Skocz do zawartości

ASW-28


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka- model piękny.. Sylwetka- jak plemnik:P (sorry ale z tym mi się kojarzy) Skrzydła- piękne długie i te winglety... Sylwetka w locie no piękna:D

Wiec na co czekać? Na pierwszą porządną wypłate:P No i nadszedł 10-ty i no nie mogłem długo czekać. szybko skorzystać gdzieś z internetu, kilka min na stronie i już po kilku godzinach dostaje emaila z wiadomością "Zmiana statusu zamówienia na "wysłane"" no i banan na twarzy:P Przy okazji zamówiłem kamerę FCO2. a co mi tam:P

Następnego dnia przychodzę z pracy i czeka na mnie to cudeńko. Zaraz po obiedzie zabrałem się do składania co mi zajęło tylko 10 min :( No ale nic. trzebało trochę przerobić wnętrze kadłuba. A mianowicie wydrążyć duuużą dziurę na akumulator (2s li pol 2200mAh) no i na ogon wkleić kulkę stalową aby model był dobrze wyważony. Do tego też wkleiłem wewnątrz kadłuba dwa pręty węglowe fi3mm do wzmocnienia. No i ogólna prezentacja: Piękny!!

Następnego dnia szybko z pracy, podłączyć aku do ładowania i na "lotnisko".

Tradycyjna kontrola zasięgu i sterów przed startem, wszystko ok, więc można lecieć.

Start Wyrzuciłem model pod wiatr, gaz na max i w górę! No coś pięknego... Wznosi sie tak jak odpowiada początkującemu, czyli spokojnie w górę.

Lot Model pięknie wygląda w powietrzu. Szybki przelot nad głową... Świst powietrza... No extra! Akrobacji nie próbowałem ale jak dla mnie, do rekraacja sie nadaje doskonale!

Lądowanie No i muszą tu być użyte klapy. Wyłączony sinik, metr nad ziemia, pół metra, puściłem drążki i model dalej leci sam na danej wysokości! Nie siada! A jak już dało sie go posadzić to zawsze skrzydłem zahaczył już się obracał... Model ma zbyt dużą prędkość przy lądowaniu i żeby płynnie go posadzić trzeba mieć zaprogramowane klapy. Wtedy to jest czysta poezja!

Waga do lotu 570g

 

Jedyne co poprawić to tylko ster kierunku trzeba trochę powiększyć bo model bardzo słabo reaguje na wychylenie owego steru.

Jestem bardzo zadowolony z modelu. Latałem 2 godziny na Toto1 Motylastgo prawie rok temu i do teraz totalnie nic. Więc model oblatałem jako zielony i było bez kłopotów sie udało:)

Niestety brak fotek z lotów. Są tylko w domu po złożeniu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Tomku zaraz cały model. Koledze chodzi o sam kadłub i to pewnie jeszcze bez usterzenia ogonowego. Większości chłopaków w wieku Marcina dużo rzeczy kojarzy się z ... figo-fago. Wyrośnie z tego jak mu założą "złotego chipa" na palec prawej ręki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten model i termikę to jako pierwszy model do łapania termiki na pewno się nada :wink:

czasem lata jak gazeta. no i nie nada się do ciasnych krążeń z powodu wymienionych wcześniej zdolności przepadania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno również stałem się posiadaczem tego modelu, służy on jako nosiciel fly cam one. Natomiast efekt przepadania przy malej prędkości wynika według mnie z błędnego tłumaczenia instrukcji montażu a konkretnie położenia SC które powinno być 5 mm przed taśmą zabezpieczającą dźwigar, a nie jak podano w instrukcji 5 mm przed dźwigarem. W moim przypadku po zastosowaniu cięższego pakietu 2200 2s przepadanie zostało całkowicie wyeliminowane.

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy post na forum, więc chcialem wszystkich serdecznie powitać.

Od niedawna zostałem szczęśliwym posiadaczem ASW-28 Pelikana. No muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, co prawda kupiłem wersję RTF, bo nie wytrzymałem przez święta :lol: . Poprawiłem go troche z grubsza: okleiłem brzuch kadłuba i przejechałem tą samą taśmą zbrojoną (a'la duck tape) krawedź natarcia skrzydeł i winglety - to odrobinkę usztywniło skrzydła. Teraz mam trochę czasu i planuje wymienić mu bebechy: odbiornik na Spektrum AR500 i jakiś regulator.

No właśnie :"jakiś". Potrzebne bedzie nie wiem:25 może 30A. Myślałem o Pulso z serii Advanced (ta niższa), ale z tego co lukałem na instrukcje do reglów tej serii to nie ma tam opcji wyboru napięcia przy którym regulator odcina silnik - jest ustawiony fabrycznie na 2,7V na cele, a to trochę za mało.

Zastanawiam sie nad Emax'em 30A, ale znów cena jest zaporowa...

Co proponujecie: nie może sie zjarać i fajnie gdyby odcinał prąd do silnika przy 3.0 lub 3.2V na pojedynczą cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę jakość regulatora, czyli czas jego pracy jaki upłynie do dnia destrukcji :wink:

Poza tym programowanie z karty trwa 1,5min. z aparatury :roll:

Programując z karty wiesz jakie parametry zaprogramowałeś a z aparatury :roll: Jedno machnięcie drągiem więcej lub mniej, za wcześnie za późno i :shock: :(

Ktoś mi na tym forum powiedział, że kupując tanio kupujesz dwa razy; pierwszy raz tanio drugi raz - właściwy sprzęt.

Twoja kasa, Twój model i Twój regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć silnik z tylnym mocowaniem a wtedy potrzebujesz krzyżak. Średnica kołpaka to 40mm. Jeżeli chcesz aby model szybciej sie wznosił to wystarczy zmienić regulator i aku na 3s max 1500mAh. Przy tym aku i tak będzie trzeba wydrążyć troche kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.