Skocz do zawartości

KLUB RC ZŁOTÓW-nasze latanie w Złotowie i okolicy.


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak pogoda będzie taka jak dzisiaj to latamy !

 

Zdjęcia z ub. tygodnia.

Maciej zaprezentował nam nowy model do combatu. Stylizowany na ME 109 i wycięty ze styropianu (nie ubłagalnie zmierzamy do Combatu :? :( ). Trzeba przyznać że wycinanie idzie mu coraz lepiej, skrzydła mają zbieżność tak na szerokości jak i na grubości.

 

Dołączona grafika

 

W locie jest (jak przystał na model ESA) cholernie zwrotny i szybki.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Loty odbyły się bez kraks.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dzisiaj wybrałem się do Poznania na targi Hobby. Poza kolejkami (od których nie można było oderwać oczu 8) :) ) Razem z Maciejem obejrzeliśmy stoiska RC. Oferta jest bardzo bogata. Było czym oczy nacieszyć, prezentowane modele były świetne ale modelki które chodziły między stoiskami to dopiero był widok :shock: :roll: . Zakupiłem moduł Spektra 2,4 GHz wraz z sześciokanałowym odbiornikiem aby zmodernizować swojego Optica.

 

Wracając z Poznania przed Rogoźnem (zaraz przy trasie) zobaczyłem na polu szykujących się do lotów modelarzy. Okazało się że to Marcin ( Marcin K. którego gościliśmy w Złotowie na naszym lotnisku) wraz z kolegą i towarzyszącymi paniami wybrali się na popołudniowe loty. Marcin latał spaliniakiem a kolega EG Pro ale z FPV. Muszę przyznać że zrobiło to na mnie duże wrażenie. Tym większe że sprzęt miał bardzo dobry a obraz z powietrza świetny.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Warto do Poznania pojechać, każdy znajdzie coś dla siebie tym bardziej że jest to wszystko w jednym miejscu. Idealny czas na rodzinna wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adam za odwiedziny! Nie spodziewałem sie Ciebie! Milo bylo Cie znowu spotkac. Pamietaj następnym razem wziąć jakis mały model w bagażnik :( Piotr, kolega który ze mna latal, to także bywalec forum o niku qugar_. To On pokazał mi łąkę na ktorej nas spotkałeś :) Licze ze jeszcze przed pierwszym śniegiem zawitam do Was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj koledzy polatali (choć nie wszyscy) ja się nie odważyłem. Przenikliwe zimno i porywisty wiatr skutecznie do tego zniechęcały. Dobrze że chociaż wszyscy ciepło się ubrali.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tylko Misiowi nie było zimno :D

 

Dołączona grafika

 

Tomka EDGE tak w powietrzu skostniał że już nie miał siły (pakiet) prawidłowo wylądować.

 

Dołączona grafika

 

No cóż, do zimna powoli się przyzwyczajamy ale wiatr trochę nam przeszkadza. Popatrzcie na wstążkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ,,byczę,, się na urlopie więc ukończyłem Pittsa VA (pianka) i postanowiłem go oblatać. Przygotowania przeprowadziłem w Wielkiej Tajemnicy 8) i z tego powodu na naszym lotnisku w Złotowie nie było tłumu pismaków, wścibskich paparazzich ani nikogo z zarządu AP dla którego modelarstwo RC jest tylko kulą u nogi :? . Miało to też swoje złe strony bo nikogo oblot mojego Pittsa nie powalił na kolana :roll:

Nie przypadkowo oblotu dokonałem dzisiaj, gęsta mgła zalegała nad Złotowem i uniemożliwiała podgląd moich poczynań również z Kosmosu. Jako porę dnia wybrałem późne popołudnie kiedy ludzie są głównie zajęci powrotami po pracy do domów i nikt nie zwrócił uwagi na nie rzucający się w oczy samochód spokojnie zmierzający na lotnisko modelarskie.

O mały włos a przedsięwzięcie zakończyłoby się fiaskiem. Nikomu nieznana konkurencyjna grupa przestawiła rewersy lotek w moim modelu. Na szczęście wykazałem czujność.

 

Oblot został dokonany !

 

Tylko ostatnie lądowanie przy zapadających ciemnościach było twarde. Na szczęście skończyło się zgiętym podwoziem.

Zdjęcie zostało zrobione już po oblocie :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Adam ty to jesteś Hardcorem :shock: oblot w takiej pogodzie?? mgła dzisiaj była tak gęsta ,że trzeba było ją łopatą odgarniać .Jazda samochodem to już był wyczyn a co dopiero latanie :shock: ,ale co tam w Polsce ląduje się Boeingiem 767 bez podwozia to latanie we mgle to pikuś :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.