, że paczka wartościowa i UC tego nie ominie.

 

Co do samego UC - jestem świeżo po sprawie ( wczoraj opłacałem ) - otrzymasz list z UC z Warszawy z dokumentami oraz czego dodatkowo wymagają i masz 2 możliwości :

 

1. Jechać osobiście do Warszawy konkretnie na Ursynów ul: Łączyny 8 i przedstawić wymagane dokumenty i wtedy ewentualnie poczekać ( ja poczekałem 4 godziny w Galerii Mokotów ) i płacisz w kasie kwotę - odbierasz paczkę.

 

2. Wysyłasz pocztą dokumenty - UC wysyła do ciebie paczkę i należności płacisz listonoszowi.

 

Zauważyłem, że jesteś z Warszawy więc u ciebie pierwszy wariant korzystny - tylko najlepiej pojechać ok 9 rano - póżniej jest więcej paczek i nie będziesz mógł odebrać szybko przesyłki.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubi120 dzięki za informacje dokumenty z UC właśnie dotarły do mnie dzwoniłem i dowiedziałem się że trzeba przedstawić rachunek z HK.W moim przypadku będą to wydruki ze strony HK i wydruk transakcji.Dziwne tylko że to moja druga paczka zamówiona przez kuriera EMS poprzednia doszła bez oclenia i żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubi120 dzięki za informacje dokumenty z UC właśnie dotarły do mnie dzwoniłem i dowiedziałem się że trzeba przedstawić rachunek z HK.W moim przypadku będą to wydruki ze strony HK i wydruk transakcji.Dziwne tylko że to moja druga paczka zamówiona przez kuriera EMS poprzednia doszła bez oclenia i żadnych problemów.

Jak jest w przypadku gdy ustawiona jest wartość paczki na 85% i trzeba przedstawić rachunek z HK dla UC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze zamówienie złożyłem 8 stycznia od razu z grubej rury za 200$ i już nie mam czego obgryzać. Paznokcie zjadłem z nerwów czy paka do mnie dotrze. Starzy klienci tego sklepu i nawet jeden przyszły tłumacz angielskiego zapewniają mnie, że wszystko jest OK. Już chyba wolę iść do dentysty niż czekać na tą paczkę- mniejszy stres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotrze do Polski będziesz miał to odnotowane.

 

Ja mam pytanie do wszystkich którzy zamawiali towar w okresie świątecznym - jak długo czekaliście na swoje paczki?

Zamówienia złożyłem 3 grudnia, paczka opuściła Hong Kong 23 grudnia i ślad po niej zaginął. :(

Pisałem do nich ale żadnej konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem - napisali żebym się nie martwił, że paczka na pewno dotrze, poza tym jeszcze nie minął czas jaki mają na dostarczenie przesyłki - 49 dni!!!

Niestety nie mam dokładnego śledzenia przesyłki ponieważ jest to przesyłka listowa z kodem RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienia złożyłem 3 grudnia, paczka opuściła Hong Kong 23 grudnia i ślad po niej zaginął. :(

RB.

złożyłem zamówienie 8 grudnia z HK wyszło 16 grudnia, w Polsce 4 stycznia, paczka oznaczona RB.

Doszło ale jeden z odbiorników Corony niesprawny. Poza tym jakaś dziwna pomyłka miało być z podwójną przemianą http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6497 a dostałem z pojedynczą przynajmniej na obudowie nadrukowano "single" oznaczenie jak na zdjęciu RP6S1 dla podwójnej przemiany. Na dole przy gwiazdce coś pisze o złym napisie ale mój translator jakoś niezrozumiale to przetłumaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w końcu dotrze. Będę miał nauczkę na przyszłość żeby nie robić zamówień przed świętami. Musiał panować wielki bałagan i być może przesyłki powędrowały na drugi kraniec świata. :cry:

Tak dla kontrastu - zamówienie złożone 5 stycznia zostało zrealizowane expresowo bo już 15 paczkę miałem w domu.

Rekordowy czas od zamówienia do dostarczenia to 7 dni :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nic podobnego nie możesz liczyć. Jeżeli Hobby King ma potwierdzenie wysyłki jego odpowiedzialność się kończy - są w porządku. Winę ponosi poczta. Oczywiście jeżeli Twoja paczka zaginęła.

No tak, ale jednak to wysyłający musi ruszyć temat z ewentualną reklamacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.